Arhīvs

OKTOBRIS - 2015 

Ik rīts oktobrī ir pārsteidzis ar savu skaistumu - ar pēdējiem āboliem, apaļiem un sārtiem, ar sudrabu zālē un zirnekļu tīklos un koku lapām, kuras rudens saulē mirdz zeltam un purpuram līdzīgas.  Bet pati saule, tāda mazliet  apmulsusi un izbrīnīta, veras šai skaistumā un apbrīno krāsu rotaļu, dāvādama visam vēl kaut nedaudz sava siltuma un gaismas, ar kuru nu būs jāpietiek visu garo ziemu.

JAUNĀS STIPENDIJAS

 - "ATEA GLOBAL SERVICES" stipendija 

Oktobrī tika dibināta jauna stipendija - topošie IT speciālisti varēs studēt, pateicoties Ziemeļvalstu informācijas tehnoloģiju (IT) infrastruktūras uzņēmumam „Atea Global Services”. „Atea Global” ir kotēta Oslo biržā, un tās apgrozījums pērn bija 20 miljardi norvēģu kronu (1,89 miljardi latu). Meitasuzņēmums "Atea Global Services" Latvijā darbojas kopš 2006.gada, un patlaban šī uzņēmuma speciālisti no Rīgas apkalpo vairākus desmitus tūkstošu datorizētu darba vietu Skandināvijā, sniedzot šo informācijas sistēmu uzraudzības, attālinātas programmatūras apkopes un palīdzības dienesta pakalpojumus. „Atea Global Services” Latvijā plāno radīt 600 papildus darba vietu, un šeit savas zināšanas, kuras tiks iegūtas, pateicoties uzņēmuma atbalstam, varēs likt lietā arī kāds jauns IT speciālists.

 - "SIA Kurekss" stipendija


Laura Teivāne, uzstājoties koncertā "Artissimo Summer stage" š.g. vasarā
Foto: Ilmārs Znotiņš 

Lieliska ziņa no SIA „Kurekss” stipendiju dibinātājiem Arņa un Jāņa Apsīšiem. Ziedotāji ir nolēmuši ziedot vēl vienu SIA „Kurekss” stipendiju, lai atbalstītu topošo vokālo izpildītāju Lauru Teivāni. Jauniete studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā Vokālās mūzikas maģistra studiju programmā, ir daudzu starptautisku jauno vokālistu konkursu laureāte. Kopā ar Latvijas Nacionālās operas orķestri, Latvijas Universitātes pūtēju orķestri un Liepājas Simfonisko orķestri koncertējusi Somijā, Lietuvā un daudzviet Latvijā, piedalījusies daudzu atzītu vokālo pedagogu meistarklasēs.  Savā pateicības vēstulē Laura raksta: „No visas sirds vēlos iemācīties pārvaldīt savu instrumentu – balsi, tik labi, lai tā spētu aizkustināt un iepriecināt pēc iespējas vairāk cilvēkus kā Latvijā, tā ārpus tās robežām. Saņemt Jūsu stipendiju man ir liela balva un gods, kas pavērs iespēju vēl vairāk koncentrēt spēkus izvirzītajiem mērķiem. Apzinos, ka tie ir ļoti augsti, bet esmu gatava šim izaicinājumam un darīšu visu iespējamo, lai godam attaisnotu Jūsu izrādīto uzticību.”

 - Odzienas muižas stipendija

Odzienas vārds Odenze vai Odse rakstītajos vēstures avotos pirmo reizi minēts 1455. gadā. Šajā gadā Bertrams Tīzenhauzens no sava tēva Engelbrehta 1449. gadā mantojumā saņemto Odzienas muižu un pagastu pārdeva savam brālim Johanam, kurš kā Odzienas īpašnieks rakstītajos avotos minēts arī 1457. un 1460. gadā.

Odzienas muiža samērā bieži mainīja īpašnieku, un to apsaimniekoja dažādi nomnieki, tādēļ maz ticams, ka muiža līdz 19.gs. sākumam piedzīvoja būtisku uzplaukumu.

Odzienas muižas uzplaukuma laiks, kad tika izveidots muižas centrs ar lepno pili, parku un daudzajām saimniecības ēkām, saistāms ar Rūdolfu Fridrihu Adrianu fon Brimmeru (1809. - 80.g.), kurš muižu mantoja no sava tēva 1813. gadā un, nodzīvojis garu un raženu mūžu, mira Odzienas muižā 1880. gadā, un tika apglabāts dzimtas kapličā Vietalvā. 

Tagad, pateicoties muižas jauno saimnieku uzņēmībai, entuziasmam un vēstures mīlestībai, ir uzsākta Odzienas muižas kompleksa rekonstrukcija. Atdzimis iepriekš degradētais muižas krogs - tajā kopš 2012. gada darbojas viesu nams (Krogusmāja), kurā tiek klāti arī svinību un godu galdi, pilnībā atjaunota arī pienotava, kura nu kalpo kā brūzis (Pilsbrūzis), dārznieka māja un mantu klēts. Veikti būtiski teritorijas labiekārtošanas darbi. Pati pils ēka pamazām atgūst savu iepriekšējo spozmi.

2015.gadā tiek dibināta Odzienas muižas stipendija, kura piešķirta studentei no Vietalvas Alisei Zirjanovai, kas studē LLU Meža fakultātē. Paldies ziedotājiem!

SARĪKOJUMI

13.10. Tiek pasniegta Draudzīgā aicinājuma fonda stipendija.


Draudzīgā aicinājuma fonda priekšsēdētājs Jānis Endele, Cēsu novada domes Izglītības nodaļas vadītāja Lolita Kokina, Vītolu foda darbinieki ar Draudzīgā aicinājuma fonda stipendiātiem

13. oktobrī Cēsīs norisinājās Draudzīgā aicinājuma fonda stipendiātu godināšana - šīs stipendijas vidusskolēniem tiek pasniegtas jau otro gadu. Pasākums notika Vidzemes koncertzāles Ērģeļu zālē, kur bija pulcējušies mācību darba izcilnieki - skolēni no Cēsu novada un vēsturiskā Cēsu rajona vidējām mācību iestādēm. Stipendijas skolēniem ar Draudzīgā aicinājuma fonda un Vītolu fonda starpniecību sarūpējuši mecenāti - Mūrmaņu un Sikšņu  ģimenes. Ceremonijā stipendiātus uzrunāja Draudzīgā aicinājuma fonda priekšsēdētājs Jānis Endele, Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs un Izglītības nodaļas vadītāja Lolita Kokina, kā arī Vītolu fonda valdes priekšsēdētāja Vita Diķe, sveicot stipendiātus un  novēlot sasniegt savu iespēju griestus, tiekties pēc arvien jaunām zināšanām un tās veiksmīgi izmantot.

14.10. Mecenātu Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendiju pasniegšana.


Mecenāti Boriss un Ināra Teterevi ar stipendiātiem mākslā un medicīnā un pasākuma viesiem

15. oktobrī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas zālē tika pasniegtas Borisa un Ināras Teterevu stipendijas četrām Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) un trīs Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentēm, un viņu vārdi tika paziņoti pirmajā fonda stipendiātu mākslā, mūzikā un medicīnā salidojumā. "Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā 2015" šogad saņēma LMA studentes Evija Šaitere (Modes dizains), Kristīne Kutepova (Glezniecība), Laima Ūdre (Modes dizains) un Margrieta Dreiblate (Vizuālā komunikācija).

07.10. -15.10. Tiek pasniegtas A/S "Latvijas kuģniecība" stipendijas.

   

Lai veicinātu jūrniecības izglītību un nozares attīstību Latvijā, AS “Latvijas kuģniecība”  šī gada augustā sadarbībā ar Vītolu fondu izsludināja pretendentu pieteikšanos uzņēmuma jaunizveidotajai stipendijai topošajiem jūrniekiem. Uz stipendiju varēja pretendēt Latvijas augstskolās studējošie ar labām un teicamām sekmēm, kuri izgājuši jūras praksi uz kāda no LK meitas kompānijas SIA “LSC Shipmanagement” tehniskajā pārvaldībā esošajiem kuģiem. Oktobrī tika paziņoti četri šīs stipendijas ieguvēji: Indra Annija Cekule, Māris Cīrulis un Ieva Skrebele, kuri apgūst zināšanas Jūras Transporta nodaļas studiju programmā ,,Jūras transports - kuģa vadīšana”, un Arturs Spirins, Kuģu inženieru nodaļas studiju programmas ,,Jūras transports - kuģa elektroautomātika’’   students. Visi stipendiju ieguvēji ir Latvijas Jūras akadēmijas studenti, kuri ar ļoti labām vai teicamām sekmēm aizstāvējuši jūras praksi un saņēmuši atzinīgus novērtējumus no kuģu kapteiņiem.

22.10. "Saules aptiekas" sarīkojums farmācijā studējošajiem stipendiātiem.


Artūrs Belēvičs ar topošiem farmaceitiem

22.oktobrī “Saules aptiekas” vadītājs Artūrs Belēvičs ar kolēģiem restorānā „Benjamiņš" tikās ar farmācijā studējošajiem stipendiātiem. 

Lai sniegtu jauniešiem plašāku ieskatu par darbu farmācijas nozarē, ziedotāji pirms sarīkojuma piedāvāja jauniešiem papildus individuālās tikšanās „Saules aptiekā” un tās meitas uzņēmumos. Stipendiāti par redzēto dalījās savās pārdomās. „Man šī tikšanas bija ļoti nozīmīga, jo mani uzrunāja "Saules aptiekas" dermatoloģijas nozare. Tādēļ tuvākajā nākotnē plānoju vairāk iepazīt tieši šo aptiekas darbības sfēru”, saka stipendiāte Simona Aleksandrova, arī Renāte Šroma piekrīt iepriekšējam komentāram: „Loti patika individuālā tikšanās, kas bija lieliska un noderīga iespēja dziļāk ielūkoties kādā no tām darba sfērām, kurā var darboties farmaceits. Individuālās tikšanās laikā ievēroju patīkamo, draudzīgo un saliedēto atmosfēru darba kolektīvā, tāpēc vakara gaitā vēl jo ar lielāku interesi klausījos par „Saules aptiekas” kolektīva tradīcijām un hobijiem”. 

Tikšanās pagāja nesteidzīgās sarunās. Ziedotāji interesējās par stipendiātu studiju gaitu, kā arī atbildēja uz jauniešu jautājumiem.  Par vakara sarīkojumu 5.kursa farmācijas students Nauris Freimanis rakstīja „Biju priecīgs par izdevību tikties restorānā "Benjamiņš". No visa „Saules aptiekas” kolektīva strāvoja pozitīvisms, saliedētība, neviltota interese par katru no darbiniekiem. Šīs pašas vērtības es sajutu darbā aptiekā, tāpēc man ļoti patīk "Saules aptiekas kolektīvs". Ir ļoti viegli iejusties tik draudzīgā un pretimnākošā kolektīvā, kas ir ieinteresēts, lai tu augtu kopā ar viņiem.”.

„Saules aptieka” pievienojās Vītolu fonda ziedotāju pulkam 2014.gadā ar 5 stipendijām. Šogad ziedotāji izlēma stipendiju skaitu palielināt un 2015./2016.mācību gadā ar „Saules aptiekas” stipendijām studē jau 6 topošie farmaceiti.

Paldies ziedotājiem un īpaši vadītāja asistentei Kristīnei Viļumai par pārdomāto un labi noorganizēto tikšanos!

ATVADĪŠANĀS


Jānis Ūdris

1924-2015

Vasarā, pašā liepu ziedēšanas laikā, tuvie un mīļie, un arī Vītolu fonds atvadījās no Jāņa Ūdra, vienkārša, darbīga, inteliģenta un saprotoša cilvēka – labās sirds cilvēka, jo pa liepu ziedu taku viņa dvēsele devās Mūžībā. Par Vītolu fonda atbalstītāju Jānis Ūdris kļuva 2011. gadā, kad ieradās Latvijā, lai Mūžībā aizgājušās dzīvesbiedres Metas pelnus izkaisītu pie viņas dzimtajām mājām Ipiķos.  Toreiz, godinot sievas piemiņu, Jānis Ūdris nodibināja mūža stipendiju, kas novēlēta latviešu valodas un literatūras studentiem. Bet  24. oktobrī, laikā, kad dzērves uz saviem spārniem jau aiznesušas vasaru un saule jau pagriezusies uz ziemas pusi, un atnācis veļu laiks,  Latvijas zeme kļuva mūžam vienota arī ar Jāni Ūdri, jo viņa urna tika atvesta uz Tēvzemi, lai pelni tiktu izkaisīti turpat, Ipiķos, un dvēseles, kas tuvas bijušas šīszemes dzīvē un labajos darbos, vienotas taptu arī Aizsaulē.  Bet šeit, viņu abu Tēvzemē, paliks Jāņa Ūdra paša celtais piemineklis - ieguldījums Latvijas nākotnē, jo testamentā novēlētie līdzekļi stipendiju fondam, kas dibināts sievas piemiņai, ļaus izskoloties ne vienam vien jaunietim.

TIKŠANĀS

02.10. Jura Vītola R.piemiņas stipendijas ziedotāji tiekas ar stipendiātiem.


Eduardo, Valentīna un Juris Vītols jr. ar stipendiātiem

2. oktobrī Vītolu fondu apciemoja ziedotāja Jura Vītola bērni Valentīna, Eduardo un Juris. Savu atbalstu Vītolu fondam Juris Vītols sniedza  kopš 2004. gada. Kad 2011. gadā viņš aizgāja Mūžībā, Jura Vītola bērni paziņoja, ka ir izlēmuši turpināt tēva aizsākto tradīciju - stipendiju veidā atbalstīt centīgus, spējīgus, bet maznodrošinātu studentus.  Šobrīd šīs stipendijas tiek piešķirtas topošajiem IT speciālistiem. Kaut arī Jura Vītola meita Valentīna dzīvo ASV, dēls Juris Anglijā un Eduardo Venecuēlā, viņi  atrada laiku un iespējas, lai  tiktos ar saviem stipendiātiem.

05.10. Tikšanās ar Rīgas Hanzas Rotari klubu. 


Rīgas Hanzas Rotari kluba biedri

5. oktobrī Vītolu fonda valdes priekšsēdētāja Vita Diķe viesojās Rīgas Hanzas Rotari klubā. Ar RHRK atbalstu  jau izskoloti divi studenti.  Bijusī Rīgas Hanzas Rotari kluba stipendiāte Laima Barone savā vēlējumā rotariešiem rakstīja: „Turpiniet uzticēties jaunajiem prātiem un personībām, jo jūsu atbalsts maina dzīvi, uztveri un iemāca lielāku atbildību. Un rodas tikai loģiska vēlme - darīt labus darbus tālāk!” Šogad Rīgas Hanzas Rotari klubs par savu stipendiāti ir izvēlējies topošo sociālo darbinieci Annu Astapenko.

07.10. Inese Auziņa Smita tiekas ar stipendiātiem.


Inese Auziņa Smita ar stipendiātiem Līnu Lontoni un Aināru Mirkšu

7. oktobrī ar saviem stipendiātiem tikās ziedotāja Inese Auziņa Smita. Jau astoto gadu kopā ar dzīvesbiedru Rodžeru Smitu viņa sniedz atbalstu Latvijas jauniešiem. 11. oktobrī stipendiātiem tika dāvāta iespēja kopā ar ziedotāju apmeklēt operu "Madama Butterfly". Pēc tikšanās stipendiāte Līna Lontone rakstīja: Vienmēr tikšanās “dzīvē” ir tās labākās, jo nekas nevar aizstāt komunikāciju, kā tās pamatbūtība – saruna aci pret aci. Man bija ļoti liels pagodinājums satikt savu ziedotāju, cilvēku, kurš spēj ne tikai noticēt jaunieša potenciālam un mērķim, bet arī to atbalstīt! Par to vēlreiz atsevišķs un liels paldies! Bet opera bija svētki dvēselei un veldzējums sirdij, jo kā teiktu Mārtiņš Rītiņš: “Kas var būt labāks par šo?” Klasiskās vērtības ir tās, kas vienmēr uzvar. Liels paldies par sagādāto prieku!”.

14.10. Ingrīda Meierovica tiekas ar stipendiāti.


Ingrīda Meierovica ar stipendiāti Laumu Makari

14. oktobrī ar savu stipendiāti Laumu tikās ziedotāja Ingrīda Meierovica, dzīvesbiedra Gunāra Meierovica piemiņas stipendijas dibinātāja. Ziedotāja allaž ir uzskatījusi, ka izglītība ir labklājības pamats, bet zināšanas ir bagātība, ko neviens nevar atņemt. Ar savu apzinīgo attieksmi pret mācību darbu stipendiāte Lauma ir pierādījusi, ka tā ir kļuvusi arī par viņas pārliecību.

19.10. Viesturs Neimanis tiekas ar stipendiātiem.


Viesturs Neimanis ar stipendiātiem

19. oktobrī Vītolu fondā ar saviem stipendiātiem tikās arī ziedotājs Viesturs Neimanis. Viņš vienmēr ir bijis pārliecināts, ka Vītolu fonds, nodrošinot apdāvinātu jauniešu iespējas iegūt augstāko izglītību, veicina Latvijas izaugsmi. Tiekoties ar savu ziedotāju, stipendiāti apliecināja, ka prot attaisnot parādīto uzticību un iegūtās zināšanas ļaus viņiem  kļūt par labiem speciālistiem. 2015./2016.mācību gadā ar Viestura Neimaņa atbalstu studē topošais matemātiķis Sandris Turlajs un LLU Ainavu arhitektūras 4.kursa studente Mētra Augškāpa.

26.10. Rita Kaimiņa tiekas ar stipendiātēm.


Rita Kaimiņa ar stipendiātēm Solvitu Avotu un Madaru Salmu

26. oktobris svētku diena bija Ritas Kaimiņas stipendiātiem, jo ziedotāja rīkoja tikšanos ar jauniešiem, kuri studē, pateicoties Ritas Kaimiņas dibinātām vīra Egona Kaimiņa piemiņas un māsas Martas Mirdzas Gulbis piemiņas stipendijām.  

14.oktobrī Vītolu fondu apciemoja Inta Lācis Steed no ASV un Aivars Vinters no Kanādas.

ATVADU VĀRDI 

05.10. Mūžībā aiziet ziedotājs Auseklis Ezergailis.

Kad vēsās vakara miglas klāj laukus, kad jūtama  rūgta kā skumjas nokritušo  lapu smarža, klāt veļu laiks, pilns rēnuma, rimuma, apcerības un klusuma. 5. oktobrī  Viņsaules laikā dzīvojošām pievienojās arī  Ausekļa Ezergaiļa dvēsele, aizsākot tālo, mums, Šaisaulē dzīvojošiem,  nezināmo  Mūžības ceļu.

Auseklis Ezergailis dzimis 1928. gada 31. decembrī Latvijā, Kosā, Artūra un Almas Ezergaiļu ģimenē. Pēc Otrā pasaules kara nācās Latviju atstāt, Auseklis nokļuva Vācijā, tad  uzsāka jaunu dzīvi Kanādā. Sākums jaunajā mītnes zemē bija grūts-   pirmais darbs bija Norandas raktuvēs . Pamazām, pateicoties smagam darbam un prasmei allaž likt lietā savas zināšanas, dzīves apstākļi uzlabojās.

Kopā ar dzīvesbiedri Haidi  tika izaudzinātas un izskolotas trīs meitas - Kristina Spencer, Jūlija Owen un Linda Jeff, mūža nogalē priecēja mazbērni  Mitchell, Anna, Thomas, Emma, Willam un Haidi.

Kaut arī lielākā daļa mūža tika pavadīta Kanādā, Auseklis Ezergailis nekad neaizmirsa savu Tēvzemi, savu dzimto pusi. Viņš sadarbojās ne tikai ar Vītolu fondu, koordinējot meitas Lindas dibināto stipendiju, kas novēlēta kādam jaunietim no Skujenes - Auseklis Ezergailis regulāri palīdzēja sev tik tuvajai un mīļajai Skujenes baznīcai, kā arī savulaik apņēmās gādāt par grāmatas izdošanu, kurā apkopota Skujenes pagasta vēsture.

Auseklis Ezergailis no Šīssaules atvadījās Toronto, tika izvadīts no Sv. Jāņa Evanģēliskās Luterāņu Baznīcas un apbedīts York Cemerery.

Tāds laiks - veļu laiks, Dievaiņu laiks, senču pieminēšanas, pateicības laiks, kad pārliecināmies, ka arī ārpus cilvēka gribas un iespējām pastāv dzīves mūžīgais ritējums, un arī tad, ja kāda dvēsele dodas Viņsaules ceļos, nekas nebeidzas- paliek labie darbi, piemiņa, un mīļo un tuvo mīlestība.

PALDIES ZIEDOTĀJAM EDVĪNAM SAMULIM PAR DĀVANU!


Edvīns Samulis

"Mirkli, tu esi skaists! Jel kavējies!" tik bieži rakstnieka Gētes vārdiem gribas teikt par kādu notikumu Vītolu fondā un vienlaikus dalīties priekā gan ar stipendiātiem, gan ziedotājiem, gan fonda draugiem. Tie ir brīži, kad vajadzētu apturēt laiku un padarīt to redzamu. Vītolu fonda darbinieki allaž ir centušies iemūžināt šādus mirkļus un vēsturei atstāt faktus no svarīgākajiem brīžiem fonda dzīvē.

Vērojot, ar kādu fotoaparātu fondā tas tiek darīts, ziedotājs Edvīns Samulis izlēma palīdzēt, sagādājot pārsteigumu - viņš uzdāvināja profesionālo fotoaparātu. Savā dzīvē ziedotājs pieradis pie precizitātes, kvalitātes, augstākās raudzes - tādas turpmāk būs visi fotoattēli, kuri vēstīs par notikumiem Vītolu fondā!

 

SVEICAM OKTOBRA JUBILĀRUS!

01.10. Sveicam Evaristu Bērziņu! 


Evarists Bērziņš

Evarists Bērziņš ir Vītolu fonda ziedotāju pulkā kopš 2005. gada, kad viņš kopā ar dzīvesbiedri Mārīti izlēma atbalstīt vienu jaunieti ceļā uz izglītības iegūšanu. Diemžēl 2006. gadā Mārīte aizgāja Mūžībā un ziedotājs izlēma dibināt mūža stipendiju sievas piemiņai. Ar ziedotāja stipendiju 7 jaunieši jau ir ieguvuši stipendiju un patlaban 1 studente turpina studijas.

05.10. Sveicam Viesturu Neimani! 


Viesturs Neimanis

Viesturs Neimanis dibināja stipendiju 2011.gadā, kas tika piešķirta diviem centīgiem jauniešiem. Ar ziedotāja atbalstu viens talantīgs matemātiķis Raitis Ļebedevs šovasar absolvēja studijas un 2015./2016.mācību gadā to turpina saņemt LU Matemātikas studiju programmas 1.kursa students Sandris Turlajs un LLU topošā ainavu arhitekte Mētra Augškāpa.

09.10. Sveicam Dzintru Bungs! 


Dzintra Bungs

Dzintra Bungs dibināja stipendiju vecāku Jāņa Arvīda Bungs un Metas Kalniņas Bungs piemiņai 2006.gadā. Ziedotāja ne tikai sniedz materiālo atbalstu jauniešiem, bet arī regulāri tiekas ar stipendiātiem - gan esošajiem, gan bijušajiem, un ir allaž ieinteresēta jauniešu studiju un dzīves gaitās.

14.10. Sveicam Intu Ķirsi!


Inta Ķirse

Inta Ķirse ir ziedotāju pulkā kopš 2008.gada un viņas stipendijas ir novēlēta bez vecāku gādības palikušajiem jauniešiem. Ar Intas Ķirses atbalstu divas jaunietes jau ir absolvējušas studijas un viena studente Gaļina Perepečina šoruden uzsāka studijas LU Informācijas pārvaldības studiju programmā.

14.10. Sveicam Andri Lauciņu!


Andris Lauciņš

Andris Lauciņš ir Vītolu fonda ziedotāja, vadošā revīzijas, nodokļu, darījumu un konsultāciju pakalpojuma sniedzēja „EY” partneris, vairākkārt pārstāvējis uzņēmumu Vītolu fonda rīkotajos sarīkojumos un ticies ar stipendiātiem.  Andris Lauciņš regulāri ziedo Draugu stipendijai.

17.10. Sveicam Lauru Bulmani!  


Laura Bulmane

Laura Bulmane ir Vītolu fonda padomes locekle, sabiedriskā darbiniece, šobrīd aktīvi darbojas biedrībā „Latvijas Samariešu apvienība”, kur veic brīvprātīgā darba koordinatores pienākumus. 

19.10. Sveicam Mārtiņu Puteni!


Mārtiņš Putenis

Mārtiņš Putenis pagājušajā gadā kopā ar ģimeni dibināja stipendijas centīgo jauniešu studiju atbalstam. Toreiz tā tika piešķirta 3 jauniešiem no dažādiem novadiem, savukārt šogad arī Puteņu ģimenes atbalstu studēs nu jau 8 zinātkāri jaunieši, kuru finansiālās iespējas segt studiju izdevumus, būtu ļoti ierobežotas bez ziedotāju atbalsta.

21.10. Sveicam Andreju Ozoliņu! 


Andrejs Ozoliņš

Andrejs Ozoliņš sadarbību ar Vītolu fondu uzsāka 2004. gadā, dibinot savas vadītās organizācijas Anglijas Latviešu izglītības fonda stipendijas. Ar ALIF stipendijām vairāk kā 100 jauniešiem ir bijusi iespēja iegūt augstāko izglītību. 2006.gadā ziedotājs ar kundzi Dulcie ir dibinājis arī savu privāto ģimenes stipendiju, kas arī sniegusi iespēju izglītoties 7 jauniešiem!

21.10. Sveicam Jāni Tauriņu!


Jānis Tauriņš

Jānis Tauriņš, būdams „Daugavas vanagu” Bedfordas nodaļas priekšsēdis, dibināja šīs organizācijas stipendiju 2005.gadā, ar kuras atbalstu līdz 2011. gadam izglītību ieguva 8 jaunieši. 2012.gadā Jānis Tauriņš dibināja savu privāto stipendiju, kas tiek izmaksāta arī patlaban.

30.10. Sveicam Georgu Andrejevu!


Georgs Andrejevs

Georgs Andrejevs – izcils ārsts, diplomāts, politiķis, Latvijas Republikas Ārlietu ministrs no 1993. līdz 1994.gadam – Vītolu fonda ziedotāju saimei pievienojās 2010.gadā, kopā ar dzīvesbiedri Anitu Andrejevu dibinot stipendiju topošā mediķa atbalstam. Šogad ar ziedotāju atbalstu stipendiāte Simona Paule ir absolvējusi studijas medicīnā un turpinās izglītoties rezidentūrā, par savu specialitāti izvēloties pediatra virzienu. Ziedotāji priecājas par jaunietes panākumiem!

ZIEDOTĀJI OKTOBRĪ

Oktobrī ir ziedojuši: Pasaules Brīvo latviešu apvienība, SIA "Atea Global Services", Juris Liepiņš (Asjas Everts testamentārā novēlējuma pārskaitījums), AS “Citadele banka”, ABLV CHARITABLE FOUNDATION, Renāte un Gunārs Duburi, Kārlis Cerbulis, Uldis Streips, ERGO, Vilis un Carolina Vītoli, SIA LĀČPLĒŠA CENTRS, Mecenātu Borisa un Ināras Teterevu fonds, SIA "Pure chocolate", Rīgas Hanzas Rotari klubs, Juris Petričeks, Aivars Slucis, Viktorija Radziņa, Māris Plūme.

Jevgenija un Olgas (dzim.Rubenes) Petričeku piemiņas stipendijai ziedojuši: Juris Petričeks, Irēna Maija Šlesere, Aivars un Aiva Vinteri, Daina Rozenberga.

Draugu stipendijai ziedojuši: Mārtiņš Zālītis*, Lankasteras latviešu biedrība.

Draugu stipendijai ar Ziedot.lv portāla starpniecību ziedojuši: Tatjana Lazdiņa, Vladislavs Kugelevics, Kristaps Berzins, Aina Linde*, Anete Jekabsone, Aivars Junga, Gatis & Liga, Signe Mežinska, Nauris Smaļķis, Aija Mūrniece, Rūta Dimanta, Laima Miķelsone*, Aina Zvidriņa, Aija, Linda Tesele, Andris Šics, Liga, Alla Spruģevica, Aiga Bautre, Aiva Birbele, Mara Lesina, Evija Lei, Viktors Zaķis, Aivis Liepiņš, Ivo Rudzītis, Juris Sīlis, Inga Skrastiņa, Ieva Ernštreite, Reinis Inkēns, Andrejs Ščitka, Mareks Indriksons, Evita Kirilova, Elva Selecka*, Inga Pozdejeva, Inese Avotiņa, Ieva Dislere, Ksenija, Liga, Daiga Bondare, Arnis Sējāns, Elīna Deksne, Uģis Kronbergs, Dace Himina, Uldis Rankis, Liga Svile, Ģirts Bērziņš, Elīna un Mārtiņš Klīves, Tatjana Barščevska, Aija Roķe, Jānis Puriņš, Nikolajs Hļevnojs*, Svetlana Belacka, Jons Stankus, Kārlis Karolis*, Olga Maļkova, Andreass Šulcs*, Kristaps Kalniņš*, Estere Viļuma*, Jeļena Pasternaka, Māris Stjade, Kaspars Liepiņš, Ilze Poikane, Anna Pugačova*, Reinis Tropiņš*, Laima Bērziņa, Dagnija Grēve, Edijs Lācis, Ilze Ruperte, Inga Mamona, Rūtiņu ģimene un 141 anonīms ziedotājs.

* - ziedotājs ir bijušais stipendiāts 

 

Ziedojumi

Oktobrī...............64 340 EUR

Gadā........... 1 071 508 EUR

Paldies ziedotājiem!

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums