Kornēlija Dinberga piemiņas stipendija


Kornēlijs Dinbergs

Kornēlijs Dinbergs dzimis Rīgā, 1925. gada 5. jūnijā un bērnību pavadījis Rīgā. Pēc Franču liceja beigšanas iesaukts vācu karadienestā un nonāk gūstā Beļģijā. Pēc atbrīvošanas no gūsta Kornēlijs iesāk studijas Ukraiņu Tehniskajā universitātē Minhenē, 1949. gadā iegūstot farmācijas Maģistra grādu. Studiju laikā pievienojas Fraternica Vanenica saimei.

1949. gada rudenī Kornēlijs Dinbergs ieceļo ASV, un uzsāk studijas Beilora universitātē Teksasā, no kuras viņš 1951. gadā saņem organiskās ķīmijas Maģistra grādu. Kornēlijs iegūst doktora grādu (PhD) 1955. gadā Purdue universitātē Indiānā, un drīz pieņem darbu, piedaloties pētniecības projektos B.F.Goodrich un vēlāk Sherwin-Williams laboratorijās Klīvlandē, Ohio.

1958. gadā Kornēlijs Dinbergs apprecas ar Rasmu Stankeviču, kura strādā dažādās slimnīcas medicīnas laboratorijās. Ģimenē uzaug trīs bērni, kuri visi iegūst augstāko izglītību.

Kornēlijs Dinbergs nomira 2003. gada maijā. Aizgājējs atbalstīja Kenta Štata universitātes Latviešu Stipendiju fondu. Kornēlijs Dinbergs visu savu dzīvi ir veltījis zinātnei – viņš ir ieguvis vairākas patentes par izgudrojumiem, un savu ķermeni atvēlējis zinātniskiem pētījumiem.

Ziedotāja Rasma Dinberga mūžībā devās 2021. gada 5. oktobrī. Atvadu vārdus lasiet >šeit<.

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums