Väino V.Keelmann stipendija


Väino  V. Keelmann

Väino  Keelmann dzimis 1950. gadā Dienvidaustrālijā - Adelaidē. Viņa māte bija latviete no Latgales, no Vārkavas, bet tēvs - igaunis no Tallinas, kas savulaik piedalījies somu – krievu karā kā brīvprātīgais. Diemžēl vecāki izšķīrās, kad bērni vēl bija pavisam mazi, tāpēc  Väino un viņa māsa izauga latviešu vidē, tomēr saikne ar igauņu valodu un kultūru tika saglabāta. 

Visu mūžu  Väino  māte uzsvēra, ka pats svarīgākais dzīvē ir iegūt labu izglītību un salīdzināja to ar iekļūšanu Gaismas pilī.  Väino ar izciliem rezultātiem absolvēja vidusskolu un ieguva stipendiju-Commonwealth Scholarship, kas ļāva uzsākt studijas augstskolā. Viņš ieguva tautsaimniecības grādu Bachelor of Economics no University of Sydney, vēlāk arī  Chartered Financial Analyst nosaukumu.  Ilgus gadus Väino  Keelmann ir studentu korporācijas „Selonija” biedrs.

Jau kopš skolas gadiem Väino  ieguldījis naudu dažādos fondos, un arī tagad viņš ir nelielas konsultāciju firmas līdzīpašnieks, kas seko daudzu klientu ienākumiem un izdevumiem, izpēta kapitāla biržas un to dalībniekus. 

Okupācijas gados Väino  Keelmann  Baltijā bija viens no retajiem cilvēkiem, kas pārvaldīja gan latviešu, gan igauņu valodu. Savulaik viņš sekmīgi nokārtoja State of Victoria vidusskolas eksāmenu latviešu valodā un  pēc tam turpināja latviešu valodas studijas Monash University. Väino iemīļojis arī latviešu literatūru - viņam vistuvākie literārie darbi ir brāļu Kaudzīšu romāns ,,Mērnieku laiki’’ un Kārļa Skalbes daiļrade. 

1980 gadā Väino  Keelmann atstāja Austrāliju un devās uz Kanādu, un kopš tā laika viņa dzīve rit Toronto. 1984. gadā viņš nodibināja ģimeni ar igaunieti Anne Liis (Master of Education Toronto), izaudzināti un labu izglītību ieguvuši divi bērni. Meita Lehti-PhD kandidata University of Michigan, bet dēls Vello- M.Phil. Oxford.  Väino  Keelmann uzskata, ka  palīdzība Latvijas jauniešiem būs ieguldījums gan šīs valsts nākotnē, gan slavinājums viņa mātes ticībai, ka lielākā dzīvē iemantotā vērtība ir laba izglītība un prasme to izmantot ne tikai savā, bet visas tautas labā.  

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums