Ata Švinkas stipendija

 
Atis Švinka

"Esmu rīdzinieks," ar lepnumu saka Atis Švinka. Absolvējis Latvijas Universitātes Ekonomikas fakultātes studiju programmu "Vadībzinātne". Atim bija vien 20 gadi, kad viņš tika iecelts par "Junior Achievement Latvija" izpildirektoru. Uzticēto amatu Atis Švinka pildīja izcili – ar godaprātu un stingru nostāju.

Kad deviņdesmito gadu beigās Latvijā skolēni vēl neapjauta veiksmīgas uzņēmējdarbības un tautsaimniecības darbības principus, Atis Švinka kopā ar komandu ieviesa ekonomikas priekšmetu skolās un vadīja projektus: Skolēnu Mācību Uzņēmumu (SMU) praksi, Līderu programmu un Ēnu Dienu. Šodien šie projekti ir plaši pazīstami sabiedrības vidū un pieredze, ko gūst skolēni, ir neatsverama. Vērtības un zināšanas, kuras Atis Švinka ir iesējis skolēnu vidū ar "Junior Achievment Latvija" programmu ir sekmējušas ne viena vien veiksmīga Latvijas jaunā uzņēmēja karjeru. Un ne tikai skolēnu, bet pats svarīgākais – skolotāju apmācības, kurās bija tik svarīgi paskaidrot līdz tam nezināmu mācību priekšmetu un tā pasniegšanu. Par ieguldījumu ekonomikā un tautsaimniecībā Atis Švinka saņēma Kultūras fonda Spīdolas balvu (1988).

Paralēli darbam "Junior Achievement Latvija", Atis Švinka sekmīgi attīstīja savu uzņēmumu LIC Gotus. Savu uzņēmējdarbības un dzīves pieredzi kā mentors, viņš turpina nodot jauniešu Līderu programmā.

"Ja gribi pārmaiņas, nestāvi, bet darbojies," tā Atis Švinka pamatoja lēmumu iesaistīties partijā "Progresīvie", kurā vada “Jaunās Ekonomikas” un “Demogrāfijas” darba grupas. Kā rīdzenieks, viņš izjūt atbildību pret savu dzimto pilsētu un vēlas redzēt tādu Rīgu, kurā katram rīdziniekam būtu vēlēšanās dzīvot, mācīties, veidot profesionālo karjeru, ģimeni.

Atis Švinka kopā ar sievu Andu audzina divas meitas un divus dēlus. Īstena latviešu ģimene, kura turas pie svarīgākajām vērtībām – godīgums un sirsnīgums.

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums