Alfreda un Sarmītes S. Gravu ģimenes stipendija (2004)

Alfreds Grava dzimis 1930. gadā Bārtas pagastā, lauksaimnieku ģimenē. 1944. gada novembrī ģimene dodas bēgļu gaitās uz Vāciju. Pēc kara dzīvo Augsburgas latviešu D.P. nometnē, kur Alfrēds iet vidusskolā. 1949. gadā ģimene izceļo uz Ameriku. Strādā dažādus darbus: vāc apelsīnus Kalifornijā, strādā uz būvēm Fargo Ziemeļdakotā. 1950. gadā pārceļas uz Klīvlandi, Ohio, kur sāk strādāt par mācekli, bet vēlāk par nodaļas vadītāju. Paralēli darbam vakaros mācās vietējā koledžā, 1973. gadā iegūst grādu uzņēmumu vadībā.

Sarmīte Silvija Grava dzimusi Rīgā. Sešu gadu vecumā kopā ar māti Emmu Kampi dodas bēgļu gaitās uz Vāciju. Tēvu iesauc leģionā, kara laikā viņš pazūd bez vēsts.

Pēc kara Silvija ar māti dzīvo Eslingenes (Displaced Persons) nometnē, Sarmīte mācās skolā. 1950. gadā abas izceļo uz Ameriku, kur ar baznīcu palīdzību atrod mājvietu Tonawand, Ņujorkas štatā. Māte strādā fabrikā un vakaros studē Buffalo universitātē. Sarmīte turpina iegūt izglītību un 1961. gadā pabeidz augstskolu ar bakalaura grādu. Pēc skolas absolvēšanas viņa strādā tapešu firmā kā māksliniece - dizainere, brīvajā laikā glezno. Sarmīte pieder pie Korp. Dzintra.

 


Gravu ģimene

Amerikas un Kanādas draudzības dienās 1967. gadā Alfreds un Sarmīte satiekas, sadraudzējas un tā paša gada decembrī svin kāzas. 1971. gadā piedzimst dēls Pēteris.

1976. gadā Gravu ģimene dibina savu uzņēmumu, kurā gatavo koka iepakojuma kastes vietējām fabrikām. Divdesmit astoņos uzņēmuma darbības gados peļņa ir devusi iespēju atbalstīt latviešu organizāciju darbu Amerikā, kā arī palīdzēt trūcīgiem bērniem Latvijas skolās.

2011. gadā Alfreds Grava tiek apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni. 2012. gada nogalē Alfreds un Sarmīte ir kļuvuši par vecvecākiem mazmeitiņai Valerie Marie.

2015. gadā ziedotāji papildināja savas ģimenes fondu, un vēl vairāk jauniešu varēs iegūt izglītību ar Gravu ģimenes dibinātām stipendijām.

2020. gada 28. janvārī Mūžībā devās Alfreda Gravas, ilggadēja un dāsna Vītolu fonda atbalstītāja un patiesa drauga, dvēsele.Atvadu vārdus varat lasīt šeit.

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums