Noras Liepas stipendija

 Nora Liepa kopā ar mazmeitu Eriku.

Astrida Nora Liepa (dzim.Voicechovska) dzimusi Viesītē 1933. gada 14. decembrī. Viņas tēvs bija no Jēkabpils, bet māte Līna no Ovīšiem. Tēvs strādāja dzelzceļa stacijā, un, kad uzbūvēja tiltu pāri Daugavai, tika pārcelts darbā uz Jēkabpils staciju – mazajai Norai tolaik bija tikai 3 gadi. Skolas gaitas viņa uzsāka Jēkabpilī.

Tad sākās Otrais pasaules karš, un ģimene, tāpat kā daudzas citas, tuvojoties kara beigām, izceļoja. 1944. gada oktobrī viņi nokļuva Vācijā, Braunšveigā. Pēc kara Nora atsāka skolas gaitas latviešu nometnē. Kad tika pabeigta septītā klase, ģimene pārcēlās uz Sengvardenu, kas atradās netālu no Holandes robežas. Tur Nora pabeidza pirmo ģimnāzijas klasi.

1949. gada augustā ģimene devās uz Ameriku un apmetās Kvakertaunā, Pensilvānijas pavalstī. Tur Nora beidza vidusskolu un iestājās tirdzniecības skolā Betlemē, Pensilvānijā. Pēc mācībām viņa sāka strādāt Kvakertaunas bankā, līdz 1957. gadā apprecējās ar Oļģertu Liepu. Olģerts dzīvoja Lankasterā, Pensilvānijā. Gadu vēlāk piedzima meita, tad nāca pasaulē dēls, tad- vēl viena meita. 1959. gadā Nora un Olģerts kopā uzcēla māju, kurā Nora dzīvo vēl joprojām.

Pirms 13 gadiem Noras dzīve mainījās, jo pie viņas pārcēlās dzīvot vecāki. Nora turpina savas darba gaitas un atzīst: "Viss mūžs pavadīts kopā ar cipariem…"

Bērni ir izskoloti un ir arī divi mazbērni. Taču Norai svarīgi ir palīdzēt arī tiem jauniešiem viņas Tēvzemē, kuru vēlmei izglītoties varētu rasties materiāla rakstura šķēršļi, tāpēc savu lēmumu dibināt stipendiju viņa pamato: "Vēlos atbalstīt Vītolu fonda mērķi – stipendiju veidā palīdzēt spējīgiem, centīgiem, bet maznodrošinātiem jauniešiem studēt Latvijas augstskolās. Ir svarīgi rūpēties par Latvijas nākotni!". Stipendija novēlēta mazturīgam, bet spējīgam un centīgam jaunietim no Jēkabpils novadaPaldies Norai Liepai par ziedojumu!

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums