Padomes sēde 03.04.2020.

3. aprīlī padomes sēdē tika pieņemts lēmums, ka stipendija nepieciešama 336 jauniešiem, bet 129 pieteikumi ir noraidīti. Lai 2020./2021. mācību gadā fonds varētu palīdzēt jauniešiem uzsākt studijas un esošajiem stipendiātiem pagarināt stipendiju līgumus, provizoriski ir nepieciešamas 650 stipendijas.

Šī gada kandidātu stāsti ļauj ielūkoties realitātes skarbumā – vairumā gadījumos ir jārīkojas nekavējoties un jāsniedz palīdzība. Kāda kandidāte pieteikumā raksta: “Kad biju 5. klasē, vecākiem atņēma aizgādniecības tiesības un es nokļuvu SOS Bērnu ciematā. Kad mamma vairs nelietoja alkoholu, es atgriezos dzīvot pie viņas. Tomēr 8. klasē mamma atsāka to lietot un nomira. Es paliku dzīvot kopā ar vecmammu, ar kuru attiecības ir saspīlētas viņas alkohola atkarības dēļ. Lai spētu izdzīvot, es sāku strādāt, bet tādēļ nevaru iegūt maznodrošināto statusu. Mana vidējā atzīme ir 9 balles un interesē enerģētika un alternatīvo dabas resursu izpēte. Stipendija būtu liels atbalsts, lai varētu studēt savā izvēlētajā studiju programmā.”

Ir skaidrs, ka daudziem dzīve pēc pandēmijas mainīsies. Tādos brīžos mūsu darbs kļūst ļoti svarīgs un nepieciešams. Ziedotājs Arnis Apsītis ir teicis: "Sliktā ziņa ir tā, ka visiem palīdzēt mēs nevaram, lai kā to vēlētos. Taču labā ziņa ir tā, ka katrs no mums var palīdzēt kādam, kam šis atbalsts ir vajadzīgs. Un kopā mēs varam palīdzēt daudziem. Jo vairāk mūsu ir, jo lielākam skaitam jauniešu mēs varam palīdzēt."

Lai mums visiem pietiek veselības, spēka un izturības, lai izdodas saglabāt dzīvesprieku, ticību, cerību labajam! Tikai kopā ar jums mēs varēsim palīdzēt jauniešiem iegūt izglītību.

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums