Tālivalža Buša un Margrietas Bušas piemiņas stipendija

 
Tālivaldis un Margrieta Buši

2008. gada 5. februārī fonds saņēma zemes grāmatu par īpašuma dāvinājumu. 2017. gadā fonds pārdeva īpašumu un par saņemtajiem līdzekļiem dibināja Tālivalža un Margrietas Bušs piemiņas stipendiju. Zeme, kas tika mantojumā apprecoties, tika ieguldīta Latvijas jauniešu nākotnei. 

2021. gadā, godinot vecākus, tika saņemts Guntas Cepurītis un Intas Bušs-Gotelli ziedojums 40 000$ apmērā. 

Margrieta Bušs absolvējusi Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti un bija veiksmīga basketboliste un volejboliste. 1944. gadā kopā ar vīru Tālivaldi devusies bēgļu gaitās uz Vāciju. Eslingenā Margrieta kopā ar igaunietēm un lietuvietēm dibinājusi Baltijas sieviešu padomi, aktīvi iesaistoties cīņā par sieviešu tiesībām.

Dzīves ceļš Margrietu tālāk aizveda uz Čīli, kur kopā ar vīru Tālivaldi iekārtojušies darbos. Tālivaldis strādāja par inženieri, bet Margrieta – amerikāņu koledžā Santjāgo kā vingrošanas skolotāja. Vēlāk ģimene izlēma pārcelties uz dzīvi ASV, Ņujorkā. Trimdas laikā Margrieta darbojusies dažādās latviešu organizācijās, piemēram, studenšu korporācijā „Dzintra” un Dienvidamerikas latviešu apvienībā, bija čakla rokdarbniece.

Dzīves pēdējos gados Margrieta pavadīja kopā ar meitu Guntu Čikāgā. Ir aizvadīts bagāts mūžs un aizvadītajā gadā, 108 gadu jubilejā, Margrieta Bušs devās mūžībā. Stipendiātu vēstulēs turpināja saņemt meita Gunta un ik reizi tajā parādījās skumjas par ziedotājas aiziešanu un to, cik nenovērtējams ir bijis atbalsts studiju gaitās. 

Dibinātā Margrietas un Tālivalža Bušu piemiņas stipendija veltīta studentu korporācijas "Dzintra" un "Selonija" maģistrantūras, doktorantūras studentiem, īpaši atbalstot pedagoģijas un eksakto zinātņu nozari. 

Margrieta Bušs (vidū), meitas Inta and Gunta, mazmeitas Dagmāra and Anita un mazmazmeitas Serena and Madelaina.

 

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums