Jāņa Apsīša stipendija

Vēlējums katram – atrast kādu, kam no sirds gribat palīdzēt / DienaJānis Apsītis

Kluss došanas prieks, gandarījums no paveiktā un vēlme darīt šo zemi labāku. Jānis Apsītis – cilvēks, kurš runāt ļauj darbiem, ne vārdiem! 

2021. gada septembrī Jānis Apsītis dibinājis stipendiju, kas vēlēta kāda izcila, spējīga un apņēmīga jaunieša izaugsmei.

Jāņa Apsīša sadarbība ar Vītolu fondu aizsākusies jau 2011. gadā, kad tika dibināta brāļu Jāņa un Arņa Apsīšu vadītā uzņēmuma SIA “Kurekss” stipendija, tāpat Apsīšu ģimene sniegusi lielu ieguldījumu  arī dzimtās Dundagas attīstībā, īpašu uzmanību pievēršot skolai un izglītības kvalitātes uzlabošanai. Ziedots arī “Likteņdārzam” un citiem mērķiem.

Jānis Apsītis mācījies Dundagas vidusskolā, pēc kuras absolvēšanas iestājies Sanktpēterburgas Mežsaimniecības Akadēmijā. Saredzot iespēju kokapstrādes nozarē, jau 1995. gadā abi brāļi dibināja kompāniju SIA “Kurekss”, kura veiksmīgi paplašinājusies un nostiprinājusi savas pozīcijas tirgū. 2011. gadā  Arnis un Jānis Apsīši ieguva “Latvijas lepnuma” titulu, savukārt 2019. gadā Jānim Apsītim piešķirts Atzinības krusts.

Kādā no intervijām Jānis Apsītis norādījis: “Būtu labi, ja ikviens pacenstos atrast kādu, kam no sirds vēlētos palīdzēt. Tādu, kam šī palīdzība nāktu par labu. Ne jau vienmēr tam vajadzīga nauda vai manta, tikpat vērtīgs būs labs padoms, krietns paraugs, sirsnīgs vārds gan līdzcilvēkam, gan tuviniekam ne tikai grūtā brīdī, bet arī tāpat vien, ikdienā. [..]Gribētos, lai neviens neaizmirst, ka mēs esam viena no izredzētajām pasaules tautām, kam ir sava valsts – kāpēc gan lai mēs nelepotos ar to un nebūtu laimīgi? Ja vēl neesam, palīdzēsim viens otram un valstij par tādiem kļūt."

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums