Mecenātu Borisa un Ināras Teterevu stipendija

Mecenāti Boriss un Ināra Teterevi

Boriss un Ināra Teterevi - kultūras, izglītības un mākslas mecenāti Latvijā, sniedz atbalstu kopienu attīstības organizācijām pilsētās un lauku apvidos, dzīvnieku aizsardzībai, kā arī palīdz maznodrošinātu personu grupām. Teterevu ģimene izcilas un sabiedrībai noderīgas labdarības iniciatīvas atbalsta kopš 1994. gada. Savukārt  2010. gadā dibina Borisa un Ināras Teterevu fondu.

Mecenāts Boriss Teterevs dzimis 1953. gada 5. novembrī Rīgā, mācījās Rīgas 10. vidusskolā, studēja Rīgas Medicīnas institūtā. Pēc institūta absolvēšanas deviņus gadus praktizēja Rīgas pilsētas 4. slimnīcā un Rīgas pilsētas 5. slimnīcā. No astoņdesmito gadu beigām līdz 2008. gadam Boriss Teterevs nodarbojās ar uzņēmējdarbību. Mecenāts tika apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni, viņam tika pasniegts Ministru kabineta Atzinības raksts, piešķirts Rīgas Stradiņa universitātes Goda doktora nosaukums, Latvijas Universitātes un Latvijas Mākslas akadēmijas Goda biedra un Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda locekļa tituls. Mecenāta Borisa Tetereva vārdā ir nosaukta modernākā Rīgas Stradiņa universitātes auditorija. Mūžībā devies 2019. gada 21. septembrī. Atvadu vārdus ziedotājam lasiet šeit

Labdarības darbu turpinātāja - mecenāte Ināra Tetereva dzimusi 1953. gada 6. februārī Rīgā. Kopš labdarības fonda darbības sākuma viņa gādā par desmitiem fonda atbalstīto labdarības projektu. Mecenāte ir apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni un Nacionālo nopelnu ordeni (Francija), viņai ir pasniegts Valsts prezidenta Cildinājuma raksts, Ministru kabineta Atzinības raksts, piešķirts Rīgas Stradiņa universitātes Goda doktora nosaukums, Latvijas Universitātes un Latvijas Mākslas akadēmijas Goda biedra un Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda locekļa tituls.

Godinot mecenātu Borisa un Ināras Teterevu ieguldījumu Latvijas kultūrā, izglītībā, mākslā un labklājībā, zinātnieki mecenātu vārdā ir nosaukuši rododendru šķirni ‘Teterevi Latvijai’ (selekcionārs Rihards Kondratovičs), jaunatklāto vaboļu sugu ‘Acronia teterevi sp.n’ (Dr.biol. Arvīds Barševskis), saldā ķirša šķirni ‘Ināra Tetereva’ (selekcionāres  Silvija Ruisa un Daina Feldmane) un aprikozes šķirni ‘Boriss’ (selekcionāre Ilze Grāvīte).

Sadarbībā ar Vītolu fondu Teterevu ģimene ir piešķīrusi stipendijas mūzikā – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentiem, mākslā – Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem un medicīnā – Rīgas Stradiņa universitātes studentiem.

Vairāk par Borisa un Ināras Teterevu fondu lasiet tīmekļa vietnē: www.teterevufonds.lv.

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums