Arhīvs

DECEMBRIS- 2014 

Ir aizritējis novembris, sveču liesmiņu un tik daudzu cilvēku sirds siltuma izgaismots. Ir pienācis decembris, Adventes vainagā tiek iedegta pati pirmā svece, aicinot uz mieru, klusumu un pārdomām - par  sevi un savu vietu šai zemē, kura allaž būs pateicīga par mīlestību un uzticēšanos.

TIKŠANĀS

03.12. Grasmaņu ģimene tiekas ar savu stipendiāti.


Monta un Ansis Grasmaņi ar stipendiāti Zani (centrā)

Decembra sākumā Monta un Ansis Grasmaņi pirmo reizi tikās ar savu stipendiāti Zani Gelsbergu. Jauniete ir no Cēsīm un studē Ekonomiku Latvijas Universitātē.

22.12. Ziedotāja Dzintra Bungs aicināja ciemos savus stipendiātus.


Dzintra Bungs ar stipendiātiem

Pirms pašiem Ziemassvētkiem ziedotāja Dzintra Bungs aicināja ciemos gan bijušos, gan esošos savas stipendijas saņēmējus. Jaunieši allaž priecīgi satikt savu ziedotāju un šogad viņi sarūpēja pārsteigumu ziedotājai dzimšanas dienas svētkos.

27.12. Puteņu ģimene tiekas ar stipendiātiem.

Īsi pirms Jaunā gada ziedotāji no ASV Mārtiņš un Kristīne Puteņi ar dēliem Āri un Matīsu tikās ar saviem 3 stipendiātiem. Puteņu ģimene atbalsta trīs jauniešus - topošo datorzinātnieci Ivetu, tūrisma biznesa speciālisti Andu un automobiļu transporta inženieri Edgaru. Savukārt 29.decembrī Puteņu ģimene Ņujorkas Latviešu kora sastāvā piedalījās sarīkojumā “Latviešu komponistu Ziemassvētku kantātes”, kas norisinājās Latviešu biedrības namā.

SARĪKOJUMI

03.12. ERGO sarīkojums ar stipendiātiem.

 
ERGO valde ar pirmā kursa studentēm

3.decembrī ERGO, kas piešķir stipendijas bez vecāku gādības palikušiem un studēt gribošiem jauniešiem, tikās ar saviem 14 stipendiātiem. Šogad tikšanās notika Latvijas Nacionālās bibliotēkas "Gaismas pilī". Vairāk par pasākumu lasiet šeit.

05.12. Tikšanās ar "Puratos Latvia".


Aigars Balodis ar stipendiātiem

Piektdien 5.decembrī ziedotājs „Puratos Latvia” tikās ar saviem stipendiātiem. Tikšanās notika ciemos pie ziedotāja – „Puratos Latvia” ražotnē Pūrē, Tukuma novadā. Jauniešiem bija lieliska iespēja iepazīties ar uzņēmuma vadītāju Aigaru Balodi, pie pusdienu galda izstāstīt par savām studiju gaitām, bet vēlāk viņus gaidīja interesanta ekskursija pa ražotni, kur studenti tika iepazīstināti ar darbības procesiem uzņēmumā. Vēlāk savas pārdomas par šo tikšanos stipendiāti pauda arī savās vēstulēs: „Domu grauds, kas pirmais ienāk prātā pēc šīs tikšanās ir: „Ģenialitāte slēpjas vienkāršībā”. Visa šī tikšanās bija nepiespiesta un vienkārša un tai pat laikā tik aizraujoša un burvīga”, saka Anželika Guļa, Latvijas Universitātes, Ķīmijas studiju programmas 3.kursa studente, savukārt topošā ārste Rita Partojeva atzīst: „Pēc šīs tikšanās reizes un pastaigas pa „Puratos” es uzzināju daudz ko jaunu gan par firmas vēsturi, gan par ražošanu un darbības spektru, kā arī par pašu ievārījumu pagatavošanu, kas vairs nešķiet nemaz tik vienkāršs process kā agrāk. Liels paldies arī par sagādātajām dāvaniņām un grāmatu. Vēlos no visas sirds pateikt paldies par Jūsu sniegto ieguldījumu un atbalstu manā izglītībā un nākotnē". Paldies uzņēmumam un tā valdes priekšsēdētājam Aigaram Balodim par sirsnīgo uzņemšanu, interesanto ekskursiju un garšīgajām dāvanām! 

11.12. Padomes sēde.


Vītolu fonda padome

Decembra vidū notika Vītolu fonda padomes sēde, kurā tika pārrunāti 2014.gada darba rezultāti. 2014.gads tika noslēgts ar 610 stipendijām, gada laika ziedojumos ir savākti 1 325 280 eiro, noorganizēti 62 sarīkojumi ar stipendiātiem un ziedotajiem, turpinās tādas iedibinātās tradīcijas kā ziedotājas Birutas Heisteres dāvana stipendiātiem - Latvijas Nacionālās operas apmeklējums, Edvīna Samuļa pasākums “Stipendija par izcilību”, Arņa Apsīša meža stādīšanas talka, Jāņa Andersona organizētā lekcija stipendiātiem “Ko Tev neiemāca skolas sola” un Monreālas Latviešu sabiedriskā centra projekts ar mērķi veicināt skolēnu interesi par Latvijas vēsturi. Latviešu un atvalstu medijos ir publicēti 103 raksti par Vītolu fondu un tā ziedotajiem.

18.12. Ziedotājs Jānis Andersons tiekas ar saviem stipendiātiem. 


Jānis Andersons ar stipendiātiem

Par skaistu tradīciju ir kļuvusi ari Jāņa Andersona ikgadējā tikšanās ar stipendiātiem pie vakariņu galda. Šogad ziedotājs ar jauniešiem tikās restorānā “La Boheme”, kas atrodas viena no Rīgas gleznainākām un arhitektūras pieminekļu bagātākajām vietām - Klusajā centrā. Ziedotājs dāvināja saviem stipendiātiem ne tikai skaistu pirmssvētku vakaru, bet bija sarūpējis skaistas dāvanas.

19.12. Ziemassvētku pateicības pusdienas ziedotājiem senioriem.

Ieskandinot Ziemassvētku laiku, lai atskatītos uz paveikto, rīkojām Ziemassvētku sarīkojumu savam “Sudraba fondam” – ziedotajiem senioriem. Mīļš paldies mūsu stipendiātiem Mārim Rozenfeldam un Reinim Apsītim par skaisto muzikālo priekšnesumu.

24.12. Ziemassvētki

Ziemassvētki: augsti līdz debesīm, kur dievnamu zvani nes vēsti par Kristus dzimšanu ilgi jo ilgi – cik vien cilvēkiem labs prāts un mīlestības apskaidrota sirds – un tik plaši: visu pasauli aptveroši. Tā gribas ieraudzīt aiz loga baltu sniega segu, gribas ievelties baltajā un pūkainajā kupenā un zīmēt sniega eņģelīti. Un tad atgriezties Mājās, siltumā, pie savējiem.

Smaržo karstvīns un piparkūkas Ziemassvētku tirdziņos Vācijā, Anglijā uz sava ēzelīša jau sēžas Svētais Nikolass, lai pildītu pie kamīniem kārtās zeķes ar dāvanām, Zviedrijā savu darbu sāk rūķīši, kuri mitinās teju zem katras mājas, bet Amerikā – Santa Klauss, atbraucis no Lapzemes kamanās. Arī Austrālijā, kur ir karsta vasara, viņš rosās, tikai ziemeļbrieža Rūdolfa viņam nav – dāvanas nes seši balti ķenguri. Savukārt Kanādā ceļam uz citām zemēm pošas pašas skaistākās egles, bet Venecuēlā tiek meklētas skrituļslidas, lai laikus nokļūtu uz agro rīta misi. Tik dažādi svinami svētki un tomēr tik līdzīgi, jo visā pasaulē šis laiks atnāk tad, kad tiek atvērts ceļš Ziemassvētku brīnumam, baltām domām un Mīlestībai.

Bet te, Latvijā, mirdzošs sudrabs lido no debesīm un saule, zeme, koki kļūst par vienu baltu veselumu. Apsnigušiem kalniem līdzīgi top ēku jumti, baltiem baznīcu torņiem – egles mežā, un tik skaidri var saklausīt, ko zeme debesīm un debesis zemei dzied. Un kāda trausla, mirdzoša, sudrabota sniegpārsliņa nolaižas uz siltas plaukstas. Maza, mazītiņa. Bet neviens jau nepiedzimst liels un varens – par tādu kļūst. Arī tāda maza sniega pārsla, padarot zemi sildošo sniega segu vēl biezāku un šīszemes ļaužu prieku vēl lielāku, jo gan sniegpārsliņas, gan Mīlestība nāk no Debesīm. Visiem kopīgajām.

Priecīgus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu!

ZIEDOTĀJI DECEMBRĪ

Decembrī ir ziedojuši: Byko-Lat, Sidnejas Latviešu biedrība, Puratos Latvia, SIA "Kokpārstrāde 98", "Daugavas vanagu" Anglijas fonds, "Kurzemes Granulas", Toms un Ilze Siliņi, CĒSU PILS ĢILDES FONDS, Kārlis Livkišs, Anonīms ziedotājs Grencbergu dzimtas stipendijai, Talsu novada fonds, SIA “SB un partneri” (ELJA 50 stipendijai), Juris Petričeks, AKKA/LAA biedrība (Mūziķa Andra Vītoliņa piemiņas stipendiju fondam).

Viļņa Plūmes stipendijai Aizkraukles attīstībai ziedojuši: Māris Plūme, Baiba Plūme, SIA “Pakavs”, SIA “AKZ”, SIA “A.Egles”, Valdis Grigs.

Draugu stipendijai ziedojuši: Andris Lauciņš, Ilvars Boreiko.

Ar ziedojumu godinājuši: Kārlis Cerbulis ar ģimeni, godinot Krišjāni Kariņu jubilejā.

 

Ziedojumi

Decembrī.................73 522 EUR

Gadā..........1 325 280 EUR

Paldies ziedotājiem! 

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums