S!k! Imeria g!fil! Viļa Vītola stipendija imerietēm

Goda stipendiju dibināja Korp! "Imeria" goda filistrs Vilis Vītols, kura māte Valentīna Vītola bija imeriete. Valentīna Vītola uzturēja pastāvīgus sakarus ar imērietēm visā pasaulē, ieskaitot Anglijas kopu, un pēc "Imeria" atjaunošanās viņa uzdāvināja imerietēm dzīvokli Rīgā, kurā būtu iespēja satikties. 

"Imeria" ir studenšu korporācija Latvijā, kuras mērķis ir apvienot mūža draudzībā un tradīcijās dažādu paaudžu bijušās un esošās studentes, veicināt un sniegt atbalstu imeriešu personības izaugsmei, mūžizglītībai, sasniegumiem darbā un zinātnē, ar izcilām personībām stiprinot Latvijas valsti. 

Imeria ir draudzības iedvesmota, patiesas draudzības izauklēta. Un no šīs draudzības arī radusies devīze „Viena par visām, visas par vienu”.

No priežu stumbriem tika aizgūta Imerias brūnā krāsa, kas simbolizē tēvzemes mīlestību. No gaišzilajām debesīm virs priežu galotnēm, Baltijas jūras un vienmēr jaunu atklājumu pilnās zinātnes tika aizgūta gaiši zilā krāsa. Un zelts kā sievietes pienākuma apziņa.

Caur šīm krāsām vijas otra Imerias devīze – „Tautietei-zinātnei” – ar to domājot, kaut arī devīzē nepasakot, ka tas viss ir sievietes cieņai: darboties tautietei un zinātnei.

2018. gada 10. septembrī Vilis Vītols stipendiju pirmo reizi pasniedza Almai Kristiānai Vītolai. 

http://www.imeria.lv/

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums