Viļņa Plūmes piemiņas stipendija


Vilnis Plūme ar Aizkraukles jauniešiem

Ilggadējā Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja Viļņa Plūmes (1944 - 2010) ģimene nolēmusi veidot īpašu piemiņas stipendiju apdāvinātāko Aizkraukles jauniešu izglītošanai labākajās Latvijas augstskolās, tādejādi palielinot pilsētas un novada iespējas nākotnē iegūt augstas raudzes speciālistus. 

Veidojamās piemiņas stipendijas sākotnējais mērķis ir ik gadu nodrošināt vismaz viena talantīga Aizkraukles jaunieša studijas viņa izvēlētā profesijā, tomēr V. Plūmes ģimene cer, ka ar aizkraukliešu atbalstu stipendiju izdosies paplašināt, labu izglītību nodrošinot arvien lielākam skaitam talantu.

„Izglītību tētis uzskatīja par dzīves lielāko vērtību, atbalstīja un mudināja pēc tās tiekties gan savā ģimenē, gan novadā. “Visu tu reiz vari pazaudēt – naudu, mantu, slavu, tikai izglītību tev neviens neatņems”, - tā viņš mēdza teikt mums,” atceras V. Plūmes bērni.

 Māris, Baiba, Sarmīte un Artūrs Plūmes

Tieši bijušā Aizkraukles mēra vērtību prioritātes bijis galvenais iemesls idejai par piemiņas stipendijas izveidi; uz to mudinājuši arī radi, draugi un kolēģi.

„Esam ļoti pateicīgi aizkraukliešiem par milzīgo mīlestību, kādu tie izrādīja mums visiem smagajā pērnā gada nogalē. Esam apņēmušies nostiprināt tēta un Aizkraukles Saimnieka piemiņu veidā, kā viņš to būtu vēlējies – ar nemirstīgām vērtībām, un aicinām aizkraukliešus pievienoties mūsu iniciatīvai jau šobrīd likt drošus pamatus pilsētas attīstībai,” norāda ģimene. 

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums