Spravņiku ģimene dibina stipendiju topošajiem pedagogiem

 Mārtiņš un Gunta Spravņiki

2021. gadā ziedotāji Mārtiņš un Gunita Spravņiki dibināja stipendiju topošajiem pedagogiem, šajā aprīlī ziedotāji lēmuši atbalstu dubultot, ļaujot jau veseliem diviem talantīgiem jauniešiem kļūt par skolotājiem. Jāuzsver, ka ziedojumu labdari veikuši vairākiem gadiem uz priekšu, kas nozīmē, ka potenciālajiem stipendiātiem, izpildot visus kritērijus, būs izredzes turpināt atbalsta saņemšanu ilgākā laika periodā.

Spravņiki ir uzņēmēji un trīs bērnu vecāki. Iekārtojot savu bērnistabu, Spravņiku ģimene radīja ideju par saliekamajām mēbelēm, kas balstītas Montesori pedagoģijas pamatprincipā – ļaut bērnam darīt visu pašam. Izveidotais koncepts bija tik veiksmīgs, ka pavēra iespējas mēbeļu eksportam arī uz citām valstīm.

Dibinot stipendiju, ziedotāji savu izvēli pamatoja: ”Bērni ir dārgākais, kas mums ir! Skolotāji veic nenovērtējumu ieguldījumu viņu nākotnē. Skolotāji var pamanīt talantu, raisīt interesi, veicināt aizrautību un attīstīt bērnu raksturu, un, protams, palīdzēt apgūt tik daudz dzīvē noderīgu zināšanu un prasmju! Mums ir tā laime redzēt, ko var paveikt pedagogs, kas ir savā īstajā vietā. Tāpēc vēlamies atbalstīt jauniešu centienus izglītības iegūšanai, lai mūsu bērnus izglītotu vairāk gudru un talantīgu pedagogu!”

Spravņiku ģimenes stipendijas saņēmēja 2022./2023. studiju gadā Gita Evelīna Reinfelde, kura mācās Latvijas Universitātē vēstulē ziedotājiem rakstīja: “Studēt pedagoģiju mani pamudināja skolotāji, kas ir veidojuši mani tādu, kāda esmu šodien. Esmu viņiem par to bezgala pateicīga, jo apzinos, ka šis nav punkts, kurā apstāties, bet, ka man vēl aizvien ir kur augt, lai kļūtu par vēl labāku piemēru bērniem, kas jau pēc pāris gadiem uzsāks skolas gaitas. Paldies ziedotājiem par šo iespēju!”

Priecājamies, ka šajā sadarbības laikā ne tikai nav zudusi, bet vēl lielāka kļuvusi Spravņiku ģimenes uzticības izglītības idejai un Vītolu fondam. Paldies Mārtiņam un Gunitai Spravņikiem par ziedojumu, kas dos atbalstu jaunu pedagogu izglītošanai!

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums