Arhīvs - Februāris 2007

 

Februāris

Februāris ir puteņu mēnesis un arī Mīlestības mēnesis. Visi, kas mīl, cenšas iepriecināt savu mīļoto, kolēģus, draugus. Īpašu dāvanu saņēma 50 stipendiāti – biļetes uz baletu "Riekstkodis".

Fondā – auditu veic Auditorfirmas KPMG Baltics SIA, notiek padomes sēde, pasākumi un tikšanās ar ziedotājiem un visam pa vidu virmo Mīlestība.

Turpinās kandidātu pieteikšanās 2007./2008. mācību gada stipendijām. Informācija un anketa www.vitolufonds.lv, sadaļā: Kā pieteikties stipendijai

06.02. Dzintras Apines mērķziedojums "E. Kalniņa piemiņas stipendijai"

15.02. Ziedotāju Andreja un Silvijas Zeltkalnu mērķziedojums nākošā mācību gada stipendijai.

Andrejs un Silvija Zeltkalni.

15.02. Ziedotājs G. Ošmucnieks, ielūdzot radus un draugus uz 50 gadu jubileju, aicina viesus ziedu, vīna un dāvanas vietā ziedot "Kapteiņa stipendijai", lai palīdzētu Latvijā izskolot topošos kapteiņus. Stipendiju jubilārs dibinājis vecvectēva Mārtiņa Ošmucnieka piemiņai. Pirmās dāvanas G. Ošmucnieks saņēma no draugiem Andra Pilvera, Māra J. Ogas - Kapteiņa stipendiju fonds papildināts ar krietnu summu.

Guntis Ošmucnieks kopā ar dēlu Mārtiņu

Ošmucnieks Mārtiņš dzimis 1870. gada 28. oktobrī Dundagas pagastā. Bijis tālbraucējs – kapteinis, kuģīpašnieks. Beidzis Ventspils jūrskolu. Jūrā sācis braukt 1887. gadā – kā burinieka kuģupuika un matrozis. Nokļuvis Brazīlijā, kur sapelnījis līdzekļus mācībām. Pēc Jūrskolas beigšanas strādājis uz buriniekiem Wilhelm, Capnopus, Zeriba, Delphin, Rojeneek, Banpuhtis. Par kapteini uz Karl Kursemneeks, tvaikoņiem Mars, Gaisma, Kurzemes stūrmanis. Bijis burinieka Delphin līdzīpašnieks. Par nopelnīto algu, iegādājis īpašumu Upesgrīvas pagastā, kur no 1922. – 1924. gadam bijis pagasta vecākais. Miris 1936. gadā. Mazmazdēls Guntis Ošmucnieks mantojis vecvectēva īpašumu "Bīļas" Uguņciemā. Godinot vecvectēva piemiņu un rūpēs, lai Latvijā saglabātu skaisto kapteiņa profesiju, Guntis 2006. gadā Latvijā dibina Kapteiņa stipendiju, kas novēlēta topošam kapteinim.

No labās puses otrais- kapteinis Mārtiņš Ošmucnieks.

16.02. Latvijā viesojas Anglijas Latviešu izglītības fonda priekšsēdētājs A. Ozoliņš, lai kopā ar 50 stipendiātiem pavadītu vienu skaistu piektdienas vakaru un izbaudītu Emīla Gaiļa, Anglijas Latviešu izglītības fonda, Andreja un Dulcie Ozoliņu dāvanu – baletu "Riekstkodis". Iesākumā A. Ozoliņš ar stipendiātiem tikās viesnīcas "Hotel de Rome" Galerijas zālē, pēc tam apmeklēja baletu "Riekstkodis".
A. Ozoliņam aktīvi darbojoties un pārliecinot tautiešus Anglijā, ar ALIF palīdzību savas stipendijas Latvijā dibinājuši Daugavas Vanagu Bradfordas nodaļa, Anglijā dzīvojošais Emīls Gailis, izveidotas Maijas un Nikolaja Bisenieku piemiņas stipendijas, Mākslinieku un daiļamatnieku kopas stipendijas. Trīs sadarbības gados stipendijām ziedots Ls 57 113.

Andrejs Ozoliņš kopā ar stipendiātiem.

19.02. Ziedotājs Juris Vītols kopā ar saviem stipendiātiem Māri, Raivi, Daci un Lieni atkal- tikšanos svin viesnīcas "Radisson SAS" restorānā.

Juris Vītols kopā ar saviem stipendiātiem.

21.02. Ziedotāja Sarmīte Andresone – Šveics ar saviem stipendiātiem Agritu, Aivi un Ingu vakariņo restorānā "Čarlstons". Slimības dēļ tikšanās iet garām Valdim.

Sarmīte Andersone - Šveics kopā ar saviem stipendiātiem.

22.02. VF padomes sēde

  • Apstiprināts 2006. gada pārskats.

  • Atskaite par stipendiātu rudens sesijas rezultātiem.

  • Stipendiātu saraksta apstiprināšana.

  • Aktualitātes fondā.

Padomes sēdē tika pieņemti vairāki lēmumi:

  • Pārtraukt stipendijas maksājumu studentiem, kas nav nokārtojuši rudens sesiju.

  • No 2007. gada 1. marta paaugstināt administratīvās izmaksas, 5% vietā turpmāk par stipendijas administrēšanu būs jāmaksā 8%.

  • Tiek apstiprināts stipendiātu saraksts 2. pusgadam.

No kreisās: Vilis Vītols, Laura Būlmane, Kristīne Klišāne, Valda Auziņa, Vilis Vītols, Marta Vītola, Ādolfs Sīlis.

22.02. Ziedotāja Vija Zauere Hjūza ziedo ELJA 50 stipendijai.

27.02. Fonds saņem vēstuli un čeku no G. Potapova par mērķziedojumu no Kentucky Latviešu kluba "Draugu stipendijai".

Fondā laikā no 01.02. līdz 02.03. vērošanas praksē bija Liepājas Pedagoģijas akadēmijas, programmas "Sabiedrisko attiecību speciālists" 1. kursa students Aigars Vasiļčiks.

Aigars Vasiļčiks

Ziedojumi Februārī

 Andrejs un Silvija Zeltkalni Ls 1068
  G. Ošmucnieka jubilejai - Kapteiņa stipendijai
 Andris Pilvers Ls 500
 Māris J. Oga Ls 100
  E. Kalniņa piemiņas stipendijai
 Dzintra Apine Ls 50
  ELJA 50 stipendijai:
 Lolita Kļaviņa Ls 50
 Kentucky Latviešu klubs "Draugu stipendijai" /ASV/ $ 403.59

KOPĀ:

Ls 1768
+ $ 404

                                            

Paldies ziedotājiem!

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums