Arhīvs

JANVĀRIS - 2013

Ir aizputeņojis janvāris, pirmais šī gada mēnesis. Ik diena Vītolu fondā bijusi bagāta – ar prieku par stipendiātu sasniegumiem, ar apbrīnu un pateicību par ziedotāju dāsnumu, ar smeldzīgām, bet gaišām pārdomām par labo darbu nezūdamību ne šai, ne Viņā saulē.

 

AKTUĀLI

Vītolu fonds arī šogad gaida mērķtiecīgus un zinātkārus jauniešus – topošos Vītolu fonda stipendiātus. No 15.01.2013. līdz 01.04.2013. notiek kandidātu pieteikšanās 2013./2014. mācību gada stipendijām. Informācija un anketa www.vitolufonds.lv sadaļā: Kā pieteikties stipendijai.

 

SKUMJĀS ZIŅAS

Šis gads Vītolu fondā aizsākās skumji – no tālās Kanādas atnāca ziņa, ka 29. decembrī Mūža miegā aizmidzis Andrejs Alfreds Zeltkalns, viens no fonda uzticamākajiem draugiem un atbalstītājiem. Viņa gudrība un inteliģence allaž sadzīvojusi ar vienkāršību, atvērtību un patiesu sirsnību. Kaut arī lielākā daļa mūža pavadīta tālajā Kanādā, Andrejs Zeltkalns nekad nepārstāja domāt par savu Tēvzemi, tāpēc 2004. gada rudenī abi ar dzīvesbiedri Silviju izlēma palīdzēt Latvijas jauniešiem iegūt augstāko izglītību un kļuva par Vītolu fonda ziedotājiem, atbalstot kādu eksakto zinātņu studentu. Zeltkalnu ģimene bieži ciemojās Rīgā un allaž atrada laiku apciemot Vītolu fondu. Tad tika pasniegta arī bezgala mīļa un skaista dāvana – katra nākamā gada kalendārs ar Andreja Zeltkalna fotografētajām Latvijas un Kanādas dabas ainavām. Nu pasaulei būs jāiztiek bez Andreja – bez viņa sirsnības, smaida, atbalsta, bet viņa mīļajiem, lai kā mierinājums skan vārdi: "Es jau vienmēr būšu jums blakus, tikai jūs mani vairs nevarēsiet saredzēt..."

 

25. janvārī tālajā ceļā uz Mūžību, uz Debesīm devās Vītolu fonda ziedotājs Raimonds V. Dzelzkalns. Viņa mītnes zeme bija Amerika, bet darbalauks – Debesis, strādājot izplatījuma tehnoloģiju programmu īstenošanā kosmosa izpētes jomā NASā. Raimonds aktīvi darbojās latviešu kopienā ASV, bija vairāku grāmatu redaktors vai autors, visu mūžu – korporācijas Selonija biedrs. Šīs organizācijas devīze Draugam tēvijai (Virtute et fide) visu mūžu bija arī viņa dzīves vadmotīvs. Viņa rūpes un mīlestības saņēma arī jaunieši Latvijā, kuriem Raimonds kopā ar dzīvesbiedri Maldu nolēma palīdzēt iegūt augstāko izglītību. Viņi abi izveidoja stipendiju fondu un uzticēja to administrēt Vītolu fondam.

 

Nu šie stiprie, gudrie un godīgie latviešu vīri devušies savā Mūžības ceļā, bet ar viņu palīdzību stiprinātais fonda Gaismas ceļš nebeidzas, un par to liecina šajā mēnesī dibinātās jaunās stipendijas.

 

JAUNĀS STIPENDIJAS

Par jauniešu atbalstītājiem augstākās izglītības ieguves ceļā kļuvis SIA „Didrihsons un arhitekti”, Grencbergu stipendijas dibinātāji, mecenāti Boriss un Ināra Teterevi.

Vītolu fonds allaž ir lepojies ar ziedotāju izrādīto uzticību, un prieku vienmēr ir sagādājusi ilggadējo atbalstītāju vēlme turpināt palīdzēt Latvijas jauniešiem. Šajā mēnesī ziņu par stipendiju turpināšanu fonds saņēma no Jāņa Andersona, SIA ‘‘Latvija Statoil”, Iras un Pētera Bolšaitis, SIA ‘‘Lāčplēša centrs” un Rīgas Starptautiskā sieviešu kluba.

   

 

 

PASĀKUMI

17.01.2013

 

 

 

 

 

Vītolu fonda stipendiātu ikdiena ir nopietns mācību darbs, tāpēc par neaizmirstamiem kļūst mirkļi, kad tiek dāvāta iespēja tikties ar cilvēkiem, kas iedvesmo turpmākajiem sasniegumiem. Šādus laimīgus brīžus saviem stipendiātiem jau septīto gadu dāvā ziedotāji Andrejs un Dulcie Ozoliņi. Šogad 17. janvārī viņi aicināja 60 jauniešus uz baleta izrādi ‘‘Sapnis vasaras naktī’’. Pirms izrādes visi tikās pie kafijas galda viesnīcas RĪGA restorānā, un jauniešiem tika dāvāta iespēja ne tikai uzklausīt Andreja Ozoliņa pausto pārliecību par izglītības neatsveramo lomu cilvēka dzīvē, bet arī tikties ar Gunti Gailīti, Operas režisoru, Latviešu biedrības nama priekšsēdētāju, Pieminekļu biedrības priekšnieku. Jaunieši augstu novērtēja skaisto baleta izrādi, bet vislielāko prieku viņiem sagādāja iespēja būt kaut vienu vakaru kopā ar šiem dāsnajiem, labestīgajiem un dzīvesgudrajiem cilvēkiem – Ozoliņu ģimeni. Vairāk par pasākumu lasiet šeit.

 

30.01.2013

 

 

 

 

 

 30. janvāris par neaizmirstamu, jaunām atziņām un zināšanām bagātu dienu kļuva ERGO bijušajiem un tagadējiem stipendiātiem.

Jaunieši kopā ar ziedotājiem apmeklēja Latvijas Bankas naudas muzeju, tad tika aicināti uz pusdienām kafejnīcā un saņēma skaistas dāvanas. Šādas tikšanās vieš stipendiātos pārliecību, ka viņu nopietnā attieksme pret mācību darbu tiek augstu vērtēta, bet tas savukārt liek ieguldīt dubultā daudz spēka nākamo virsotņu sasniegšanā.

 

PIE MUMS VIESOJAS

Īpaši priecīgas ir dienas, kad ziedotāji atrod laiku, lai apciemotu Vītolu fondu. Šomēnes fondā viesojās ASV advokāts Ivars Bērziņš, kurš palīdzēja kārtot Hugo Karlsson testamenta ziedojumu.

Jauku pārsteigumu sagādāja tikšanās ar kādu anonīmu ziedotāju, kurš izlēma palīdzēt jauniešiem, kas studē eksaktās zinātnes.

Savukārt ziedotājs Gatis Didrihsons, dibinot jaunas stipendijas, nolēma piepildīt vēl četru jauniešu sapņus.

Fondu ar savu ierašanos iepriecināja ziedotāja Inese Auziņa Smita, ziedotāji no ASV Ričs un Lilita Spuris tikās ar Latviešu kultūras sakaru grupas stipendiāti Lieni Pučko un pārliecinājās, ka jauniete prot godam attaisnot izrādīto uzticību.

 
               Inese Auziņa-Smita                                        Ričs un Lilita Spuris ar stipendiāti

 

Fonda stipendiāti ar savu darbu un attieksmi pret mācību darbu pierāda, ka nākotnē kļūs par Latvijai noderīgiem speciālistiem. Par to liecina visu stipendiātu veiksmīgi nokārtotie ziemas sesijas eksāmeni un iesniegtie rezultāti.

Pateicoties ziedotāju dāsnumam, uzticībai un stipendiātu nopietnajam mācību darbam, Vītolu fondam 2013. gads ir aizsācies cerību pilns un daudzsološs. Un arvien biežāk ir dienas, kad šajos ziemas rītos no tumsas izlaužas saule un cenšas dzīt prom atlikušo tumsu. Tas nekas, ja sals reizēm vēl pieņemas spēkā – zemei zem sniega segas ir silti, jo viņa zina, ka stingums ir pārejošs un ziema reiz beigsies. Tikai prātā mums visiem jāpatur pats galvenais – cerība, ka būs, un pārliecība, ka izdosies.

 

ZIEDOTĀJI JANVĀRĪ

Janvārī ar saviem ziedojumiem Vītolu fondu iepriecinājuši arī citi dāsnie atbalstītāji: ERGO INSURANCE SE LATVIJAS FILIĀLE, Juris Kozlovskis, V/B turnīra piparkūku kausa dalībnieki Aizkrauklē, Rīgas Starptautiskais sieviešu klubs, Dagmāra Eglīte, Askolds Leimanis, Gaida un Ligitas Fārtas, Diāna Pokorejeva, SIA "Apsīte", SIA ‘‘Kurekss”, Inta Ķirse, Juris Petričeks, "Daugavas vanagu" Anglijas fonds, Agrita Krieviņa.

Janvāra mēnesī Latvijas jauniešu atbalstam izglītības iegūšanā saziedots Ls 41 859,66

Paldies ziedotājiem!

How to find us?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Contact us