Atvadu vārdi ziedotājam Raimondam Krauklim

2020. gada novembrī Vītolu fondu sasniedza ziņa par ilggadēja ziedotāja Raimonda Kraukļa (04.03.1924.-24.10.2020.) aiziešanu Mūžībā. Tik neparasti gaišs un skanīgs ir bijis Raimonda Kraukļa mūžs, kurā ne mazums dziesmu izdziedātas, nošu rindas sarakstītas un neparasti daudz sirsnības dotas līdzcilvēkiem.

Raimonds Krauklis dzimis 1924. gada 4. martā, Rīgā. 19 gadu vecumā iesaukts latviešu leģionā. Karam beidzoties, no Vācijas izceļojis uz Austrāliju, strādājis virszemes ogļraktuvēs. Vēlāk iestājās Sidnejas Latviešu biedrībā, kurā ieņēmis neskaitāmus amatus. Iesaistījies sabiedriskajā darbā, bijis latviešu biedrības un sporta valdes loceklis.

Lielākās no Raimonda Kraukļa sirdslietām ir bijusi mūzika un dziedāšana. Viņš ir bijis viens no Sidnejas latviešu vīru kora dibinātājiem. Kopā ar kori piedalījies vairākos Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos Latvijā.

2013. gadā Vītolu fonds saņēma ziņu par divu draugu Raimonda Kraukļa un Pētera Strungas vēlēšanos dibināt stipendiju Elgas Rodzes-Ķīselis piemiņai. Abi kungi Elgu Rodzi-Ķīseli satika Sidnejas latviešu sabiedrībā un viņu draudzību piepildīja sirdij tuvā dzeja, mūzika un latviskās vērtības. Elgai Rodzei-Ķīselis aizejot mūžībā, Raimonds Krauklis un Pēteris Strungs izlēma kundzes testamentā atstātos līdzekļus nepaturēt sev, bet godināt viņas mūžu, dibinot piemiņas stipendiju studentiem Latvijā.

Vītolu fondam Raimonds Krauklis allaž saistījies ar kaut ko īstu un pamatīgu - ar patiesu savas zemes mīlestību, ar prasmi dot, neko neprasot pretī. Ik reiz, kad ceļš veda uz Latviju, Raimonds Krauklis rada iespēju satikties ar Elgas Rodzes-Ķīselis piemiņas stipendijas saņēmējiem. Tās bija īstas svētku reizes, kad Kraukļa kungs, verot biroja durvis, sniedza tikko nopirktu torti ar kuru cienāt sanākušos. Viņa harizma un stāsti par piedzīvoto dziesmu svētkos un dzīvi Austrālijā vienmēr iepriecināja. Šo gadu laikā izskolotas divas pirmsskolas izglītības pedagoģes Ieva Kolosko un Kitija Mikalaucka. Šogad Elgas Rodzes-Ķīselis piemiņas stipendiju saņem topošā pedagoģe Angelika Elmāra Židele no Rundāles novada.

Bijusī stipendiāte Kitija Mikalaucka raksta: “Tālajā 2015.gadā, kad tika uzsāktas mācības par pirmsskolas skolotāju Latvijas Universitātē, tas bija jaunu panākumu un neziņas laiks. Nākot no lauku ciemata Skaistkalnes un dodoties plašajā dzīvē, Raimonda Kraukļa un Pētera Strungas dibinātā stipendija Elgas Rodzes-Ķīselis piemiņai deva nepieciešamo atbalstu un motivāciju, lai ar labām sekmēm pabeigtu augstskolu. Šo gadu laikā esmu daudz reizes domās pateikusies, ka pazīstu tik devīgus un sirdsgudrus cilvēkus, kuriem rūp Latvijas nākotne un izglītība. Bija patiess gods būt Elgas Rodzes-Ķīselis piemiņas stipendiātei un ik gadu rakstīt vēstules par paveikto. Izsaku visdziļāko līdzjūtību Raimonda Kraukļa kunga piederīgajiem.“

Ir skumji atvadīties no Raimonda Kraukļa, bet viņš nav mūs pametis pavisam. Mums paliek viņa apkopotais Sidnejas latviešu kora arhīva darbs, kurš glabājas Latvijas Nacionālā arhīvā – tajā ir vairāk nekā 3 000 raksti, fotogrāfijas, plakāti un afišas. Tāpat arī mūžīgi paliks viņa devums Latvijai – jauni, izglītoti pedagogi, kuri tālāk turpinās šo labestības ķēdi, skolojot savus audzēkņus. Ar patiesu cieņu pieminām Raimonda Kraukļa dzīves ceļu, paveikto un sirsnību!

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums