Ziedotāja Aina Biruta Blake no ASV jauniešu izglītībai novēl 200 000 ASV dolāru

 Aina Biruta Blake (03.01.1926. – 10.03.2023.)

Ko jauns cilvēks var vēlēties no dzīves? Iespēju!... Rudens vēl nav pilnībā iegriezis savu krāsu kaleidoskopu, kad pie mums nonākusi ārkārtīgi skaista ziņa. ASV dzīvojošā Aina Biruta Blake, dodoties mūžībā, Latvijas jauniešu izglītībai novēlējusi 200 000 ASV dolārus.

Aina Blake dzimusi Rīgā, bet lielāko daļu dzīves aizvadījusi ASV, kur atradusi patvērumu pēc Otrā pasaules kara. Labdarībai Ainas dzīvē bija liela nozīmē. Ilgus gadus viņa darbojusies un vadījusi organizācijas, kas rūpējas par bez pajumtes palikušiem dzīvniekiem. Vien 2008. gadā kopā ar domubiedriem Ainai izdevās savākt 400 000 ASV dolāru, lai atklātu jaunu dzīvnieku patversmi. Vācot līdzekļus labdarības projektiem, Aina ieguva “kūciņu karalienes” titulu, ienākumus no pārdotiem konditorejas produktiem ziedojot. Ainas atbalsta plecs sabiedriskajā darbā vienmēr bija viņas dzīves partneri. Gan pirmais, gan otrais vīrs bija gaisa spēku dienestā un saskatīja lielu vērtību sievas veikumā.

Aina ņēmusi dalību arī latvietības saglabāšanās svešumā. Tas panākts, gan aktīvi lietojot latviešu valodu saziņā ar saviem tuvajiem – radiem un draugiem –, gan pasūtot latviešu grāmatas un periodiku. Aina vienmēr saglabājusi interesi par latviešu organizācijām, izvēloties tās stiprināt arī finansiāli. Ticība Vītolu fondam radusies, klausoties savus radiniekus Astrīdu un Gundaru Strautniekus, kuri jau daudzus gadus atbalsta jauniešus ar stipendijām.

Vēl 2018. gadā vietējais laikraksts Teksasā Ainu bija nosaucis par Dāvja Bertāna lielāko fani. Tautiešu vērošana basketbola spēlēs bija viens no veidiem, kā saglabāt latvisko piederību. Pati Aina nekad neatgriezās Latvijā, tomēr Dzimtenes mīlestības, pat svešumā esot, viņu nepameta. Vītolu fonds ir dziļi pateicīgs Ainai Birutai Blake par šo nesavtību, kas augstāko izglītību ļaus iegūt desmitiem jauniešu! Paldies Gundaram un Astrīdai Strautniekiem par sadarbību un palīdzību, administrējot testamenta izpildi!

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums