Vairas Paegles piemiņas stipendija

Foto: LETA/Lita Krone

Vaira Paegle piedzima 1942. gada 6. jūlijā Rīgā. Otrā pasaules kara beigās kopā ar ģimeni emigrējusi sākumā uz Vāciju, pēc tam uz ASV, kur uzaugusi un izskolojusies, iegūstot bakalaura grādu Tafta universitātē, starptautiskajās attiecībās, bet maģistra grādu Ņūhempšīras universitātē, Tuvo Austrumu vēsturē. 

Vairāk ka trīsdesmit gadus Nostrādāja nostrādāja Konektikutas pavalsts pārvaldē, vadot miljardu dolāru vērtas socialo pabalstu programmas. Amerikas-latviešu sabiedrībā viņa ir bijusi priekšsēde Konektikutas igauņu, latviešu un lietuviešu apvienībā (ELLA), ALA vice-priekšsēde. Pēc atgriešanās Latvijā iesaistījās politikā, 1998. gadā Vaira Paegle bija viena no Tautas partijas dibinātājām un tika ievēlēta 7. Saeimā, kā arī strādāja 8. Saeimā un 9. Saeimā par ministriem kļuvušo partijas biedru vietā.

2019. gada 14. jūnijā Vaira Paegle devās mūžībā. Vairas Paegles piemiņai ziedojuši: Valdis un Dzidra Apinis, Vija Bachmuts, Lauris un Gunta Eglītis, Juris Freiman, Maigonis un Tija Krūmiņš, Jānis un Rita Krūmiņš, Lilija Paegle ar ģimeni, Viesturs Paegle, Laila un Arnolds Šlesers, Jānis un Rasma Priede, Vita Rasmans, Gaida Skulte, Astra Vilinskis, Valdis Vinķels, Silvija Griffin, Jānis un Ilze Zemzars, Voldemārs Stukuls, Velta Kļaviņš, Pārsla, Jānis un Inga Šulcs, Āra un Lēons Bramanis, Maira Rieger, Anda Grasis, Ints Rupners, Mārtiņš un Linda Duhms, D. Neiditz, R MacGillis, C. Joseloff, K. Farling, Ilona Vaisnys & Sunshine Club.

Pateicoties tuvinieku ziedojumiem, stipendija piešķirta Latvijas Universitātes studiju programmas "Politikas zinātne" studentam Kristaps Celmiņš. 

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums