Jāņa Luca stipendija

Nodibinājums "Vītolu fonds" ar Jāni Lucu sadarbojas kopš 2003. gada, viņam ieņemot Amerikas Latviešu apvienībā (ALA) valdes locekļa, finanšu padomnieka amatu. Ar organizācijas atbalstu 2003. gadā dibināta ALA-Zvejnieku ģimenes stipendija.

Ar savu godīgo darbu, Jānis Lucs iemantojis daudzu ASV dzīvojošo latviešu uzticību. 2016. gadā aizgājējs Elmārs Freibergs uzticēja 57 000 $ testamentārā novēlējuma izpildi Jānim Lucam. Viņš dibināja Elmāra Freiberga piemiņas stipendiju un aktīvi seko līdzi stipendiātu studijām.

2019. gadā decembrī veiksmīgā sadarbība ar Vītolu fondu, veicināja Jāņa Luca vēlmi pašam iesaistīties un dot atbalstu Latvijas jauniešiem. Savā 80 gadu jubilejā viņš dibināja stipendiju jūrniecību un arhitektūru studējošiem jauniešiem. Jānis Lucs, savu darbību nereklamējot, ir palīdzējis un sekmējis Latvijas izaugsmi. Viņš ir bijis godīgs, izcils vadītājs, un pateicoties Jāņa Luca vēlmei rūpēties par Latvijas nākotni, mūsu zeme kļuvusi par daudziem jauniem, izglītotiem speciālistiem bagātāka.

Pirmā Jāņa Luca jubilejas stipendijas saņēmēja ir Latvijas Jūras akadēmijas studiju programmas "Kuģu vadīšana" studente Annija Spilberga.

2021. gada 4.maijā Jānim Lucam piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis.

Jāņa Luca tikšanās ar stipendiātēm 2022. gadā un 2023. gadā.

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums