Vilmas un Jēkaba Ķiršu piemiņas stipendija


Kārlis Ķirsis ar vecākiem Vilmu un Jēkabu

"Paldies par rūpēm, pūlēm un atbalstu," teic Vītolu fonda ziedotājs Kārlis Ķirsis no ASV, dibinot stipendiju savu vecāku Vilmas un Jēkaba Ķiršu piemiņai un ar pateicību pieminot visus labos cilvēkus–gan radiniekus, gan draugus, gan skolotājus, kas viņam savulaik palīdzējuši izvēlēties pareizo ceļu un izskoloties, kļūstot par izglītotu un veiksmīgu cilvēku.

Kārlis Ķirsis dzimis 1942. gadā 25. oktobrī Jelgavā. Viņa tēvs nāca no trūcīgas ģimenes, taču, pateicoties savai uzņēmībai un centībai, bija nopelnījis stipendiju studijām Latvijas universitātē. Jau bērnībā vecāki Kārlim un viņa brālim Valdim allaž bija paraugs, jo ģimenē augstu vērtētas tika zināšanas un strādātgriba. Tēvs dēliem deva ,,gaišu galvu’’, bet māte iemācīja izvirzīt katram savu mērķi un paļauties tikai uz savu gribu un varēšanu, lai sasniegtu iecerēto. Tēvs veica mežziņa pienākumus Skrundā, taču karš izpostīja daudzus sapņus un ieceres, un nācās doties trimdā. Ģimene nokļuva bēgļu nometnē Pinebergā, bet 1949. gadā izceļoja uz ASV  un apmetās uz dzīvi Bostonā. Dēli piepildīja vecāku sapņus- dēls Valdis izskolojās par arhitektu, bet Kārlis absolvēja Ziemeļaustrumu universitāti Bostonā un Kolumbijas universitāti Ņujorkā. 1972. gadā viņš ieguva maģistra grādu uzņēmējdarbībā un kopā ar partneri 1978. gadā dibināja firmu World Steel Dynamics. Studējot Kolumbijas universitātē, Kārlis satika Margo, un tika nodibināta ģimene, kurā izaudzināti un augstskolā izskoloti divi bērni- Marta, strādā un dzīvo Ņujorkā, un Kārlis, kurš kļuvis par veiksmīgu advokātu un tagad dzīvo Londonā. Savstarpējā cieņā un mīlestībā pavadīti daudzi gadi, taču vēl joprojām abus dzīvesbiedrus vieno prieks par dzīvi un vēlme palīdzēt tiem, kam tas nepieciešams. 2014. gada jūlijā Latvijā nodibināta stipendija viņa vecāku piemiņai. Pats ziedotājs saka: ,,Ar šo stipendiju vēlos palīdzēt uzsākt savu ceļu arī kādam Latvijas jaunietim.’’ 

 Kārļa Ķirša bērni: Kārlis Pauls Ķirsis un Marta Lilija Ķirse

2023. gadā Kārļa Ķirša dēls Kārlis Pauls Ķirsis veica ievērojamu ziedojumu vecvecāku piemiņas stipendijai. Kārlis Pauls Ķirsis pārvalda GXO Logistics, Inc. juridiskās un atbilstības funkcijas, tostarp korporatīvo pārvaldību, tiesvedību un komerclietas. Iepriekš darbojies XPO Logistics kā Eiropas galvenais jurists un ieņēma tādus amatus, kā vecākais viceprezidents, korporatīvo un vērtspapīru padomnieks. Ieguvis doktora grādu Ņujorkas Universitātes Juridiskajā skolā un bakalaura grādu Amherstas koledžā. 2023. gadā uzstājās Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma veidotajā paneļdiskusijā par tēmu "Latvija virzās uz priekšu: 21. gadsimta transporta un sakaru veidošana". 

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums