Arhīvs - Novembris 2004

Jaunums

Oktobra labais stāsts turpinās - valsts stipendijai Ls70 nepieteicās Ķīpsalas stipendijas stipendiāts Gunārs Dūzens.

Alfrēda un Sarmītes Gravu ģimenes stipendiāts Juris Sereda saņēma valsts stipendiju Nacionālajā Aizsardzības akadēmijā, Vītolu fonda stipendiātei Agritai Kovaļevskai piešķīra Vācijas valsts stipendiju, no mūsu stipendijas abi jaunieši atteicās. Iemesls ļoti vienkāršs - tā ir spēja saredzēt sev blakus to, kuram arī ir grūti.

Paldies Gunār, Juri, Agrita!

04.11.2004. Fonda darbiniece piedalās Latvijas Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātes organizētājā konferencē „Profesionālā identitāte”.

08.11.2004. Vītolu fonda 2004. Gada pārskatam savu vēlējumu uzrakstījis Dr. habil. paed., Latvijas Emiretētais zinātnieks Jānis Mencis. Paldies! Vēlējumu lasīsim pārskatā!

Jānis Mencis

10.11.2004. Vītolu fonda ziedotājiem piebiedrojas OVV Holdings SIA.

10.11.2004. Mārtiņdienā noslēdzas fonda organizētais konkurss par 2004. gada Ziemassvētku apsveikuma kartiņu. Konkursā piedalījās Dace Gražule, Inga Tauriņa, Tamāra Pazāne, Jurika Bakāne un Gunārs Dūzens. Paldies jauniešiem par atsaucību, bet kas uzvarējis uzzināsiet decembra aktualitātēs.

17.11.2004. A/s „Māras banka” akcionāri pārdeva savas akcijas Somijas finanšu korporācijai „Sampo”, bet pārdošanas līgumā paredzēts, ka 5 gadus jaunie bankas īpašnieki turpinās bankas iesākto labdarību un atbalstīs Vītolu fonda stipendiju programmu. Tas ir drošs garants, ka katru gadu spēsim 35 jauniešiem palīdzēt studēt.

A/S "Māras Banka" kolektīvs

Paldies visiem a/s „Māras banka” akcionāriem!

18.11.2004. Latvijas Republikas proklamēšanas diena.

TAUTĪBA

Varu dzīvot
debesīs vai ellē
starp mūkiem kalna galā
pie rāmiem zemniekiem
viņu klajumos un druvās
tuksnesī klejotāja teltī
zvejnieku laivā, jūrā
apvārsnī, vai džungļos
ar mežoņiem lapu namos...

Vienalga kas es esmu
ko daru
un ko domāju
nav pasaulē tāds spēks
kas spētu mainīt
manu dzimto vietu
manas mātes pienu
manas senču asinis.

/Jānis Kleinbergs/

Dzejoļa vēsture. V.Vītola brālēns J. Kleinbergs dzīvoja Caripe, tālu uz laukiem (deviņas stundas brauciens ar auto, no Karaksas). Viņš dabūja zināt, ka var pieprasīt pilsonību ar goda konsula Venecuēlā V. Vītola starpniecību un iesniedza PID pieprasījumu. Viņam paziņoja, ka termiņš pavalstniecības atgūšanai beidzies. V. Vītols ieteica rakstīt vēstuli un paskaidrot situāciju. Vēstules vietā Kleinberga kungs iesniedza šo dzejoli, kas tika nodots tālāk PID. Jānim Kleinbergam pavalstniecību piešķīra.

Vēlējums svētkos, lai mums Latvijā izdodas visu atrisināt tikai ar labiem vādiem!

24.11.2004. Mīļa dāvana fondam no Daces un Aijas Stepanovu mammas-Adventes vainags!

Ziedojumi:

 Dace Dārziņa Ls 100
 Aija Ebdene Ls 100
 Ints Rupners Ls 100
 OVV Holdings SIA Ls 955
Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums