Saņemts ziedojums no Ilmāra Damberga

 

Ilmārs Dambergs

Šajās pavasara pielietajās dienās, kad ceriņu smarža savijas kopā ar veldzējoša lietus atelpu, Vītolu fonds saņēmis gaišu un priecīgu ziņu no ASV. Ilmārs H. Dambergs veicis ievērojamu ziedojumu, kas turpmākos četrus gadus ik gadu ļaus izmaksāt trīs stipendijas spējīgiem un studētgribošiem jauniešiem.

Ilmāra Damberga sadarbībai ar fondu ir dziļas un spēcīgās saknes. 2015. gadā Ilmārs un viņa dzīvesbiedre Vera dibināja stipendijas savu vecāku piemiņai -  Jāņa un Ellas Dambergu stipendiju, kura novēlēta jauniešiem, kas studē eksaktās zinātnes un ir darbojušies jaunsardzē, un Jāņa un Ernas Binderu stipendiju. Kad 2017. gadā Vera devā mūžībā, tika dibināta arī Veras Dambergas piemiņas stipendija. Kopš 2004. gada Ilmārs Dambergs darbojas kā Jaunsardzes fonda stipendijas koordinators.

Ilmārs Dambergs dzimis 1932.gadā Jūrmalā, pēc kara nonācis ASV. Teju trīsdesmit gadus – no 1954. līdz 1984.  – dienējis ASV bruņotajos spēkos, piedaloties arī misijās Vjetnamā, saņēmis vairākus apbalvojumus. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas iesaistījies  un darbojies ar zemessardzi un LR Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem saistītos jautājumos. 1999.gadā Ilmārs Dambergs apbalvots ar Latvijas Aizsardzības ministrijas Goda zīmi “Par ieguldījumu bruņoto spēku attīstībā” un 2002.gadā — ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Damberga kungs reiz ir teicis: “Svarīgākais, lai sasniegumi balstās uz palīdzību mūsu tautai, Tēvzemei un LR Bruņotajiem Spēkiem.” Patriotisms un dziļā Dzimtenes mīlestība, kas staro no Ilmāra Damberga personības, ir kā karogs augstu mastā, kura cēlais stāvs un klusais viedums mudina pacelties pāri ikdienišķajam, lai labāk ieraudzītu un novērtētu mūsu kopīgo dārgakmeni – Latviju! 

Sirsnīgi pateicamies par veikto ziedojumu!

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums