Arhīvs

OKTOBRIS - 2013

 

Saules stari kļūst arvien skopāki un šurp rībina Mārtiņš, ziemai vārtus vērdams. Tāds labs miera un gandarījuma pilns laiks, jo ir pabeigti rudens darbi, ir pilnas labo darbu klētis un prieks par šogad paveikto.

 

JAUNAS STIPENDIJAS

 - Asjas un Berndta Everts piemiņas stipendija

21.oktobrī Vītolu fonds ir saņēmis dāsnu ziedojumu vairāk kā 1 000 000 AUD apmērā no Austrālijā dzīvojošās latvietes Asjas Everts. Vairāk par Asjas un Berndta Everts piemiņas stipendiju lasiet šeit.

 - Ileanes Bolšaitis 80 gadu jubilejas stipendija 

 

 

 

 

„Vai deg jums svecites pirkstu galos?

Man ir zelta sirds. Vai jus gribat,

lai ar jums dalos?’’

(I.Ziedonis)

 

 

4.oktobrī skaisto, nozīmīgo 80 gadu jubileju atzīmēja ilggadēja Vītolu fonda ziedotāja un uzticams draugs Ileane Bolšaitis. Viņas tuvinieki - brālis Pēteris Bolšaitis un meita Ilze Blumentals - nolēma, ka Ileane ir pelnījusi skaistu balli. Taču jubilārei bija viens noteikums - aicinot uz svinībām, viesiem tika lūgts nepirkt dāvanas, bet ziedot jaunai Vītolu fonda stipendijai, kura sniegtu iespēju vēl kādam jaunietim iegūt augstāko izglītību. Līdzekļi stipendijai tika savākti un šogad Ileanes Bolšaitis 80 gadu jubilejas stipendiju saņem topošā ārste Līna Lazdiņa. Paldies ziedotājai un viņas viesiem.

Vairāk par Ileanes Bolšaitis 80 gadu jubilejas stipendiju lasiet šeit.

 

PASĀKUMI

02.10. Pasaules Brīvo latviešu apvienības sēde.


PBLA valde 2013.gada 2.oktobrī

No 2. līdz 4.oktobrim Rīgā norisinājās ikgadējā PBLA valdes sēde. Vītolu fonda pārstāvjiem bija gods piedalīties PBLA svinīgajā pieņemšanā, kas notika Mazajā ģildē 2.oktobrī.  Sadarbība ar PBLA ir iesākusies 2004.gadā, un 9 gadu laikā PBLA ir paveikusi ļoti daudz - piešķirtas 166 stipendijas, ko ir saņēmuši 69 jaunieši, 45 stipendiāti ir absolvējuši studijas un iesnieguši fondā diploma kopijas. Daudzi no viņiem jau ir atgriezušies fondā kā Draugu stipendijas ziedotāji.

 

16.10. Elfrīdas un Jāņa Rutku fonda stipendiju pasniegšana. 


Elfrīdas un Jāņa Rutku fonda valde ar stipendiātēm 2013-2014

16.oktobrī Latvijas Universitātē, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē notika Elfrīdas un Jāņa Rutku fonda stipendiju pasniegšana labākajiem ģeogrāfijas, ģeoloģijas un vides zinātnes studentiem. 2013./2014.mācību gadā par stipendijas ieguvējiem kļuva Guna Eņģele, Līga Rūtiņa, Evija Taurene un Anete Budrecka. Apsveicam stipendiātes! 

21.10. NVO skola.

Vītolu fonda darbinieki piedalās Swedbank un fonda "Ziedot" organizētajā projektā "NVO skola", kura mērķis ir sekmēt nevalstisko organizāciju attīstību un stiprināt darbinieku kompetences. Mīļš par organizētājiem un lektoriem - Signei Reutai, Mārtiņam Kazākam un Zanei Čulkstēnai!

26.10. Latvijas Zonta klubu 20 gadu jubilejas pasākums.

2013.gada 26.oktobrī Latvijas Zonta klubs svinēja savu 20.gadskārtu un pasākuma ietvaros tikās ar savām stipendiātēm Rīgas Jūgendstila muzejā. Latvijas Zonta klubu stipendiju ir saņēmušas 7 jaunietes. 2013./2014.mācību gadā Latvijas Zonta klubu stipendiju saņem topošā medicīnas darbiniece no Valmieras Olga Jakovļeva.  

30.10. Ciemos pie ziedotājas Regīnas Rubenes.


Regīna Rubene ar ģimeni 

Rudens ir ne tikai ražas novākšanas, bet arī miera un apcerīguma laiks, kad ir tik patīkamie kavēties sirsnīgās sarunās pie kūpošas tējas tases. Oktobrī Vītolu fonds ciemojās pie ziedotājas Regīnas Rubenes, kas dibināja Beņķu-Rubeņu ģimenes stipendiju.

Regīna Rubene (dzim.Medne) piedzima un uzauga Cēsīs. Rīgā nonāca studiju gados, bet bēgļu gaitas aizveda viņu uz Vāciju, kur viņa pabeidza Rīgā uzsāktās medicīnas  studijas  Ķīles universitātē. Tālākie ceļi viņu aizveda uz Austrāliju, kur viņa apprecējās ar Ķīlē sastapto ķīmijas studentu Guriju Rubeni. Ģimenē piedzima divi bērni, Selga un Juris. Selga Melburnā izstudēja farmāciju, bet Juris, sekodams mātes pēdās, medicīnu. Gan Selga, gan Juris ir precējušies un katram ģimenē ir divi bērni.

1995.gadā Selga ar vīru, ar abām meitām, Liānu un Leldi, un ģimenes abām vecmāmiņām, Reginu Rubeni un Irmu Beņķi pārcēlās uz dzīvi Rīgā. Abas Regīnas mazmeitas tagad ir izskolotas un patstāvīgas. Liānai ir maģistra grāds sociālantropoloģijā, bet Lelde izstudējusi franču valodu un žurnālistiku. Par savu izšķiršanos atbalstīt studentu ģimene saka: "Lai kādam mērķtiecīgam Latvijas jaunietim, kas audzis grūtākos apstākļos nekā mēs paši, rastos iespēja caur augstāko izglītību sasniegt personīgi nospraustos mērķus gan paša, gan arī savas valsts nākotnes vārdā." Vairāk

Ziedotāji tiekas ar saviem stipendiātiem.

Oktobris bija piepildīts ar daudziem patīkamiem satikšanās brīžiem. Tā 9.oktobrī Valža Muižnieka piemiņas stipendijas dibinātāja un Arnolda un Helēnas Sildegu fonda stipendijas pārvāldniece Lalita Rūta Muižniece pirmo reizi satika Sildegu fonda stipendiātu Latvijas Māklas akadēmijas studentu Igoru Krilovu.

16.oktobrī ziedotājs Jānis Andersons satiekas ar savu nu jau bijušo stipendiāti Elīnu Locāni. Elīna, pateicoties ziedotāja atbalstam, ar izcilību ir absolvējusi Fizikas maģistra studijas Zviedrijā.

Savukārt 17.oktobrī ar savu stipendiātu satikās Rita Kaimiņa, kas dibināja stipendija sava vīra Egona piemiņai. Šo stipendiju saņem RTU Ķīmijas 1.kursa students Raivis Pauniņš no Neretas.  

    
Lalita Muižniece ar stipendiātu Igoru          Elīna Locāne                 Rita Kaimiņa ar stipendiātu Raivi

 

PIE MUMS VIESOJAS

Oktobrī bija prieks satikt, Vītolu fondā ciemodamies, ziedotājus Juri Petričeku, Birutu Celmu, Ausmu Pāvulāni un Ivetu Rībenu.

   
    Juris Petričeks              Biruta Celma             Ausma Pāvulāne               Iveta Rībena

  

ZIEDOTĀJI OKTOBRĪ

Oktobrī ir ziedojuši: Juris Liepiņš (Asjas Everts testamentārais novēlējums), SEB Banka, Elfrīdas un Jāņa Rutku fonds, SIA “JV 172 Holding” (Jura Vitola R. piemiņas stipendijai), “Daugavas vanagu” Toronto nodaļa, Borisa un Ināras Teterevu fonds, SIA “Microsoft Latvia”, Matīss Kukainis, Burkhard Von Groll, Latviešu fonds, SIA “Puratos Latvia”, Juris Petričeks, Aivars Saulītis (Bertas Elīzes Pilskalnes piemiņas stipendijai), Māris Plūme, Aina Linde, Ģirts Jānis Zēgners (Mūziķa Andra Vītoliņa piemiņas stipendijai).

Ileanes Bolšaitis 80 gadu jubilejas stipendijai ziedojuši: Ileane Bolšaitis, Līga Kilmane, Nikolajs Sigurds Bulmanis, Ineta Zommere, Armands Grīnbergs.

Latvijas Zonta klubu stipendijai ziedojuši: Bauskas Zonta klubs, Valmieras Zonta klubs, Anna Mary Hedin.

Ārstu Mirdzas un Voldemāra Gulēnu piemiņas stipendijai ziedojuši: Rasma Kārkliņa, Pēteris Tērmanis, Rue Belliard Rozitis, Baiba Anda Rubesa, Imants Viesturs Lieģis.

  

Ziedojumi

Oktobrī........Ls 434 437

Gadā...........Ls 1 020 672

 

Paldies ziedotājiem!

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums