Arhīvs

FEBRUĀRIS - 2013

 

 

 Februāris - puteņu mēnesis. Ir bijis gana sniegu un sala, bet pavisam maz saulītes, un tad nu šajā ziemas mēnesī siltumu un gaišumu nākas radīt pašiem. Ne velti pašā šī mēneša viducī svinam Mīlestības svētkus, un šī diena Vītolu fondā allaž ir bijusi prieka pilna, jo kur gan citur, ja ne šeit iespējams vienkopus sastapt tik daudz mīlestības. Tā tiek veltīta stipendiātiem un tikpat dāsni saņemta atpakaļ, par to stāsta daudzu ziedotāju dzīves stāsti, tā jūtama ik labajā darbā, kas veltīts savai Tēvzemei. 

 

AKTUĀLI

Turpinās pieteikšanās Vītolu fonda adiministrētajām stipendijām 2013./2014.mācību gadā. Termiņš - 01.04.2013. Informācija un anketa sadaļā: Kā pieteikties stipendijai.

 

 

 

 

 

Februārī un janvārī fondam ļoti palīdzēja arī esošie stipendiāti. Jaunieši brauca uz savām absolvētajām vidusskolām, veidoja prezentācijas, stāstīja par saviem ziedotājiem, tādējādi informējot un iedrošinot 12.klašu audzēkņus pieteikties stipendijām. Mīļš paldies Mārtiņam Ivbulim, Elanam Lācim, Ievai Stalbergai, Jurim Vanagam, Montai Vēzai, Ilzei Vīnkalnai, Annijai Būmanei, Kristiānam Meidropam, Kristīnei Krinģelei un citiem stipendiātiem par aktīvu līdzdalību!

  

 

JAUNĀS STIPENDIJAS

Februāris Vītolu fondā iesākās ar divām jaunām stipendijām.

Mīlestība nekad nebeidzas -  tā varētu sākt stāstu par vienu no februārī dibinātajām stipendijām. Rita Kaimiņa sava vīra Egona piemiņai izveido stipendiju, kuras līdzekļi tiks novirzīti inženierzinātņu studentu atbalstam. Vairāk par Egona Kaimiņa piemiņas stipendiju lasiet šeit.

Par mīlestību mūža garumā vēsta arī Ilmāra un Benitas Riekstiņu dzīves stāsts. Benita, godinot sava dzīvesbiedra Ilmāra piemiņu, dibina stipendiju, kas ir novēlēta aviācijas nozarē studējošajiem jauniem censoņiem un ir nosaukta Ilmāra un Benitas Riekstiņu vārdā.

                
                           Egons un Rita Kaimiņi                                       Benita Riekstiņa

 

PASĀKUMI

12.02. 

Ziedotāja Andra Kļaviņa stipendiātiem sniegtais atbalsts vēsta par mīlestību pret sev tuvajiem un vēlmi saglabāt viņu piemiņu. Viņš ir dibinājis stipendijas vecmāmiņas Martas Tupiņas, mammas Ainas Kļaviņas, tantes Valdas Neimanes un krusttēva, Latvijā labi pazīstama un iemīļota aktiera Ērika Brītiņa, piemiņai. Tās ir novēlētas topošiem māksliniekiem, aktieriem un tiem, kas studē bioloģiju vai dabas zinātnes.

Taču ziedotājs neaprobežojas tikai ar materiālo atbalstu- 12. februārī viņa stipendiāti tika aicināti uz restorānu,,Čarlstons’’. Tas bija skaists un iespaidiem bagāts vakars - jaunieši kopā ar restorāna īpašnieku Elmāru Tanni gatavoja vakariņas, labāk iepazina gan viens otru, gan savu dāsno atbalstītāju, uzklausīja Andra Kļaviņa stāstu par tiem sev tuvajiem cilvēkiem, no kuriem viņš mācījies, kuri viņam dzīvē daudz palīdzējuši un izšķirošā brīdī devuši vērtīgus padomus. Pateicoties viņiem, Andris šobrīd ir veiksmīgs uzņēmējs un, izrādās, arī ļoti bagāts- viņam pieder gan savu bērnu Mārītes un Mika mīlestība un lepnums par to, ka viņu tēvs tā tiek godināts par labajiem darbiem, gan stipendiātu pateicība par atbalstu un uzticēšanos. Andris Kļaviņš atzīst, ka šie jaunieši viņam ir kļuvuši tuvi- gluži kā krustbērni, un viņam patiesi rūp ne tikai viņu sekmes mācībās. Visiem šī bija izcila mācībstunda- gan Andra paša bērniem, gan stipendiātiem- par prasmi gūt prieku nevis ņemot, bet dodot.

Pēc tikšanās ar ziedotāju meitenes raksta:

"Vakars notika, lai varētu saprast, ka aiz katras stipendijas ir cilvēks - ģimene. Tas izdevās!  Atmosfēra bija fantastiska, kopā gatavot bija brīnišķīga ideja. Tas bija lieliski pavadīts laiks un  negaidītais pārsteigums - šefpavārs - dāvāja vēl vairāk smieklu, kas padarīja tās pāris stundas vēl unikālākas."

/Sigita Skujiņa/

"Nekad nebūtu domājusi, ka man būs tāda iespēja baudīt šādu burvīgu vakaru restorānā „Čarlstons” kopā ar tik dzīvesgudru un zinošu cilvēku kā Andris Kļaviņš. Esmu pateicīga, ka man bija dota iespēja iepazīt savu ziedotāju."

/Kristīne Konstantinoviča/

  

"Paldies Andrim Kļaviņam par iespēju iepazīties ar sevi un pārējām meitenēm. Labestība, ko mēs saņemam, iedvesmo turpināt tiekties piepildīt savus mērķus."

/Olita Šķēle/

  

 

16.02. 

 

16. februārī  Aizkraukles  centrā notika otrā Pārnovadu uzņēmēju diena, kuras laikā Aizkraukles novada pašvaldība sveica Aizkraukles novadā strādājošus uzņēmumus un uzņēmējus 10 nominācijās, pasniedzot simbolisku balvu un diplomu. Šajā pasākumā piedalījās arī jaunieši, Vītolu fonda stipendiāti, kuri saņem  Viļņa Plūmes piemiņas stipendiju Aizkraukles attīstībai, kā arī tika godināti tie, kuri ziedoja šai stipendijai. Tika nolemts, ka arī šogad 3. jūnijā, ilggadējā Aizkraukles novada priekšsēdētāja Viļņa Plūmes dzimšanas dienā, apvienojoties novada pašvaldībai, tās iedzīvotājiem, draugiem un līdzcilvēkiem, tiks organizēts pasākums, kura ieņēmumus  ziedos stipendijai, kura talantīgiem, bet mazturīgiem Aizkraukles jauniešiem dos iespēju saņemt labu augstāko izglītību. 

  

20.02.

Veltas Skultānes piemiņas stipendijas ziedotāja Vieda Šellija pirmo reizi tiekas ar savām stipendiātēm Kseniju un Kristīni.


             Vieda Šellija

 

PIE MUMS VIESOJAS

Arī šomēnes Vītolu fonds sagaidīja mīļus ciemiņus - Ritu Kaimiņu, Jāni Andersonu, Birutu Celmu, Astrīdu Jansoni. Ikkatrs no viņiem šo dienu padarīja siltāku un gaišāku, kā jau tas mēdz būt, ja gadās sastapt cilvēkus, kuru mērķis ir palīdzēt citiem, darīt viņus laimīgus. Tas ir tāds iekšējais starojums, un katrs var būt laimīgs, ja kaut brīdi var pakavēties tā tuvumā- tad diena kļūst priecīgāka un sāk šķist, ka pavasaris tepat vien jau ir.

  
           Rita Kaimiņa                               Astrīda Jansone                               Biruta Celma

 

ZIEDOTĀJI FEBRUĀRĪ

Februārī fondam ir ziedojuši: Borisa un Ināras Teterevu Fonds, ERGO, Rita Kaimiņa, Anonīmais ziedotājs, Ingrīda Ķirse, LATVIAN EV. LUTH. CHURCH (Hugo un Mirzas Karlsson piemiņas stipendijai), Sabīne Dagmāra Paulīne Beca (ELJA 50 stipendijai), Iveta Rībena (Latvijas Zonta klubu stipendijai).

Februāra mēnesī Latvijas jauniešu atbalstam izglītības iegūšanā saziedots Ls 94 493,04

Paldies ziedotājiem!

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums