Jāņa Mirķa un Evijas Mirķes (dzim. Zvirbules) stipendija

 Evija un Jānis Mirķi

Evija Mirķe dzimusi Valmierā, uzaugusi Rūjienā, bet nu jau 20 gadus dzīvo un strādā Rīgā. Ziedotāja kā pētniece darbojas Rīgas Tehniskajā universitātē, strādā Rīgas Centra humanitārajā vidusskolā par zviedru valodas skolotāju, Rūjienas vidusskolā un Rīgas 72. vidusskolā par dizaina un padziļinātā kursa skolotāju. Kopā ar vīru ir īpašnieki privātajam bērnudārzam “Ketes māja”, kur Evija pati vada arī robotikas nodarbības.

Evijas Mirķes izglītības ceļš atspoguļo ziedotājas dažādās personības šķautnes, talantus un prasmes. Vidējā izglītība iegūta Rūjienas vidusskolā, tam sekojušas mācības Rodenģimnāzijā Zviedrijā. Biznesa augstskolā “Turība” iegūta “Reklāmas konsultantes” izglītība, bet “RISEBĀ” “Uzņēmējdarbības vadītāja” kvalifikācija. Maģistra grāds iegūts “Sociotehnisko sistēmu modelēšanā” Vidzemes augstskolā. 2021. gadā Latvijas Universitātē ieguvusi skolotājas izglītību. Šobrīd ir PhD kandidāte izglītības zinātnēs Rīgas Tehniskās universitātes studiju programmā “E-studiju tehnoloģijas un pārvaldība”.

Jānis Mirķis ir uzņēmējs un finansists. Dzimis Limbažos, audzis Cēsīs. Vidējo izglītību ieguvis Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā. Studējis augstskolā "RISEBA", ir maģistra grāds uzņēmējdarbības vadībā. Jānis uzskata, ka tiem, kam ir iespēja, jādalās ar tiem, kam tas ir vajadzīgs. Stipendija ir iespēja atbalstīt jauniešus, kuri vēlas augt un attīstīties, lai Latvijā ir vairāk izglītotu un labu cilvēku.

Par lēmumu dibināt stipendiju Evija Mirķe teic: “Domāju, ka katra cilvēka dzīvē pienāk tāds brīdis, kad ir vēlme dalīties ar to, ko es ieguvis, uzzinājis. Esmu daudz sasniegusi izglītībā un karjerā, ir pienācis laiks dot arī savai dzimtajai skolai kādu daļu no tā, ko es savulaik tur saņēmu. Laiks, uzmanība un laba izglītība, manuprāt, ir vērtīgākais, ko otram var dot. Vēlos palīdzēt kādam skolēnam uzsākt studiju gaitas augstskolā. Ceru, ka citi skolas absolventi sekos manam piemēram, daloties ar savu laiku, darbu, naudu vai citiem resursiem.”

Pirmā Jāņa Mirķa un Evijas Mirķes (dzim. Zvirbules) stipendija izlaidumā piešķirta Rūjienas vidusskolas absolventei Leldei Lieknei

2023. gada augustā Evija un Jānis Mirķi izlēma dibināt SIA "Ketes Māja" stipendiju, lai atbalstītu topošos pedagogus. 

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums