Dakuļu ģimenes stipendija

Valdis un Zane Dakuļi

“Dzīve mums ieliek vārdus mutē, darbus rokā un ogles krūtī, “ tā reiz teicis ievērojamais rakstnieks Jānis Klīdzējs, kurš tāpat kā šīs stipendijas izveidotāji nāk no Viļāniem un kura teiktie vārdi vistiešāk attiecināmi uz ziedotājiem, kas ar savu sirds siltumu lēmuši gaismu dot arī pārējai pasaulei. 

Vītolu fonda vēlējums cauri divām desmitgadēm paliek nemainīgs – ar izglītību dzīvē sasniegt tādu līmeni, lai varētu nākotnē palīdzēt citiem. 2022. gada februārī šo vēlējumu  īstenojuši Zane un Valdis Dakuļi, bijušie stipendiāti, kuri nolēmuši atgriezties fondā kā ziedotāji, dibinot stipendiju talantīgiem jauniešiem no Latgales.

Zane absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju un šobrīd savu uzmanību pilnībā velta divu meitu audzināšanai, kā arī uzņēmusies aizbildniecību par jaunāko pusbrāli, kurš nu kļuvis par bāreni. Valda karjeras ceļš vedis cauri medicīnas studijām RSU. Pašlaik viņš ir rezidents, kurš strādā slimnīcās Rēzeknē un Preiļos, sniedzot palīdzību cilvēkiem reģionos. Valdis darbojies  arī frontes pirmajās rindās, lai cīnītos pret Covid-19.

“Abi saņēmām fonda atbalstu (Zane studēja ar  Aivara Andersona ģimenes stipendiju, bet Valdis SEB bankas), kas bija būtisks atspaids studiju gados, faktiski šī stipendija bija mūsu biļete uz izglītību. Jau tad apņēmāmies, ka arī mēs kādreiz ar Vītolu fonda palīdzību kādam dosim tādu iespēju, kāda tika sniegta mums. Mēs nākam no Viļāniem, nelielas pilsētas Latgalē. Mīlestībā pret mūsu dzimto vietu vēlamies, lai šī stipendija tiktu piešķirta mūsu apriņķa pārstāvim. Latgalē ir tik daudz radošu un talantīgu cilvēku!” par lēmumu dibināt stipendiju teic Dakuļu ģimene.

Vislielākā fonda laime ir redzēt, kā bijušie stipendiāti sasniedz savus mērķus un kļūst par krietniem cilvēkiem. Raugoties uz Dakuļu ģimeni, pārņem piepildījuma sajūta. Pat tik daudz dodot profesionālajā un ģimenes dzīvē, viņiem joprojām pietiek, lai dalītos ar citiem!

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums