Arhīvs - Janvāris 2009

AKTUALITĀTES JANVĀRIS

Visiem laimīgiem cilvēkiem ir viena kopīga īpašība – viņi tic rītdienai.

Ir teiciens – kā iesākas pirmā darba diena, tā turpināsies viss gads. Mēs ticam, ka šis gads, neskatoties uz apkārt notiekošo, būs labs. Šobrīd svarīgāk nekā jebkad, ir būt visiem kopā un pierādīt, ka arī šim grūtam laikam mēs tiksim pāri, ka palīdzēsim tiem, kas vēlas iegūt izglītību un veidot labāku rītdienu mums visiem. Sirdsmīlestību nevar iznīcināt.

Paldies par pirmo veiksmīgo darba dienu šajā gadā! Paldies visiem, kuri bija, ir un būs ar mums kopā!

JAUNUMS!

 

No 15.01. līdz 01.05. notiek kandidātu pieteikšanās 2009./2010. mācību gada stipendijām. Informācija un anketa www.vitolufonds.lv sadaļā: Kā pieteikties stipendijai.

06.01. Jauns buklets kandidātiem, kā pieteikties 2009./2010. mācību gada stipendijām.

06.01. Mērķziedojums Ivara Silkāna un Igora Kozlova stipendijai.

06.01. Janvāra pirmajā darba dienā saņēmu vēstuli no Statoil Latvija, kurā Iekšējo komunikāciju vadītāja Vita Vilka raksta: ‘‘Nupat beidzas Statoil vadības sēde, un ir izlemts, ka mēs atbalstam pilnīgi noteikti par visiem 100% 10 stipendiātus.” ‘‘Latvija Statoil” stipendiju fondu 2003. gadā nodibināja Baiba Rubess, kura šobrīd strādā Azerbaidžānā, viņas vietā ir jauns izpilddirektors Sandijs Šteins, tomēr iedibinātais labdarības projekts tiek turpināts.

06.01. Fondā viesojas ziedotāja Sarmīte Andersone Šveics ar kuru esam sadraudzējušās. Sarmīte pirms trim gadiem nodibināja četras stipendijas, pagājušā gadā viņas dēls Jānis Andersons nodibināja tēva Aivara Andersona piemiņai vēl divas stipendijas. Dzerot tēju, viņa smaidot saka, ka dēls domā stipendiju fondu palielināt vēl par divām stipendijām.” Jānis Andersons 14. janvārī telefonsarunā apstiprina, ka maijā palielinās Aivara Andresona ģimenes stipendiju fondu.


Sarmīte Andersone Šveics

 

06.01.Uzņēmējs Ēriks Grūbe ir atrakstījis e-pastā vēstuli: ‘‘Kopš 2005. gada es aktīvi atbalstu arī citus talantīgus latviešu jauniešus, kuru ceļā uz to, kas viņu un arī visu mūsu nākotnei ir visnepieciešamākais – labu izglītību, ir šķēršļi, kuru pārvarēšanai ir nepieciešama stipras aizmugures sajūta. Tādēļ es nolemju sadarboties ar Vītolu Fondu, kurš man šķiet uzticams, profesionāls un veiksmīgs šajā Latvijas nākotnei nozīmīgajā misijā.”


Ēriks Grūbe

06.01.No Kanādas zvanīja ziedotāja Zane Stait-Gardner, kas pagājušā gadā noziedoja lielu summu Jura Melbārža piemiņas stipendijai, un pavēstīja, ka šogad dibinās Latvijā savu stipendiju.


Keith un Zane Stait-Gardner

06.01. mēs atvērām ZIEDOT.LV mājas lapu un sekoja sajūsmas kliedzieni: Draugu stipendijai gada beigās kopā saziedoti Ls 4847 Pateicoties daudzu firmu vadītāju un cilvēku labestībai ar ZIEDOT.LV draugu stipendijām no 1. februāra studēs četri jaunieši. 2008. gada septembrī, kad sākās jauns studiju gads un Vītolu fonda kandidātu sarakstā palika vairāk kā 180 jaunieši, nolēmām rakstīt projektu un uzsākt sadarbību ar ZIEDOT.LV. No 2008. gada 8. septembra līdz 2009. gada 28. janvārim projektam "Draugu stipendija" portālā tika saziedoti Ls 4817,00.
Šī stipendija tika nosaukta Ziedot.lv draugu stipendijas vārdā, kas tiks piešķirta 4 jauniešiem, laika periodā no 2009. gada 1. februāra līdz 2010. gada 1. februārim. Stipendijas lielums Ls 1300. Trūkstošo summu 383 LVL Vītolu fonds piesaistīs no saviem līdzekļiem.
Vasaras mēnešos, jūlijā un augustā stipendija netiks maksāta.

Oktobrī starp ziedotājiem ieraudzījām mūsu bijušo stipendiātu Mečislavu Maculēviču un sapratām, ka mūsu fonda sirds vēlējums: ‘‘Ar izglītību dzīvē sasniegt tādu līmeni, lai varētu palīdzēt citiem”, ir sācis īstenoties.


Mečislavs Maculēvičs

09.01.Turpinās ELJA 50 biedru aizsāktā tradīcija – Ziemassvētku apsveikumu vietā ziedot stipendijai. Pirmais šī gada ziedojums ELJA 50 stipendijai bija no Imanta Viestura un Ingrīdas Lieģiem.

13.01. Vēstule ar labu ziņu no ziedotāja Zvejnieka fonda pārvaldītāja Pētera Zvejnieka. Sadarbība tiks turpināta un nākošā mācību gada stipendijām Zvejnieka fonds plāno ziedot $100000. Šobrīd Latvijā ar Zvejnieku ģimenes stipendijām Latvijā studē 47 jaunieši.


Pēteris Zvejnieks

14.01. ERGO mērķziedojums stipendijām.

15.01. Fondā viesojas ziedotājs Pēteris Bolšaitis un SIA ‘‘Lāčplēša centrs” pārvaldniece Nora Cukermane, lai pagarinātu sadarbības līgumu. 17. janvārī saņemts mērķziedojums Īras un Pētera Bolšaitis stipendijai, Lāčplēša centrs stipendijai.

Nora Cukermane Pēteris Bolšaitis

19.01. Mārtiņa Vaivara mērķziedojums Rūjienas stipendijai.

2007. gadā, godinot savas mātes piemiņu un ticot rūjieniešu daudzpusīgajiem talantiem, Aldis Kušķis dibina Rūjienas stipendiju. Savu lēmumu dibināt stipendiju Aldis pamato: “Ar Rūjienu saistās manas smaidīgākās bērnības atmiņas, jo mana mamma Milda Kušķe bija rūjieniete un neskaitāmas vasaras ir pavadītas starp Tālavas taurētāju un Rūjas upi. Izzinot plašo pasauli kopā ar draugiem, darījām darbus un nedarbus. Bijām zinātkāri bērni un sapņojām kļūt par kosmonautiem, neiedomājoties, ka sasniegsim daudz ko vairāk – kļūsim par brīviem Latvijas un Eiropas pilsoņiem. Ticu, ka šī stipendija pavērs iespēju talantīgiem Rūjienas jauniešiem studēt un izzināt šo brīnumaino pasauli.”

20.01. Ziedotāja Gunta Belēviča mērķziedojums Arnolda un Helēnas (Gallijas) Sildegu fonda stipendijai.


Guntis Belēvičs

Arnolds Sildegs un Helēna Gallija Kalniņa ģimeni nodibināja Latvijā. Arnolds bija mākslinieks, Helēna – Dailes teātra aktrise. Bēgļu gaitas Sildegus aizveda uz ASV, kur abi aktīvi darbojās latviešu kultūras dzīvē. Arnolds Sildegs ir darinājis grafisko noformējumu grāmatām un periodiskajiem izdevumiem, lasījis lekcijas, kā arī 25 gadus vadījis žurnālu “Latvju Māksla”, par ko saņēmis Pasaules Brīvo latviešu apvienības Kultūras fonda Goda balvu. 1999. gadā Arnolds Sildegs apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni. Viens no mākslinieka pēdējiem vēlējumiem bija nodibināt Arnolda un Helēnas (Gallijas) Sildegu stipendiju Latvijas Mākslas akadēmijas un Latvijas Kultūras akadēmijas teātra nozares studentiem.

Īpašs ir Lalitas Muižnieces un viņas ģimenes ieguldījums fonda naudas līdzekļu sarūpēšanā. Tā ik gadu tiek iegūta par Arnolda Sildega pārdotajām gleznām, palīdzot topošiem māksliniekiem.

23.01. Anglijas Latviešu izglītības fonda un Vītolu fonda piecu gadu sadarbības jubileja tiek svinēta viesnīcā RĪGA.

Jau piecus gadus ALIF sniedz nenovērtējamu palīdzību centīgiem un apdāvinātiem Latvijas jauniešiem augstākās izglītības iegūšanā. Ir pavadīti pirmie savstarpējās uzticēšanās un cieņas pilni gadi, un ir tikusi augstu novērtēta ne tikai dāsnā materiālā palīdzība, bet arī ALIF ziedotāju prasme būt patiesi ieinteresētiem Latvijas jauniešu nākotnē. Jau vairākus gadus ziedotājus un stipendiātus vieno arī kopīgi pavadīts laiks, klausoties mūziku un sarunājoties dvēseles valodā. Rīgā ieradās ALIF priekšsēdētājs ar sievu Dulcie, lai kopā ar stipendiātiem svinētu piecu gadu sadarbības jubileju un turpinātu pirms trim gadiem iesākto tradīciju – šogad kopā ar stipendiātiem tika apmeklēta baleta pirmizrāde ”Kopēlija”. Piecu gadu sadarbības jubilejas svinības notika viesnīcā ”Rīga”, kur Andrejs Ozoliņš bija sarūpējis kafijas galdu.

Sveikt pasākuma dalībniekus bija ieradušās Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas ministrijas projektu departamenta direktore Gunta Vīksne, projektu departaments Valsts programmu nodaļa pārvaldes vecākā referente Lāsma Vaiče. Uzrunu par sadarbību Ārvalstīs dzīvojošo tautiešu atbalsta programmā teica Lāsma Vaiče. ALIF par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas rītdienā, atbalstot valsts talantīgos un centīgos jauniešus Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas ministra Ainara Baštika parakstītus ministrijas ATZINĪBAS RAKSTUS pasniedza Projektu departamenta direktore Gunta Vīksne. Latviešu Nacionālās Padomes Lielbritānijā un ALIF priekšsēdim Andrejam Valdim Ozoliņam, Latvijas patriotam par vairāk kā pusgadsimta ilga darba ieguldījumu Latvijas valstiskās atzīšanas procesos, par latviskās izglītības veicināšanu pasaulē un aktīvu latviešu jauniešu izglītības un kultūras pasākumu veicināšanu.

Stipendiāts Agris Bodnieks visu studentu vārdā uzstājās ar pateicības runu, stipendiāte Liene Igaune bija sagatavojusi muzikālo priekšnesumu.

Jau trešo gadu ALIF stipendiāti saņem šo skaisto Ziemassvētku dāvanu – biļeti uz operu vai baletu. Šogad uz baleta pirmizrādi ”Kopēlija”, pagājušā gadā uz operu ”Traviata”, vēl pirms tam – uz baletu „Riekstkodis“.

2008./2009. mācību gadā ar ALIF atbalstu Latvijā studē 83 studenti. Vītolu fonds administrē: 50 Emīla Gaiļa, 12 Maijas un Nikolaja Bisenieku piemiņas, 2 Mākslinieku un daiļamatnieku kopas,3 Andreja un Dulcie Ozoliņu, 3 Vilmas Silarājas piemiņas, 1 Daugavas Vanagu fonda Bradfordas nodaļas, 1 Daugavas Vanagu fonda Birmingemas nodaļas un 11 ALIF stipendijas. Anglijā cilvēki uztic, ziedo un atstāj testamentus ALIF. Ar lielu atbildības sajūtu priekšsēdētājs A. Ozoliņš kopā ar valdi izvērtē, kā ziedojumu tērēt. Piecos sadarbības gados no ALIF mērķziedojumos stipendijām saņemts Ls 256 393.


Andrejs Ozoliņš kopā ar sievu Dulcie, stipendiātiem un visiem

26.01. Ziedotājas Dzidras Ziedones mēŗkziedojums brāļa Ivara Lietavieša piemiņas stipendijai.


Dzirda Ziedonis

26.01. Anitas Rozentāles mēŗkziedojums Latvijas Zonta klubu stipendijai.

28.01.Šogad ‘‘Latvija Statoil” stipendiju fonds tiek palielināts. Mērķziedojums Ls 20 000. Ar ‘‘Latvija Statoil” stipendijām no 1. februāra studēs 18 studenti.

29.01. Fondā viesojas Lielvārdes attīstības fonda projektu direktore Ilze Kreišmane.


Ilze Kreišmane

ZIEDOJUMI JANVĀRĪ

SIA Austrumu reģionu investīcija Ls1400
ERGO Ls1680
SIA Lāčplēša centrs Ls 1400
Pēteris Bolšaitis Ls 700
Mārtiņš Vaivars /Rūjienas stipendijai/ Ls 450
Guntis Belēvičs /Helēnas un Arnolda Sildegu stipendijai/ Ls 400
Dzidra Ziedone Ls 271
ELJA 50 stipendijai:  
Imants Viesturs un Ingrīda Lieģi Ls 250
Latvijas Zonta klubu stipendijai  
Anita Rozentāle Ls 50
KOPĀ: Ls 6601

 

Paldies ziedotājiem!

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums