Viestura Neimaņa stipendija


Viesturs Neimanis

Viesturs Neimanis dzimis 1953. gadā Valmieras rajona Murjāņu pagastā. 1976. gadā viņš pabeidza Latvijas Valsts universitātes Fizikas un matemātikas fakultāti, mācības turpināja Viļņas Universitātes aspirantūrā. Tika iegūts zinātņu kandidāta grāds matemātikā, 1992. gadā – matemātikas doktora grāds. Vairāk nekā desmit gadus viņš mācīja matemātiku studentiem Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē.

1993. gadā Viesturs Neimanis papildināja zināšanas ekonomikā un sāka strādāt ar finansēm saistītā jomā. Neilgu laiku viņš strādāja Latvijas Republikas Finanšu ministrijā, vairāk nekā 10 gadus – SEB bankā. No 2004. līdz 2008.gadam Viesturs Neimanis bija SEB bankas Latvijā prezidents.

Viesturs Neimanis ir precējies, ģimenē ir dēls un meita. Viņš uzskata, ka katram ir drosmīgi jāizmanto iespējas, kuras rodas dzīves laikā, nevairoties no izaicinājumiem. Lai to izdarītu veiksmīgi, nozīmīga loma ir izglītībai, kas dod gan specifiskās zināšanas, gan spēju apgūt jauno, gan prasmi pieņemt lēmumus. Viesturs Neimanis ir pārliecināts, ka Vītolu fonds, nodrošinot apdāvinātu jauniešu iespējas iegūt augstāko izglītību, veicina Latvijas izaugsmi.

How to find us?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Contact us