Jūlija Ādolfa Toma piemiņas stipendija

Jūlijs Ādolfs Toms


2022. gada 8. augustā fonds saņēma ziņu par Jūlija Ādolfa Toma pēdējās gribas apliecinājumu, ar kuru 25 000 Kanādas dolāri novēlēti jauniešu izglītībai.

Jūlijs Ādolfs dzimis 1932. gada 18. decembrī pašā Latvijas robežā – Zilupē. Pēc kara jaunā mītnesvieta rasta Toronto Kanādā, kur, aktīvi darbojoties, pavadīts viss mūžs. Strādājis Kanādas Standartu asociācijā (CSA), kas ir akreditēta standartu izstrādes organizācija un darbojas ne tikai Kanādā, bet arī globāli pasaulē. 1967. gadā Jūlijs apprecējās ar Leonoru Paskvannio Tomu, ar kuru kopā aizvadīti daudzi laimīgi dzīves gadi, līdz 2011. Leonora devās mūžībā.  

Jūlijs aktīvi darbojās Toronto Latviešu biedrībā,  kur ilgu laiku bija arī organizācijas kasieris. Kopā ar sievu palīdzējis dažādiem labdarības projektiem, darot to ar patiesu dāsnumu un mīlestību. Kopā ar saviem latviešu draugiem nereti apmeklējis arī šaušanas klubu. Lai arī pēdējos dzīves gados Jūlija darbības stipri ierobežoja pandēmijas noteikumi, viņš bija dedzīgs laikrakstu lasītājs, pārlapojot tos no vāka līdz vākam. Atvadoties no onkuļa, Jūlija māsas un brāļa bērni teic, ka visvairāk pietrūkšot Jūlija latviskā humora, kas viņam piedevis īpašu un neatkārtojamu šarmu.

Šīs zemes gaitām ardievas  Jūlijs teica 2021. gada 29. decembrī. Dzīves ceļš no baltas un skaistas ziemas nelielajā Zilupes pilsētā noslēdzās ar tādu pašu baltumu un dzestrumu daudzus jo daudzus kilometrus tālajā Kanādā. Tagad, kad viss Latvijā zied un zaļo, kā silta jūras brīze, glāstot rudzupuķu galvas un viegliem pieskārieniem sakratot magoņu pogaļas, Jūlija dvēsele atgriezusies Dzimtenē, lai līdzīgi saulei vēsā rītā sildītu tos, kuru rokas ilgojas gaismas.  

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums