Arhīvs

APRĪLIS - 2013

Aprīlis Latvijā šogad ir bijis visai skarbs- gaidīto ziedu vietā visbiežāk nācies sastapties ar sniegputeņiem un kupenām, tāpēc bieži cilvēkiem, pēc saulītes un siltuma izslāpušiem, prieku nācās meklēt citur. Tiem, kas darbojas Vītolu fondā, tas nudien nebija grūti, jo aprīlis, gluži kā ikkatrs mēnesis, priecēja ar labām ziņām.  

 

JAUNĀS STIPENDIJAS

 - Imanta Ziedoņa piemiņas stipendija

 

 

 

 

 

 

 

 

Tūlīt būs klāt ziedonis, tūlīt-  Ziedoņa laiks! Latvijā maijs šogad zied Viņam- dzejniekam, domātājam, visīstenākajam savas zemes patriotam. Imants Ziedonis ļāva un lika ziedēt visam- cilvēkiem, darbiem, domām. Nu, godinot Dzejnieka piemiņu, ziedētprieku un ziedētspēju citiem nolēmuši dāvāt viņa radinieki, viņa tuvie-  Ilmāra un Ērika  Dambergu ģimenes ASV, Brigitas Muzikantes-Krulls ģimene Latvijā un Zigrīdas Saliņas-Krulls, Paula Krulls un Ingrīdas Jēkabsones-Krulls ģimenes Austrālijā, sadarbībā ar Vītolu fondu dibinot  Imanta Ziedoņa piemiņas stipendiju, kura paredzēta kādam Latvijas Universitātes (Imanta Alma Mater) Humanitāro zinātņu fakultātes studentam. 

Esi darbīgs! Esi gudrs! Esi skaists! Esi priecīgs!” – šos tautas gudrībā un viedumā sakņotos vārdus pirms vienpadsmit gadiem, uzsākot Vītola fonda darbību, kā ceļamaizi līdzi deva Imants Ziedonis. Nu fonda un Dzejnieka ceļš tālāk būs kopīgs - ziedētgribas un ziedotgribas varenumu un savas zemes mīlestību apliecinošs.

Aicinām labās gribas cilvēkus būt kopā ar mums, sniedzot iespēju piepildīt kādam jaunietim sapni šai pavasarī uzziedēt- savai tautai un zemei par prieku!

                                

PASĀKUMI

11.04. 

 

 

 

 

2013.gada 11.aprīlī Rīgas Zonta klubā viesojās četras zontas no Zviedrijas Eskilstūnas Zonta kluba, kas devīgi atbalsta Latvijas Zonta klubu stipendiju jau no tās dibināšanas 2008.gadā. Eskilstunas Zonta klubs oktobrī svinēs savu 30 gadu jubileju, bet Rīgas Zonta klubs - 20-gadi. Klubu draudzība vieno arī kopējos meiteņu izglītības projektos. Šogad Latvijas Zonta klubi piešķirs jau 8.stipendiju, kas 2013.gadā ir novēlēta jaunietei no Valmieras novada.

  

25.04. Vītolu fonda padomes sēde. Tiek apstiprināts 2013./2014.mācību gada stipendiju kandidātu saraksts.

Kandidātu pieteikšanās ilgusi no 15.janvāra līdz 1.aprīlim. Kopā Vītolu fonds ir saņēmis 407 stipendiju pieprasījumus (22 bāreņi, 141 audzina viens no vecākiem, 159 vidējie ienākumi uz vienu cilvēku ģimenē ir zem iztikas minimuma, 51 izcilnieks, kura vidējā atzīme ir 9 balles un augstāka un citi), kas atklāj dramatiskas ainas daudzu jauniešu ģimenēs - bezdarbs, atkarības problēmas, šķirtas ģimenes, bērni, kas dažādu iemeslu dēļ aug bez vecāku gādības. Taču par spīti visām dzīves grūtībām, šie jaunieši nezaudē dzīvesprieku, zinātkāri un ir apņēmības pilni rudenī uzsākt studijas kādā no Latvijas augstskolām. Bumbiņa nu ir mūsu vārtos, vai spēsim visiem palīdzēt!

  

26.04. Latvijas vēstures konkursa pamatskolas audzēkņiem "Lietas - likteņa liecinieces" noslēguma apbalvošana.


Konkursa žūrijas komisija ar uzvarētājiem

2013. gada 26. aprīlī Latvijas okupācijas muzeja telpās notika konkursa „Lietas likteņa liecinieces” noslēgums, ieskats skolēnu prezentācijās un labāko prezentāciju autoru uzstāšanās, folkloras kopas ,,Vilki” priekšnesums un, protams, apbalvošana. Vairāk par pasākumu lasiet šeit.

  

SĒRU VĒSTS

 

 

 

 

 

 

2013. gada 27. martā 91 gada vecumā tālajā Rapidsitijā Dienviddakotas pavalstī Mūžības vārti vērās latvietim, Vītolu fonda ziedotājam Paulim Dzintaram. Savas šīszemes gaitas beidzis dāsns un labestīgs cilvēks, kurš visu mūžu, atrodoties tālumā, mīlēja savu dzimto zemi- savu bērnības un jaunības pilsētu Madonu, kur, pakāpjoties Lisas kalnā, var tik tālu saredzēt, kur maijpuķītēm greznots Smeceres sils, čalo Madonas upīte, bet gravās lazdas zied kā nekur citur Latvijā. Viņš mīlēja arī šīspuses cilvēkus un tik daudziem dāvāja iespēju piepildīt sapni- iegūt augstāko izglītību, jo ik gadu kāds Madonas ģimnāzijas absolvents varēja studēt, pateicoties  Pauļa un Ariadnes Dzintaru piešķirtajai stipendijai.

Atvadu vārdus Paulim Dzintaram lasiet šeit.

 

PIE MUMS VIESOJAS

9.04. Vītolu fondā ciemojās festivāla "PESTIVALS" organizētāji Aivars Līpenītis un Verners Martinovs. Viņi pasniedza visiem 600 fonda stipendiātiem brīnišķīgu dāvanu - ielūgumu uz šā gada organizētajiem koncertiem, kas notiks 12.-13.jūljā Mežaparka Lielajā estrādē.

"PESTIVALS"  - populārās mūzikas un kultūras festivāls Rīgā. Pirmo reizi „PESTIVALS” notika 2012. gadā un pulcēja ap 10 000 cilvēkus. Uz trim skatuvēm, aktīvajā laukumā, interešu un atrakciju vietās uzstājās ap 150 mākslinieku no ASV, Lielbritānijas, Japānas, Tobago, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas. Plānots, ka "PESTIVĀLS" turpmākajos gados kļūs par vienu no lielākajiem festivāliem Eiropā. Tā galvenās vērtības ir kvalitatīvi un aktuāli mākslinieki, ekskluzīvi priekšnesumi un aktivitātes, radoša gaisotne un priecīgi mūsdienīgi cilvēki. Vairāk par festivālu www.pestivals.lv.


No kreisās: Aivars Līpenītis, Verners Martinovs un Vita Diķe

 

19.04. Vītolu fondā ciemojās Māris Zeltkalns no Kanādas. Viņš tikās ar ģimenes stipendiātiem Ilzi Bernāni un Kristapu Vītolu. Pagājuša gada nogalē Aizsaulē aizgāja Māra tēvs Andrejs Zeltkalns, Māris vecāku iedibināto stipendiju ir apņēmies turpināt. Māris Kanādā strādā par skolotāju, aizraujas ar fotomākslu, nodarbojas ar velosportu, patīk ceļot, bet jo īpaši - ciemoties Latvijā.


Stipendiāts Kristaps Vītols, Māris Zeltkalns un stipendiāte Ilze Bernāne

 

JAUNUMS

Turpmāk ziņas par aktuālākiem Vītolu fonda notikumiem, pasākumiem un citām aktivitātēm varēsiet uzzināt arī Facebook vietnē. Būsim ļoti pateicīgi, ja sekosiet līdzi mūsu jaunumiem un stāstīsiet par tiem arī saviem draugiem!

 

ZIEDOTĀJI APRĪLĪ

Aprīlī fondam ir ziedojuši: Juris Petričeks, Tālivaldis Dubovs (Viļņa Plūmes stipendijai Aizkraukles attīstībai), LATVIAN AUSTRALIAN CREDIT CO-OP SOC (Ģenerāļa M.Peniķa Vēstures fonda stipendijai), DV CV PARSTĀVNIECĪBA LATVIJĀ (ar mērķi ziedo Daugavas Vanagu Toronto nodaļa Ernas Bertas Meijas un Veltas Meijas Gipters piemiņas stipendijai), Agrita Krieviņa (In Memoriam Biruta un Brunis Rubess stipendijai), Agneta Ericson, Eva Hess-Sundin, Karin Segnestan, Karin Ingelson (Latvijas Zonta klubu stipendijai), ERGO, Anglijas Latviešu izglītības fonds (Pēteŗa Pētersona un Aivara Ivara Jura Sinkas stipendijai), Guntis Bērziņš un Dr.Anita Gaide.

 

 

Paldies ziedotājiem!

 

Aprīlī Latvijas jauniešu atbalstam izglitibas iegušana saziedots Ls 9 544,18

How to find us?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Contact us