Ata Bredovska un Balvas Kūlas-Bredovskas stipendijaAtis Bredovskis un Balva Kūla-Bredovska

Balva Kūla-Bredovska devās bēgļu gaitās uz Vāciju, kur latviešu vidusskolā turpināja izglītību, tad izceļoja uz Angliju un mācījās māsu skolā. Tika nodibināta ģimene ar Jāni Kūlu. Vēlāk Balvas ceļš veda uz Kanādu. Daudz laika un enerģijas viņa ziedoja sabiedriskajam darbam – aktīvi darbojās Toronto Svētā Andreja draudzē, strādāja svētdienas skolā, darbojās LELBA pārvaldē, vadījusi Kanādas apgabala dāmu komiteju, bijusi tās referente, koordinējusi māsu draudžu projektu Latvijā. Ontario valdība, piešķirot goda zīmi par vairāk nekā 35 sabiedriskajā darbā pavadītiem gadiem, augstu novērtēja Balvas Kūlas-Bredovskas mūža veikumu.

Atis Bredovskis dzimis 1933.gada 19.februārī Daugavpilī. Kad Latvija 1941.gada tika okupēta, viņa tēvs tika apcietināts, izsūtīts un mira Krasnojarskas cietumā. Ģimene sāka bēgļu gaitas, devās uz Vāciju un nokļuva Eslingenes bēgļu nometnē, kur Atis pabeidza pamatskolu un sāka mācības ģimnāzijā.

1949. gada rudenī Atis ar māsu un māti izceļoja uz Kanādu. Atis sāka strādāt raktuvēs Norandā. Tad ģimene pārcēlās uz Toronto, kur Atis iestājās tehnikumā, bet vakaros strādāja. Brīvajā laikā Atis trenējās airēšanā. Viņš bijis Kanādas un Ziemeļamerikas meistars šajā sporta veidā, kā tiesniesis piedalījies Monreālas olimpiskajās spēlēs.

1957. gadā Atis Bredovskis sāka ģimenes dzīvi. Ar dzīvesbiedri Astrīdu izaudzināti divi bērni - Arnis un Anita. Atis studējis vadības zinātnes Rayerson institūtā. Trīsdesmit gadus viņš vadījis O'Connor Tanks Limited uzņēmumu. Atis aktīvi darbojies "Daugavas vanagu" Toronto nodaļā un Latviešu mednieku un makšķerēšanas klubā, vairāk nekā 50 gadus ir CET biedrs. 1998. gadā dzīvesbiedre Astrīda aizgāja mūžībā.

Darbojoties Svētā Andreja draudzē, Atis iepazinās ar atraitni Balvu Kūlu un izveidoja jaunu ģimeni.

2006. gadā abi pieņēma lēmumu dibināt stipendiju un atbalstīt jauniešus Latvijā ceļā uz izglītību.

Valsts prezidents Egils Levits un Ordeņu kapituls 2020. gada 30. oktobrī nolēma atbilstoši Valsts apbalvojumu likuma 11. pantam par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā apbalvot Ati Otto Bredovski ar Triju Zvaigžņu ordeni.

2022. gada 10. oktobrī Balva Kūla-Bredovska devās mūžībā. Atvadu vārdus lasiet >šeit<.

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums