Saņemts Ulda Rozes ziedojums

Uldis Roze

Ar pavasara cīruļputeņiem Vītolu fondā atceļojusi priecīga ziņa. Uldis Roze, turpinot sadarbību, sniedzis ziedojumu “Kluso varoņu fonda” – Ulda Rozes stipendijai, kas novēlēta jauno vēsturnieku izglītošanai.

2008.gadā Uldis Roze dibināja stipendiju savu vecāku – Lūcijas un Ernesta Rozes – piemiņai, bet nu jau vairākus gadus ir “Kluso varoņu fonda” atbalstītājs. “Kluso varoņu fonds” cildina varonību, izceļot tos ļaudis, kas par spīti Otrā pasaules kara drūmajām lappusēm spēja stiprināt cilvēcību un palīdzēja saglabāt dzīvību citiem.

No 2018. līdz 2020. gadam “Kluso varoņu fonda” – Ulda Rozes stipendiju saņēma Andrejs Gusačenko, kurš nesen ieguvis apbalvojumu kā “Gada vēsturnieks Latvijā”, tādējādi vēlreiz apliecinot, ka, pateicoties ziedotājiem, Vītolu fonds var dot iespēju talantīgiem jauniešiem kļūt par savas jomas izcilībām.

Lai arī Ulda Rozes atbalsts veltīts sociālo zinātņu jauniešiem ar padziļinātu interesi Latvijas vēsturē, paša ziedotāja izglītības un karjeras ceļš nesaraujami saistīts ar eksakto lauciņu. Strādājis bioloģijas fakultātē Queens koledžā Ņujorkā, īpaši specializējoties dzeloņcūku pētniecībā. Par šiem unikālajiem dzīvniekiem arī sarakstījis vairākas grāmatas. Tāpat ziedotājam tuva ir arī glezniecība, rakstniecība un, protams, brīnumainās dabas pētniecība.

Vēsture ir durvis uz pagātni, tāpēc svarīgi, lai katrā tautā būtu prasmīgi šo atslēgu valdītāji, kas spēj skaidrot, izglītot un mācīt pagātnes pratību! Liels paldies ziedotājam!

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums