Āboliņa-Elsiņa stipendija

 
                  Jana un Pēteris Āboliņi                                             Vija Elsiņa

Māsa un brālis Eleonora Āboliņa (dzim.Elsiņa) un Viktors Elsiņš piedzima un līdz bēgļu gaitām 1944. gadā dzīvoja Latvijā, pēc tam – Amerikā, kur arī nomira.  Eleonoras dēls Pēteris Āboliņš piedzima Rīgā, bet izglītību ieguva Amerikā. Pēc vidusskolas sekmīgas beigšanas ieguva bakalaura grādu inženierzinātnēs Prinstonas Universitātē, Kolumbijas Universitātē biznesa vadības izglītības programmu (MBA), bet Ņujorkas Universitātē doktora grādu jurisprudencē. Vjetnamas kara laikā Pēteris dienēja Amerikas kara flotē uz raķešu bāzes kuģa. Darba dzīves lielāko daļu Pēteris strādāja kā advokāts patentu jomā (visilgāk – uzņēmumā Ford Motor Company).

Pēterim laulībā ar Janu Āboliņu (dzim. Vedēja) ir viens dēls Andris un vairāki mazbērni, kuri dzīvo Amerikā. Daudz laika Pēteris pavada Latvijā, kur vada ģimenes daudzdzīvokļu mājas restaurācijas darbus Rīgā.

Savukārt Viktora Elsiņa meita Vija Elsiņa dzimusi, augusi, ieguvusi izglītību Latvijā un pēc aiziešanas pensijā interesējas par mākslas jautājumiem un palīdz brālēnam mājas restaurācijas darbos.

Āboliņa-Elsiņa stipendija novēlēta studentu korporācijas Lettgallia studējošajiem biedriem. 

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums