Saņemts Guntas Cepurītis un Intas Bušs-Gotelli ziedojums 40 000$ stipendijām


Vecāki Margrieta un Tālivaldis Buši kopā ar meitām Intu un Guntu.

Ģimenes mīlestība ir kā saule, kas savu siltumu dāvā katram, kas nokļūst tās staru lokā. Tai nav ne sākuma, ne beigu – arī tad, ja šaisaulē ir nācies šķirties. Vītolu fondā dibinātas vairākas stipendijas viena vai abu vecāku piemiņai, jo tik daudziem ziedotājiem ir svarīgi šādi izteikt savu pateicību un apzināties, ka viņu vecāku vārdi neizdzēšami tiks ierakstīti Latvijas vēsturē. Martā stipendiju vecāku Margrietas un Tālivalža Bušu piemiņai dibinājušas meitas Gunta Cepurītis un Inta Bušs-Gotelli.

Margrietas Bušas kundzes sadarbība ar Vītolu fondu sākās jau pirms vairākiem gadiem, kad tik dibināta stipendija centīgiem, bet maznodrošinātiem jauniešiem. Ar lielu prieku lasījām laikrakstos par Margrietas Bušas gaitām gan korporācijā, gan trimdas organizācijās un priecājāmies par viņas lielās jubilejas svinībām. Savulaik Margrieta Bušs absolvējusi Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti un bija veiksmīga basketboliste un volejboliste. 1944. gadā kopā ar vīru Tālivaldi devusies bēgļu gaitās uz Vāciju. Eslingenā Margrieta, kopā ar igaunietēm un lietuvietēm dibinājusi Baltijas sieviešu padomi, aktīvi iesaistoties cīņā par sieviešu tiesībām.

Dzīves ceļš Margrietu tālāk aizveda uz Čīli, kur kopā ar vīru Tālivaldi iekārtojušies darbos. Tālivaldis strādāja par inženieri, bet Margrieta – amerikāņu koledžā Santjāgo kā vingrošanas skolotāja. Vēlāk ģimene izlēma pārcelties uz dzīvi ASV, Ņujorkā. Trimdas laikā Margrieta darbojusies dažādās latviešu organizācijās, piemēram, studenšu korporācijā „Dzintra” un Dienvidamerikas latviešu apvienībā, bija čakla rokdarbniece.

Dzīves pēdējos gados Margrieta pavadīja kopā ar meitu Guntu Čikāgā. Ir aizvadīts bagāts mūžs un aizvadītajā gadā, 108 gadu jubilejā, Margrieta Bušs devās mūžībā. Stipendiātu vēstulēs turpināja saņemt meita Gunta un ik reizi tajā parādījās skumjas par ziedotājas aiziešanu un to, cik nenovērtējams ir bijis atbalsts studiju gaitās. Vēstulēs rakstītais un veiksmīgā ilgtermiņa sadarbība stiprinājusi vēlmi turpināt atbalstu Latvijas jauniešiem, tādēļ martā ar pirmajiem krokusiem un citiem pavasara vēstnešiem, Vītolu fondā dibināta Margrietas un Tālivalža Bušu piemiņas stipendija studentu korporācijas "Dzintra" un "Selonija" maģistrantūras, doktorantūras studentiem, īpaši atbalstot pedagoģijas un eksakto zinātņu nozari. 

 Margrieta Bušs (vidū), meitas Inta and Gunta, mazmeitas Dagmāra and Anita un mazmazmeitas Serena and Madelaina.

Margrietas un Tālivalža Bušu dzīve savulaik ir bijusi apliecinājums spējai visus sev tuvos darīt laimīgus. Nu šo mīlestības spēku būs iespēja saņemt arī tiem, kam stipendija palīdzēs īstenot sapņus zinātnē un pētījumos. Jo tādas aiziešanas jau nemaz nav –  ir tikai pārvēršanās. Atmiņās un sapņos, kurus nu ļauts citiem piepildīt. Paldies Guntai Cepurītis un Intai Bušs-Gotelli par ziedojumu!

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums