"Bitus Latvia" stipendija /2002/


No kreisās: Kārlis Birums, Jon Helgi Gudmundsson, Agnija Dzelme, Valts Kurpnieks

Kokapstrādes uzņēmums SIA "Bitus Latvia" (iepriekš SIA "BYKO-LAT") dibināts 1993. gadā kā Islandes uzņēmuma "NORVIK Hf" meitas uzņēmums Latvijā. 2023. gadā uzņēmums mainīja nosaukumu un šobrīd dēvēts kā  SIA "Bitus Latvia", kas ir viens no vadošajiem koksnes produkcijas eksportētājiem Latvijā. Uzņēmumam ir divas ražotnes: Kocēnu novadā un Amatas novadā.

Ražotnē Kocēnu novadā 25 ha platībā uzņēmums ražo žāvētus, ēvelētus kokmateriālus, apdares un terases materiālus, koka logus un durvis, kā arī koka paneļu mājas. SIA "Bitus Latvia" veic arī kokmateriālu un to izstrādājumu spiediena impregnēšanu, kas palielina kokmateriāla izturību un pretestību pret mitrumu, puvuma sēni un koka struktūras bojājumiem no kaitēkļiem.

Ražotnē Amatas novadā tiek ražotas dārza mēbeles un žogu elementi. Kā blakus produkts tiek ražotas arī kokskaidu granulas apkurei.

Vairāk nekā 90% produkcijas uzņēmums pārdod ārvalstīs - galvenokārt - Apvienotajā Karalistē, Nīderlandē, Francijā, Beļģijā, Dānijā, Norvēģijā un Islandē.

SIA "Bitus Latvia" regulāri atbalsta sporta kluba „Kocēni” florbola komandu, sekmējot inventāra iegādi, kā arī piedalīšanos dažādos turnīros, sniedz savu atbalstu Kocēnu pamatskolai grāmatu un inventāra iegādē, rīko ģimeņu svētkus Valmieras novadā.

Tikšanās 2015. gada aprīlī ar uzņēmuma "Bitus Latvia" stipendiātiem

Sadarbību ar Vītolu fondu SIA "Bitus Latvia" uzsāka 2002.gadā, dibinot vienu stipendiju, kura tika piešķirta Valmieras novada jaunietim. Vēlāk atbalstīti pieci jaunieši. 2015. gadā uzņēmums palielināja stipendiju skaitu no piecām uz desmit.  

SIA "Bitus Latvia" regulāri tiekas ar saviem stipendiātiem:

  • par 2018. gada tikšanos vairāk varat skatīt šeit;
  • par 2017. gada tikšanos vairāk varat skatīt šeit;
  • par 2016. gada tikšanos vairāk varat skatīt šeit.

https://bitus.com/latvia-lv/

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums