Ināras un Gunāra Reiņu stipendija


Gunārs un Ināra Reiņi ar stipendiātiem

Gunārs Reinis ir dzimis 1928.gadā Liepājā dzelzceļnieka ģimenē. Skolas gaitas ir pavadījis Draudzīgā Aicinājuma 1. pamatskolā un Valsts tehnikumā. 1994.gadā bēgļu gaitās ir nokļuvis Polijā, Austrijā un Vācijā, kur 1948.gadā pabeidza Eslingenas Latviešu ģimnāziju. 1949.gadā izceļoja uz ASV un sāka studijas Riversaidā, Kalifornijā. 1954.gadā Kalifornijas valsts universitātē Bekelejā ieguva bakalaura grādu inženierzinātnēs. Pēc dienesta armijā sāka darbu pie Standard Oil of California, 1965.gadā pārgāja darbā uz būvfirmu Bechtel Inc, darbojās enerģētikas (naftas, gāzes) ieguves, transporta un tirdzniecības sfērā 40 gadus. Viņa projektētie un būvētie objekti ir visā pasaulē no Aļaskas līdz Austrālijai.

Ināra Reine ir dzimusi Ludzas apriņķa Kārsavas pagastā piecu bērnu ģimenē.1944.gadā ģimene devās bēgļu gaitās rietumu virzienā. Ināras skolas gaitas sākās vācu pamatskolā un turpinājās čehu, latviešu un amerikāņu skolās. 1962.gadā Ināra ieguva bakalaura grādu inženierzinātnēs Kalifornijas valsts universitātē Bekelejā. Galvenā nodarbošanās ir bijusi datorprogrammēšana, papildus ir izglītojusies un strādājusi krīzes centros un atkarībnieku rehabilitācijas centrā, nedēļas nogalēs - Ziemeļkalifornijas latviešu skolā.

1957. gadā Gunārs un Ināra apprecējās, ģimenē izaudzinātas divas meitas: mācītāja Austra Reine un inženiere Sigrīda. Gunāra darba dēļ ģimene ir dzīvojusi vairākās valstīs.

1991. gada augustā, nedēļu pirms puča, Ināra atbrauca ciemos uz Latviju un palika. Abi ir pensijā, reizi gadā apciemo meitas, bet uz pastāvīgu dzīvi ir apmetušies Gunāra dzimtā pilsētā - Liepājā.

Abi izglītību uzskata par ļoti svarīgu ieguldījumu, sniedzot iespēju ne tikai saviem bērniem, bet arī citiem latviešu jauniešiem, 2007. gada septembrī dibinot Ināras un Gunāra Reiņu stipendiju. Viena no stipendijām novēlēta Latgales novada, bet otra Liepājas novada jauniešiem.

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums