Noras Mičules stipendija


Nora Mičule

Nora Mičule dzimusi Latvijā trīsdesmito gadu otrajā pusē Eleanores un Ernesta Ābeļu ģimenē. Tēvs Ernests bija pazīstams mākslinieks, kura zīmētās ilustrācijas Jāņa Širmaņa bērnu grāmatām “Pelīte Pīkstīte” un “Kriksis” bija pazīstamas visiem Latvijas bērniem. Māte Eleanore bija stingra latviešu valodas skolotāja, un viņas sniegtās zināšanas un prasīgums jau bērnībā Norai lika cienīt, mīlēt un kopt savu dzimto valodu.

Tuvojoties Otrā pasaules kara beigām, Noras Mičules ģimene atstāja Latviju un nokļuva Vācijas bēgļu nometnēs, tad devās uz Ameriku. Tur Nora beidza studijas, kļuva par skolotāju, apprecējās un izaudzināja divas meitas, tagad jau priecājas par sešiem mazbērniem. Viņa dzīvo skaistā mājā Losandželosas tuvumā. Viena no viņas meitām mantojusi talantu no vecātēva un kļuvusi par gleznotāju.

Nora Mičule allaž aktīvi iesaistījusies latviešu sabiedrības dzīvē, regulāri piedalījusies Amerikas Latviešu apvienības kongresos, darbojusies Losandželosas Latviešu biedrībā un draudzē. Vairāk nekā divdesmit gadus viņa ir bijusi Losandželosas latviešu skolas skolotāja, vairākus gadus – arī šīs skolas pārzine. Nora allaž ir bijusi ļoti viesmīlīga. Viņas nama durvis vienmēr ir bijušas atvērtas gan tuviem, gan tālākiem ciemiņiem. Noras laipnību jau ilgus gadus izjutuši neskaitāmi viesi no Latvijas – arī tagad pasaulslavenais pianists Vestards Šimkus un jaunā acu ārste Ilze, kura papildināja savas zināšanas Amerikā.

Noras Mičules dzīvē izglītībai vienmēr ir bijusi svarīga loma, tāpēc likumsakarīga ir viņas vēlēšanās dibināt stipendiju un palīdzēt kādam Latvijas jaunietim iegūt augstāko izglītību.

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums