Arhīvs - Novembris 2005

Jaunums

2005. gada novembris fonda vēsturē ieies ar lieliem burtiem – beidzot savs LOGO.

Logotips veidots izceļot fonda nosaukuma “Vītolu” un “fonds” vidējos burtus. Abus vārdus vienu no otra atdala līnija. Gan burtus, gan līniju akcentējot ar krāsas palīdzību, tiek apspēlēts stilizēts cilvēka tēls. To var uztvert gan kā tēlu, kurš atplestām rokām tver jauno, tam pavērto pasauli, gan kā tēlu, kurš dāsni sniedz citam iespēju mainīt savu dzīvi un padarīt to gaišāku.

 

Uz valsts svētkiem SIA ‘‘Solidas” Vītolu fondam uzdāvināja fotoaparātu CANON IXUS 55. Paldies firmas direktoram A. Feldmanim!

Dāvana fondam ir ļoti noderīga, jo mums tik ļoti patīk fotografēt ciemiņus un ziedotājus. Līdz šim ar fotografēšanu mums izlīdzēja Guntis Ošmucnieks un Andris Ambrazēvičs. Paldies!

Jaunas stipendijas:

Paulīnes Ziedaines – Dansters stipendija. 9. novembrī fondā viesojas Maija Ziedaine no ASV. Viņa nolēmusi dibināt piemiņas stipendiju savai mammai. Ar 2006. gada 1. janvāri Latvijā Paulīnes Ziedaines - Dansters stipendiju saņems novadnieks no Kokneses.

No kreisās: Maija Ziedaine un Vilis Vītols

Jāņa un Ainas Vējiņu stipendija. 11. novembrī fondā pēc Andreja Muzikanta ieteikuma viesojas Jānis Rūdolfs Vējiņš no Austrālijas. Viņu ģimene izlēmusi Latvijā dibināt stipendiju. 14. 11. tika noslēgts līgums, saņemts ziedojums. Jāņa un Ainas Vējiņu stipendiju saņems jaunietis no Jēkabpils sākot ar 2006. gada 1. janvāri.

Jānis Rūdolfs Vējiņš

07.11.2005. Vītolu fonda padomes sēde.

Izmaiņas valdes sastāvā. Lāsmas Līdakas vietā par valdes locekli ievēlēta Linda Rihtere. Vītolu fonda padome izteica Lāsmai Līdakai pateicību par darbu. Apstiprināts fonda LOGO.

11.11.2005. Fondā viesojas ciems ‘‘Latvija” ASV, Mičiganas pavalsts valdes loceklis Gundars Strautnieks ar kundzi.

Gundars Strautnieks ar kundzi Astrīdu

14.11.2005. Tikšanās ar ALA izglītības vadītāju Ināru Jansoni. Saruna par ALA- Zvejnieku ģimenes stipendiju administrēšanu un sadarbības iespējām turpmāk.

No kreisās: V.Vītols, I.Jansone un V.Diķe

15.11.2005. Viesnīca ‘‘Radi un draugi” direktore Iveta Gulbe, DV Anglijas fonds un Ādolfs Sīlis organizē pasākumu saviem stipendiātiem. Viesu vidū Biruta Heistere, DV Bedfordas fondā priekšsēdis Jānis Tauriņš ar saviem stipendiātiem.

Ā. Sīļa stipendiātes Kristīnes Zotovas pateicības runa pasākumā:

Jūs esat mājās. Un liktenis devis mums iespēju šai mirklī būt kopā ar Jums. Ļaujiet mums šai dzīvajā, siltajā gaismā – sveču gaismā - lūkoties Jūsos: rāmi sejas vaibsti, pieredzējušas, it kā vieglu smaidu izstarojošas acis... taču ir vēl kaut kas, tikai ar sirdi saskatāms – jaunās, vēl ilgu pilnās dvēseles. Dvēseles, kas pieder 18, 19 gadus jauniem puišiem, kuriem jaunības bezrūpības un viegluma vietā Likteņtēvs lēmis daudz rūgtuma, baiļu un bezcerības pilnu mirkļu. Karš, piespiedu emigrācija, trūkums, pazemojums – liekas, cik tad daudz cilvēks spēj izturēt?...Bet Jūs izturējāt. Izturēja jau daudzi, bet Jūs uzstādījāt sev augstāku uzdevumu – būt stipriem, lai palīdzētu tiem saviem tautiešiem svešumā, kuriem spēka pietika vien izturēt. Tā radās Anglijas „Daugavas vanagi”, kuru biedri no tā jau niecīgajiem ienākumiem ziedoja līdzekļus priekš slimajiem, vārgajiem bēgļu nometnēs palikušajiem biedriem.

Un šodien šie diženie vanagi ir atlaidušies uz mājām un, spārnus atpūtinādami, klusi noraugās mūsos – 18, 19 gadīgos jauniešos, kuri tikai tagad sāk apjaust, ka viņiem ir spārni, un kuri tagad redz, no kā viņiem jāmācās lidot... tagad mēs zinām, ka no Jums mums jāmācās tā labsirdība, cilvēku mīlestība, jāmācās būt stipriem un sev lemto ceļu iet drosmīgi un pacietīgi, jāmācās vārdu „dot” un „dalīties” patieso nozīmi.

Šodien, kad līdz mūsu visu kopējo māju – Latvijas – dzimšanas dienai atlikušas vien 2 dienas, mēs no sirds vēlamies Jums sacīt mīļu un patiesu PALDIES, par dāvāto iespēju tiekties pretim mūsu sapnim – iespējai studēt. Un, kā A. Sīļa kunga stipendiāte, vēlos teikt īpašu paldies pašam Sīļa kungam, kurš uzticīgi un droši vadīja pārējo Anglijas „Daugavas vanagu” „lidojumu” pie mums.

Paldies jums par to!

Bilžu galerija

16.11.2005. Viesnīcas ‘‘Radi un draugi” restorānā notika tikšanās ciems ‘‘Latvija” ASV, Mičiganas pavalsts, Gundaram Strautniekam ar stipendiāti Mariku Nīmanti un Ojāra Štāka stipendiātu Artūru Bergu. Ziedotāji saņem mīļas dāvanas - Baltijas jūras krastā salasītos akmentiņus, pastaliņas un Marikas gatavoto svečturīti... Visiem kopā atmiņu kamolus ritinot gaišs vakars.

No kreisās: Marika Nīmante, Astrīda un Gundars Strautnieki un Artūrs Bergs

16.11.2005. Tikšanās ar Latviešu fonda valdes locekli Vivitu Rozenbergu.

17.11.2005. SEB Unibankas stipendiāti Studentu dienu svin kopā ar SEB Unibankas prezidentu Viesturu Neimani un Sponsorēšanas projekta vadītāju Jāni Lielāmeru. Ekskursija uz Latvijas Bankas Apmeklētāja centru ‘‘Naudas pasaule”, svētku pusdienas, kafija prezidenta kabinetā.

SEB Unibankas stipendiāts Aigars Runčis pēc pasākuma raksta:

Nē, šis nebūs žēlabains stāsts par studentu dzīves grūtībām, nebūs atainotas arī peripetijas, kurās nereti iepinas studenti. Šis būs parasts stāsts par neparastu dienu kāda studenta dzīvē.

Lai tas varētu sākties, jāsaka pateicības vārdi Vītolu fondam un SEB Unibankai, kuri man uzticējās un piešķīra stipendiju, kas viennozīmīgi ir neaprakstāms atbalsts ikdienas dzīvē. Bet stāsts nebūs par stipendiju vai studijām, bet gan Starptautisko studentu dienu - 17. novembri. Šī dienai aizritēja pavisam neikdienišķi, tāpēc par to stāstīšu arī jums!

Diena sākās ar steigu – Rīgā, starp citu, laiks rit savādāk, viss notiek saraustīti un steigā, un jāsteidz visam paspēt līdzi! Pusdesmitos Latvijas Bankas galvenajā ēkā sākās Vītolu fonda un SEB Unibankas organizētā stipendiātu tikšanās. Nevis formāla, bet – draudzīga. Jāņa Motivāna vadībā ielūkojāmies ‘‘Naudas pasaulē” – savdabīgā muzejā. Kāpēc savdabīgā? Muzejos ierasts, ka nevienam eksponātam nedrīkst pieskarties, taču šeit visām lietām drīkst (vēl vairāk - vajag!) pieskarties, jo tikai tādā veidā var izzināt naudas būtību un nozīmi mūsu dzīvē. Ekspozīcijas tiek pasniegtas interaktīvā veidā, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, tāpēc ceļojums ‘‘Naudas pasaulē” izvērtās aizraujošā piedzīvojumā.

Pēc muzeja apmeklējuma visi kopā devāmies uz SEB Unibankas galveno mītni, kurai ir izvēlēta savdabīga vieta – Rīgas pievārte, kur no loga paveras kontrastains skats: vienā pusē ir redzama Rīga, otrā – Ķekavas meži. Šeit mums bija organizēta tikšanās ar Unibankas prezidentu Viesturu Neimani. Izvērtās savdabīga diskusija par studentu dzīvi mūsdienās un padomju laikā.

Diena paskrēja nemanot, un drīz sākām raizēties, vai nenokavēsim vilcienu, kas Latvijas dzimšanas dienas priekšvakarā mūs aizvizinātu mājās.

Sakot ‘‘PALDIES” SEB Unibankai un Vītolu fondam par atbalstu un aizraujošu piedzīvojumu, par kādu izvērtās mana pirmā studentu diena

SEB Unibankas stipendiāts Aigars Runčis

18.11.2005. Latvijas Republikas proklamēšanas diena.

23.11.2005. Fondā viesojas Andrejs Muzikants. Ziedojums Ls 233 no Ārkārtējā Palīdzība Latvijas Zemessardzei, fonda Jaunsardzes stipendijai.

No kreisās: Ilmārs Dambergs, Lauris Eglītis, Andrejs Muzikants

Ziedojumi Novembrī

 Juris Vītols Ls 3823
 Maija Ziedaine Ls 1175
 Jānis Rūdolfs Vējiņš Ls 1050
 Andrejs Muzikants Ls 233

KOPĀ:

Ls 6281

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums