Vijas Staugas piemiņas stipendija

Vija piedzima 1925. gada 15.augustā, Bruņiniekos, Bīriņu pagastā. Vecākiem Zelmai un Pēterim jau bija dēls Tālis un vēlāk piedzima brālis Guntis. Māte nomira, kad Vijai bija sešpadsmit gadi un kā bija pieņemts tajos laikos, Vija pameta skolu, lai palidzētu vadīt ģimenes saimniecību.

Otrā pasaules kara laikā Vija kopā ar ģimeni izceļoja uz Vāciju, kur viņa pavadīja laiku Oldenburgas nometnē. 1952. gadā Vija ar tēvu Pēteri izbrauca uz Austrāliju, kur viņa dzīvoja īsu laiku Kanberā, pirms viņa pārcēlās uz Melburnu.

Melburnā viņa satika Osvaldu Palameiku, kuru viņa jau pazina no Vācijas nometnes. Vija un Osvalds apprecējas 1953. gadā un pavadīja kopā tikai trīs gadus pirms Osvalds saslima un nomira.

Vija satika otru vīru Frici Staugu dažus gadus vēlak un viņi aprecējas 1964. gadā.  Vija kopā ar Frici apbraukāja Austrāliju, Eiropu, Kanādu un Ameriku. Vijai bija liela intrese par ceļošanu un, kad brāļa meitas kaut kur ceļoja, Vija vienmēr vēlējās dzirdēt par viņu ceļojumiem.

Vijai ļoti patika lasīt un piedējos gados, dzīvojot veco ļaužu mītnē, viņai vienmēr bija grāmata rokā.

Vija Stauga nomira 2017. gada 4. oktobrī Melburnā.

Dibinātā Vijas Staugas stipendija ir atbalsts pirmā kursa optometrijas studentei Sendijai Kleinbergai. Staugas kundzes testamenta kārtošanā lielu ieguldījumu veica advokāts Dāvids Dārziņš. 

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums