Mirdzas un Zelmas Lūsis piemiņas stipendija

 

Mirdza un Zelma Lusis
Mirdza un Zelma Lūsis

Zelma Lūsis dzimusi 1906. gada 25. maijā Rūjienā, viņas pusmāsa Mirdza Lūsis – 1915. gada 6. septembrī Sanktpēterburgā. 1949. gadā Zelma un Mirdza pēc uzturēšanās Vācijas bēgļu nometnēs ieceļoja Kanādā. Darba līgums tika noslēgts ar LaBīne ģimeni lauku īpašumā Maple, Ontario. Zelma kļuva neaizstājama virtuvē, Mirdza – šūšanas mākslā. Māsas pārcēlās uz savu mājiņu Toronto, taču draudzība ar šo ģimeni turpinājās līdz mūža galam, un Zelmai un Mirdzai bija neskaitāmas iespējas nest Latvijas vārdu kanādiešu vidē. Savu dvēseles dāsnumu un latviešu darba tikumu Zelma un Mirdza pierādīja, darbojoties latviešu baptistu saimē, dziedot korī, atbalstot dažnedažādus latviešu pasākumus Toronto, ASV un Latvijā.

Zelmas un Mirdzas mūžā nopelnītie līdzekļi dos iespēju jauniešiem iegūt zināšanas un palīdzēs arī viņiem veiksmīgi nest Latvijas vārdu pasaulē.

Par skaistu dāvanu Latvijai un fondam parūpējusies Mirdzas un Zelmas Lūsis mantojuma izpildītāja Edīte Āpše, kura savā vēstulē raksta: Jutu, ka, uzņemoties testamenta izpildīšanu, esmu uzņēmusies lielu atbildību. Abas labvēles dzīves laikā vienmēr Latviju turēja savās sirdīs un raizējās par savas tautas smago likteni, apzinoties: lai cik maz viņas var līdzēt, tomēr jāsniedz palīdzīga roka. Tāda bija Mirdzas un Zelmas Lūsis dzīves jēga. Mēŗkziedojums no Zelmas un Mirdzas sapelnītās naudas dos iespēju jauniešiem iegūt zināšanas, lai arī viņi būtu spējīgi dot kaut ko Latvijai. Izšķiršanās testamentāro devumu pārskaitīt uz Vītolu fondu man bija viegla. Vītolu fonds ir pierādījis, cik lielu un atbildīgu darbu tas veic Latvijas jauniešu izglītībā, ieguldījumā Latvijas nākotnei. Vēlu, lai šis darbs augtu un plauktu!”

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums