Arhīvs - Septembris 2020

MĒNEŠA CITĀTS

"Paldies jums par sūtījumu! Abas vēstules izlasīju. Un tāds emociju vilnis pārņēma – siltums, mīlestība, pacilātība, ticība… Stipendiāti Kristers un Veronika ar vēstulēm ļoti uzrunāja mani. Neviena formāla vārda, nevienas obligātas pateicības. Vien milzīga griba un pārliecība. Esmu patiesi laimīga, ka varu būt līdzās šādiem jauniešiem. Un laimīga, ka pirms deviņiem ar pusi gadiem mēs satikāmies ar fondu. Lai Jums un Jūsu komandai izturība!" /Sarmīte Plūme, Viļņa Plūmes piemiņai Aizkraukles novada attīstībai stipendijas dibinātāja/

- Astrīdas Jansones jubilejas stipendija.

Šajā mācību gadā Astrīda Jansone ir palielinājusi stipendiju skaitu, atbalstot trīs izcilus studentus. Viņas sapnis bija nosvinēt savu dzimšanas dienu kopā ar saviem mīļajiem dārlingiem, bet to īstenot neizdevās pandēmijas dēļ. Viņas jubilejā tuvie sveicienus sūtīja attālināti un ziedoja stipendijai. Astrīda izvēlējās sev brīnišķīgu dāvanu, ziedojot visus plānotos viesību izdevumus savai stipendijai. Tā Astrīdas un Laimona Jansonu divām stipendijām piepulcējās trešā jubilejas stipendija, kura deva cerību jaunietim, kurš pirms mēneša zaudējis mammu, uzsākt ekonomikas studijas. Pārējās divas stipendijas piešķirtas divām ergoterapijas studentēm, jo Astrīda ir pārliecināta, ka atbalsts nepieciešams studentiem, kuri veicinās sabiedrības labklājību un risinās sociālās problēmas. Paldies Astrīdai Jansonei par ziedojumu!

- Saņemts ziedojums Jāņa Peniķa piemiņai.

Jānis Peniķis dzimis 1933.gada 29.jūlijā Cēsīs, bet pēc nokļūšanas trimdā dzīvojis Indiānas štatā ASV. Peniķis Viskonsīnas universitātē ieguvis bakalaura grādu tautsaimniecībā, bet vēlāk arī doktora grādu politoloģijā. Strādājis Indianas universitātē par profesoru. 2006. gadā apbalvots ar  Triju zvaigžņu ordeni. Politologa un dziļa Latvijas patriota Jāņa Peniķa piemiņai ziedojusi Baiba Rubesa. Paldies par ziedojumu!

- Saņemts ziedojums Valdas Lēvenšteinas jubilejā.

Valdu Lēvenšteinu jubilejā sveic un ziedoja Thomas J. Broze. Lēvenšteinas kundze sadarbību ar Vītolu fondu uzsāka 2008. gadā, kad meitai aizejot mūžībā, viņa aicināja radus un draugus ziedu vietā, ziedot piemiņas stipendijai. Tika nodibināta Astrīdas Ilzes Lēvenšteinas piemiņas stipendija. Paldies Thomas J. Broze par ziedojumu un sveicam Valdu Lēvenšteinas kundzi jubilejā!


20.09. Leču ģimenes stipendiju piešķiršana.

17.09. Neretas novada uzņēmēju stipendijas piešķiršana.

22.09. Edžus Vējiņa grāmatas "Nepārbraukušie/Nepārtraukušie" prezentācija.

- Bijušais stipendiāts Kristians Meidrops ieguvis sirds ķirurga diplomu.

Lepojamies ar Kristiana Meidropa sasniegto kvalifikāciju! Kristians no 2009.-2017. gadam saņēma Jura Gravas piemiņas stipendiju un Prof. Jāņa Gablika piemiņas stipendiju. Saņemot diplomu, viņš raksta:”Sirds ir ļoti skaista, fascinējoša, stipra, reizē sarežģīta un nepiedodoša. Sajūta, ka vari salabot kādu no problēmām, kas skar šo smalko mehānismu ir neaprakstāma, turklāt tas ir liels komandas darbs! Liels, jo liels paldies visiem, kas dažādos veidos tieši un netieši palīdzēja sasniegt šo mērķi!”

- Bijusī stipendiāte Kristīne Irtiševa izstrādā pētījumu.

Bijusī stipendiāte, doktorantūras studente Kristīne Irtiševa izstrādājusi inovatīvu tehnoloģiju augsnes bagātināšanai, izmantojot Latvijas purva bagātību – kūdru. Kristīne ražo humusvielu šķīdumu, kuru eksperimentālai lietošanai jau piedāvā mājsaimniecībām un lauksaimniekiem.  Pateicoties Jāņa un Natālijas Neiburgu stipendijas (2013-2016) un Emīlijas Krūss piemiņas stipendijas (2017) atbalstam, Kristīne absolvēja RTU bakalaura studiju programmu "Ķīmijas tehnoloģijas".

- Stipendiāts Kalvis Kaļva prezentē fondu vidusskolēniem.

Ik gadu aicinām stipendiātus viesoties savās absolvētajās vidusskolās, lai pastāstītu jauniešiem par fondu. 16. septembrī Dzintara un Birutas Abulu ģimenes stipendiāts Kalvis Kaļva viesojās Ērgļu vidusskolā un tikās ar 12. klases skolēniem. Pēc tikšanās Kalvis raksta: "Ceru, ka no manis stāstītā gan par iespējām Rīgas Stradiņa universitātē gan par to, kādu lielisku darbu darāt Jūs, Vītolu fonds, jauniešiem kaut kas paliks atmiņā un viņi izmantos iespēju pieteikties stipendijām. Vizuālais materiāls ir izsūtīts jauniešiem individuāli, lai tie vēlreiz varētu rūpīgi iepazīties ar prezentācijas saturu." Paldies Kalvim par iniciatīvu un sirsnīgajiem vārdiem!

Ziedotāja Astrīda Jansone turpina darbu pie jaunās grāmatas. Intervijas ar bijušajiem stipendiātiem tiek publicētas laikrakstos “LAIKS”, “Latvija Amerikā” un portālā www.latviesi.com. Septembrī variet lasīt intervijas ar:

- Sveicam septembra jubilārus!

- Sveicam Zinību dienā!

Ziedojuši: Andris Staklis un Anna Olavs-Gramberga, SIA “Didrihsons arhitekti”, Astrīda Jansone, Viesturs un Edīte Zariņi (Jura Gravas piemiņai), Väino V.Keelmann, SIA “Ērģemes lauki”, LU studenšu korporācijas “Gundega” Filistru biedrība, Gints Jegermanis un Sanita Upleja-Jegermane, SIA “Apsīte”, SIA “Kurekss”, SIA “Kokpārstrāde 98”, Rita Kaimiņa, Gundars un Astrīda Strautnieki, Biruta Abuls, Rīgas Hanzas Rotari klubs, LPKS LATRAPS, Baiba Anda Rubesa, Toms un Ilze Siliņi, Thomas J. Broze.

Kluso varoņu fonda stipendijai ziedojuši: Ileane Bolšaitis.

SOS stipendijai ziedojuši: SIA “Projektu birojs”, Agris Bajārs.

Neretas novada uzņēmēju stipendijai ziedojuši: Inga Apeināne.

Latvijas Zonta klubu stipendijai ziedojuši: Inese Vaidere, Latvijas Zonta klubu sanāksmes ziedojums.

COBALT stipendijai ziedojuši: Uģis Zeltiņš, Lauris Liepa, Toms Šulmanis, Guntars Zīle, Ģirts Lejiņš.

DRAUGU STIPENDIJAI ziedojuši: Pāvels Zubovičs*, Baiba Bārtule*, Mārcis Pauls, Kārlis Baltputnis*, Arvīds Lielkājs, Zane Kurpa*, Gunta Priedcēlāja*, Roberts Veins*, Viesturs Ivbulis*, Guntis Bērziņš, Inta Lemešonoka, Ilja Podolskis, Diāna Grakovča, Helge Lodziņš, Raitis Kalpiņš, Kristīne Irtiševa*, Marita Pērkone, SIA “Viridi Lux”, Ingūna Hartmane, Vilnis Šķipars*, Ilze Litiņa*, Aivija Tapiņa, Gatis Rūtiņš, Rambadagallu ģimene, Inese Statkus, Kalvis Kreituzis, Ieva Bisniece, Baiba Riekstiņa, Rihards Ābols, Elīna Bārbale, Eva Mārtuža, Egils Fuksis, Lelde Latkovska, Kārlis Livkišs, Gints Freibergs, Sandra Kirilkina, Zanda Zaļuma*, Nikolajs Hļevnojs*, Kristaps Kalniņš, Kristaps Babrovskis*, Gatis Locāns*, Dace Barkāne, Ieva Opmane*, Paula Kaufelde*, Kristina Gromova*, Mečislavs Maculēvičs*, Zane Rone, Irina Novosjolova*, Ieva Everte*, Lauris Kundziņš, Inta Rozenšteine, Egils Fuksis, Liene Jakobsone*, Gunita Lūkina, Jānis Palkovs, Anda Diasa, Ieva Muze, Laura Feldberga, Jevgenija Ovsjanikova, Uldis Silinevics, Aivars Junga, Uldis Siliņš, Gunārs Valeniks, Ilmārs Kašs, Inese Tamisāre, Elvijs Bogdanovs, Edgars Strazds, Arnis Lasmanis, Ričards Alans Miezītis, Leonīds Stepanovs, SIA “B2B Smart Solutions”, Edvards Lorencs, Pauls Rudzītis, Juris Brūklis, Mārtiņš Knipšis, Elīna Deksne*, Agnese Treimane, Sandis Eglavs, Ginta Jaunzeme, Zane Timma*, Anots Zakalkins, Dace Freimane, Aija Dukaļska, Ina Šmite, Jānis Eglītis, Juris Ročāns un 160 anonīmi ziedojumi.

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums