Mecenāts Arnis Apsītis saņem Valsts augstāko apbalvojumu par atbalstu 177 studentiem, ziedojot teju 700 000 EUR jauniešu izglītībai

 Arnis Apsītis

Saskaņā ar 2023. gada 4. aprīļa Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula lēmumu 104 sabiedrības pārstāvjiem piešķirti augstākie Latvijas valsts apbalvojumi – Triju Zvaigžņu ordenis, Viestura ordenis un Atzinības krusts. To vidū par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā ar Atzinības krustu ticis apbalvots un par Atzinības krusta komandieri iecelts mecenāts, SIA "Kurekss" valdes loceklis Arnis Apsītis.

Uzņēmējs ir uzaudzis un mācījies Dundagā. Latvijas Universitātē ieguvis ekonomista kvalifikāciju. Šobrīd Arnis Apsītis ir īpašnieks/līdzīpašnieks vairākiem veiksmīgiem uzņēmumiem Latvijā – SIA "Kurekss", SIA "Apsīte", SIA “Kurekss meži” un SIA “Kurzemes granulas”.

Arņa Apsīša biznesa filozofija – strādāt ar saprātīgu peļņu, ilgi un veiksmīgi – liecina par vēlmi ne tikai attīstīt Latvijai tik svarīgo biznesa nozari, bet rūpēties arī par savas zemes cilvēkiem. Arņa Apsīša mecenātisms izpaudies, atbalstot dažādas organizācijas, tai skaitā, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu, Dundagas vidusskolu, Likteņdārzu un arī Vītolu fondu. Arnis Apsītis arī aktīvi iesaistījies atbalstā Ukrainas cilvēkiem, ar “Twitter konvoja” palīdzību vairākas automašīnas nodotas Ukrainas aizstāvjiem.

Jau 14 gadus Arnis Apsītis sadarbojas ar Vītolu fondu, un ik gadu ar stipendijām tiek atbalstīti 38 jaunieši. Kopš 2009. gada atbalstīti 177 studenti, kopā ziedojot teju 700 000 EUR jauniešu izglītībai. Vairākas no stipendijām tiek piešķirtas Arņa Apsīša dzimtā novada – Dundagas vidusskolas – absolventiem. Vēlme sniegt atbalstu augstākās izglītības iegūšanā savas dzimtās pilsētas jauniešiem kārtējo reizi apliecina, ka Vītolu fonda aicinājums ikvienam dzīvē sasniegt tādu līmeni, lai varētu atgriezties un palīdzēt citiem, īstenojas brīžos, kad devējam svarīgāka par savu labklājību ir pārliecība, ka darīts ir viss, lai palīdzētu šai zemei un tās ļaudīm.

Arnis Apsītis ne tikai ziedo līdzekļus, bet arī ik gadu satiekas ar jauniešiem – uzklausa viņu stāstus, dalās ar savu pieredzi. 2011. gadā Arnis Apsītis iedibināja skaistu tradīciju – katru gadu pavasarī ziedotājs kopā ar ģimeni aicina stipendiātus stādīt mežu. Divpadsmit gadu laikā sastādīti vairāk nekā 50 ha meža.

2011. gadā Arnis Apsītis saņēma "Latvijas lepnuma" apbalvojumu kategorijā "Mecenāti".

Arņa Apsīša veikums Latvijas valsts labā ir ārkārtīgi būtisks, tas neaprobežojas tikai ar veiksmīgu uzņēmējdarbību, bet ietver sevī arī nesavtīgu palīdzību dzimtās vietas cilvēkiem, studējošai jaunatnei, Latvijas sabiedrībai kopumā un arī Ukrainas iedzīvotājiem. No sirds sveicam ziedotāju ar augsto apbalvojumu!

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums