SIA "Kurekss" stipendija


Arnis, Andrejs un Jānis Apsīši

SIA "Kurekss" stipendijas  dibinājuši un uzticējuši administrēt Vītolu fondam brāļi Arnis un Jānis Apsīši. Tās tiks piešķirtas pieciem centīgiem, spējīgiem jauniešiem, Dundagas vidusskolas absolventiem. Abi brāļi uzauguši Dundagā, mācījušies skolā, tur joprojām dzīvo viņu vecāki.

SIA "Kurekss" tika izveidota 1995. gadā kā privāta kompānija ar ierobežotu atbildību. Kompānijas kokzāģētava atrodas Latvijas rietumu daļā, netālu no neaizsalstošās ostas Ventspilī, un to ietver lielākie Latvijas mežu masīvi.

"Kurekss" atbalsta dabiskas vides uzturēšanu, un tādēļ ir ieguvis koksnes plūsmas uzraudzības sertifikātu („chain of custody”) saskaņā ar FSC metodēm un kritērijiem.  Kurekss ir apkārtējai videi draudzīgs uzņēmums un savu ražošanas procesu veic atbilstoši vides standartam. Kompānijas filozofija ir koncentrēta uz klienta vēlmēm veidot partnerattiecības biznesā, un tā ir viena no desmit lielākajām Latvijas kokzāģētavām. Arnis Apsītis uzskata: ,, Koksnes pārstrādes rūpnīcu, kas pieder Latvijas uzņēmējiem, valstī nav daudz, taču mēs esam ļoti ieinteresēti, lai meža resursi tiktu izmantoti tā, lai pietiktu arī nākamajām paaudzēm." Straujā attīstība un darbības apjoma palielināšana palīdzējusi saglabāt desmitiem tūkstošu darba vietu, jo meža nozare dod darba vietas arī virknei kravu pārvadātāju, mežizstrādātājiem, tehnikas apkopes servisam, tirgotājiem utt.

Arņa un Jāņa Apsīšu vēlme sniegt atbalstu augstākās izglītības iegūšanā savas dzimtās pilsētas jauniešiem kārtējo reizi apliecina, ka Vītolu fonda aicinājums ikvienam dzīvē sasniegt tādu līmeni, lai varētu atgriezties un palīdzēt citiem, īstenojas brīžos, kad devējam svarīgāka par savu labklājību ir pārliecība, ka darīts ir viss, lai palīdzētu šai zemei un tās ļaudīm.

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums