Vītolu fonds saņēmis 2 miljonus Austrālijas dolāru lielu anonīmu ziedojumu

Kad dod sirds, prāts klusē – šādā noskaņā Vītolu fondā 29. jūnijā saņemts ārkārtīgi liels anonīms ziedojums.

2021. gada decembrī Vītolu fonds saņēma anonīmu testamentāro novēlējumu 1 miljona Austrālijas dolāru apmērā, tagad pēc pusgada no šīs pašas personas pēdējas gribas apliecinājuma saņemti vēl divi miljoni Austrālijas dolāru jeb 1,3 miljoni eiro, kas iegūti, pārdodot labdarei piederošo nekustamo īpašumu.

Kundze, kas jauniešu izglītošanai vēlējusi visu savu dzīvē sakrāto, nāk no Austrālijas, kur viņas vecāki bija ieradušies pēc Otrā pasaules kara, meklējot patvērumu trimdā. Pēc došanās pensijā viņa pārvācās uz dzīvi Latvijā, izjūtot milzīgu piederību šai zemei, kuru mīlēja no visas sirds, lai arī nebija te dzimusi. Savu patriotismu viņa bija spējusi apliecināt dzīves laikā, bet vēl vairāk dodoties mūžībā.

Apjaušot ziedojuma patieso mērogu un iespējas atbalstīt jauniešus ar tā palīdzību, ar klusu laimi saprotam, ka tie būs simti izskolotu absolventu – Latvijas valsts mediķi, inženieri, skolotāji un daudzi citu profesiju pārstāvji –, un tā ir lielākā bagātība, ko kāds savai Tēvzemei var sniegt. Tā vairs nav palīdzība tikai atsevišķām personām, tas ir dāvinājums visai tautai, kas tiks ielikts pašā vērtīgākajā kapitālā, kas mums pieder, – Latvijas cilvēkos, Latvijas nākotnē.  

Vītolu fonds ar dziļu cieņu piemin un godina ziedotāju!

How to find us?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Contact us