Lekciju cikls "Ko Tev neiemāca skolas solā 2024"

 Semināra dalībnieki un lektori Mārtiņš Putenis, Andris Lāriņš, Jānis Andersons

11.04.2024.

11. aprīlī SEB Inovāciju centrā notika lekcija "Ko Tev neiemāca skolas solā", kurā 50 fonda stipendiātiem bija iespēja klausīties trīs lektoru dzīves un darba pieredzi. Šoreiz jauniešus uzrunāja SEB bankas Finanšu tirgus pārvaldes vadītājs Andris Lāriņš, Novartis AG Amerikas filiāles Ētikas un atbilstības nozares direktors Mārtiņš Putenis un šī sarīkojuma iniciators, apavu veikalu SIA „Euroskor Latvijā” īpašnieks Jānis Andersons.

Evelīna Garkalne pēc sarīkojuma dalījās savās sajūtās: "Andra Lāriņa lekcija par naudu un investīcijām bija vērtīga, jo - lai arī savus tēriņus plānoju apzinīgi, jau sen biju gribējusi uzzināt vairāk par iespējām investēt Latvijā droši, par ko arī tagad zinu mazliet vairāk. 

Mārtiņa Puteņa lekcija lika padomāt par pavisam citādākiem ētiskiem jautājumiem, kas mūsdienās ir aktuāli saistībā ar karu Ukrainā, patēriņa precēm, situācijām darbā vai skolā un tam līdzīgi. Manuprāt, cilvēkiem biežāk vajadzētu apdomāt savas izvēles, izpētīt, ko viņi pērk, no kurienes prece nāk un kas to ir veidojis. Jo ir vairāki uzņēmumi, kur strādnieki ir bērni, kuriem par darbu nemaksā, uz kā pamata preces arī var pārdot lētāk tirgū. Tās ir lietas, kuras daudzi neapzinās. Tāpat arī lektors uzsvēra, ka ir svarīgi pastāvēt par savām vērtībām un, ja kādas rīcības tiek veiktas pret tām - mums ir tiesības rīkoties un uzdot šos jautājumus citiem, rīkoties, lai, iespējams, izmainītu citu rīcību un padarītu to ētiskāku.

Noslēdzošā, Jāņa Andersona lekcija, radīja visvairāk pārdomu - par patriotismu, ģimenes vērtībām un arī par sapņiem un izglītību. Šī lekcija mudināja dzīvot tā, lai pēc vairākiem gadiem atskatoties uz savu dzīvi, arī varētu teikt, ka esmu priecīga par savām izvēlēm un neko dzīvē nenožēloju. Motivēja darīt to, kas patīk, sniegt pienesumu darbā, bet arī vienmēr paspēt būt kopā ar ģimeni un kvalitatīvi pavadīt laiku."

Mīļš paldies visiem lektoriem un "SEB banka" par viesmīlīgām telpām un gardām uzkodām!

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums