SIA "Kokpārstrāde 98" stipendija /2012/

 SIA "Kokpārstrāde 98" kolektīva un vadītāja Gunāra Dzeņa tikšanās ar stipendiātiem (2023).

SIA Kokpārstrāde 98 izveidota 1998. gadā, kad Visvaldis Dzenis no ASV izlēma Latvijā dibināt uzņēmumu, kas sniegtu ieguldījumu ekonomikas attīstībā un nodrošinātu darba vietas iedzīvotājiem.

Visvaldis Dzenis – agronoms, izgudrotājs, siera siešanas un fasēšanas iekārtu ražošanas uzņēmumu prezidents, Latvijas Zemnieku savienības Ziemeļamerikas Austrumu nodaļas vadītājs. Viņš studējis Jelgavas lauksaimniecības akadēmijā, izglītību turpinājis Hohenheimas lauksaimniecības universitātē, mācījies Vangenas piensaimniecības institūtā. 1959. gadā Visvaldis Dzenis patentējis siera porciju veidošanas mašīnu un sācis patstāvīgā uzņēmēja gaitas ASV. Dzīvesbiedre Sigrīda allaž bijusi atbalsts un palīgs – viņa nodarbojusies ar uzņēmuma grāmatvedību un lietvedību. Kopā uzaudzināti un izskoloti četri bērni, kurus papildina krietns pulciņš mazbērnu. Visvaldis Dzenis bijis daudzu latviešu organizāciju biedrs, piedalījies grāmatas Mūsu Malnava izdošanā.

SIA Kokpārstrāde 98 ražošanu ar pilnu jaudu sāka 2001. gadā, uzņēmuma direktors ir tā dibinātāja Visvalža Dzeņa brāļa dēls Gunārs Dzenis. Uzņēmuma dibinātājs atzīst: “Divsimt sešdesmit allažnieku un citu novadu ģimenēm šeit ir darbs, un viņiem nav jāpamet dzimtā zeme, lai pelnītu naudu citur. Esam ceļa sākumā, priekšā vēl daudz darba un attīstības iespēju.”

Vairākus gadus pēc kārtas SIA Kokpārstrāde 98 saņēmusi apbalvojumu "Gada uzņēmums nominācijā Lielākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs, kura uzņēmējdarbība reģistrēta Siguldas novada Allažu pagastā".

Ik gadu Dzeņu ģimene viesojas Latvijā un atrod laiku, lai satiktos Vītolu fonda birojā. 

2018.gadā Visvaldis Dzenis devās mūžībā. Atvadu vārdus varat lasīt šeit.

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums