Konkursā “SEB stipendija glezniecībā” uzvarēja Krišjānis Elviks.

 
Krišjānis Elviks. FOTO:Didzis Grodzs

2019. gada 15. martā tika paziņots "SEB stipendija glezniecībā” laureāts. Stipendiju par darbu "Holy Peace" saņēma Scenogrāfijas apakšnozares 4. kursa students Krišjānis Elviks.

Šogad “SEB stipendijas glezniecībā” konkursa dalībnieki savu radošo domu virzīja tēmas „Vērtība” analīzē un interpretācijā. Meklēja atbildes uz jēdziena „Vērtība” dziļāko būtību, kā kaut kas top par vērtību un kas ir vērtība? Vai arī par vērtībām jādomā kā par filosofisku pārdomu priekšmetu, vai arī vērtības nosaka cilvēka iekšējie instinkti, sociālās intereses, sabiedrībā valdošās normas, vai arī tās ir pilnīgas un pašas nosaka visu pārējo? Vai māksla ir vērtība un kā vērtību sistēma ietekmē mākslas radīšanas procesus. Konkursa uzdevums izvēlēts, lai mudinātu studentus vienas tēmas ietvaros risināt dažādus tās skatpunktus, tādējādi iedarbinot mākslas kā domāšanas medija spēcīgo lomu un risinot sarunu ar savu skatītāju. 

Stipendiāts Krišjānis Elviks pateicības vēstulē raksta: "Izsaku lielu pateicību par novērtējumu konkursā “SEB Stipendija glezniecībā 2019”. Tas nenoliedzami ir milzīgs impulss turpināt māksliniecisko attīstību un neapstāties pie jau sasniegtā. Nenoliegšu, ka tas man sagādāja lielu pārsteigumu, jo pārstāvu scenogrāfijas nodaļu, un glezniecība man ir kas pavisam jauns. Stipendijas iegūšana deva ticību savām spējām, kas ir vitāla nepieciešamība jebkuram māksliniekam – ticēt tam, ko dari. Mākslas radīšanas process ir nepārtraukta investēšana gan materiālos, gan zināšanās. Manuprāt, tā ir ļoti nozīmīga mākslinieciskās darbības sastāvdaļa – nepārtraukta investēšana. Paldies, ka esat devuši iespēju investēt manām šodienas un nākotnes iecerēm."

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums