Beņķu-Rubeņu ģimenes stipendija


Lelde Beņķe (no kreisās), Regina Rubene, Selga Beņķe, Elīze Žilde, Liāna Beņķe. 

Regina Rubene (dzim. Medne) uzaugusi Cēsīs. Studiju gados nonāca Rīgā, bet bēgļu gaitas viņu aizveda uz Vāciju, kur viņa pabeidza Rīgā uzsāktās medicīnas studijas Ķīles universitātē. Tālākie ceļi viņu aizveda uz Austrāliju, kur apprecējās ar Ķīlē sastapto ķīmijas studentu Guriju Rubeni.

Ģimenē ir divi bērni, Selga un Juris, kuri bērnības dienās daudz laika pavadīja Melburnas plašajā latviešu sabiedrībā. Latviešu valodu viņiem palīdzēja apgūt vecvecāki Jānis un Minna Medņi, kas arī dzīvoja kopā ar ģimeni. Selga Melburnā studēja farmāciju, bet Juris, sekodams mātes pēdām, medicīnu. 

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas, Selga ar vīru Juri Beņķi arvien vairāk domāja par atgriešanos Latvijā. 1995. gadā kopā ar abām meitām, Liānu un Leldi, un ģimenes abām vecmāmiņām, Reginu Rubeni un Irmu Beņķi, viņi atvadījās no draugiem un ierastās dzīves Melburnā, lai uzsāktu jaunu dzīvi Rīgā.

Abas meitas tagad ir izskolotas un uzsākušas patstāvīgu dzīvi. Liānai ir maģistra grāds sociālantropoloģijā, bet Lelde izstudējusi franču valodu un žurnālistiku. Par savu vēlmi atbalstīt studentus stipendijas veidā, ģimene saka: "Lai kādam mērķtiecīgam Latvijas jaunietim, kas audzis grūtākos apstākļos nekā mēs paši, rastos iespēja caur augstāko izglītību sasniegt personīgi nospraustos mērķus gan paša, gan arī savas valsts nākotnes vārdā.".

Beņķu-Rubeņu ģimenes stipendija atbalsta medicīnas nozarē studējošos. Ģimenes vecmāmiņa, Regina, jau septiņu gadu vecumā saprata, ka vēlās būt ārste, un viņa joprojām uztur savu interesi par šo nozari. Viņa no pieredzes zina, cik medicīnas studentam ir grūti apvienot studijas un praksi ar strādāšanu, tāpēc ģimene izveidoja stipendiju, lai jaunieši varētu nopietni nodoties savām studijām ar domu, ka izvēlētā profesija būs tāda, kas nākotnē sniegs palīdzību daudziem Latvijas cilvēkiem.

2018. gada jūnijā mūžībā devās Regina Rubene (atvadu vārdi >>šeit<< ). Stipendiju turpina meita Selga Beņķe.

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums