Latvijas Lepnums 2011

Jau astoto gadu tiek pasniegtas Latvijas Lepnuma balvas.

Par Latvijas Lepnumu 2011 kategorijā „Mecenāti” ir kļuvuši Vītolu fonda ziedotāji brāļi Arnis un Jānis Apsīši. Viņi ne tikai stipendiju veidā palīdz 20 centīgākajiem, spējīgākiem, bet maznodrošinātiem jauniešiem iegūt izglītību, bet arī finansiāli atbalsta savā dzimtā Dundagas pagasta skolu, ziedo pagasta sociālajām un sporta vajadzībām, 2011.gadā mecenāti ir ziedojuši kokmateriālus Likteņdārza vajadzībām un tā ir tikai neliela daļa no šo cilvēku labajiem darbiem.

Saņemot Latvijas Lepnuma balvu, Jānis Apsītis teica „Labdarību un palīdzību racionāli izskaidrot nevar. Es domāju tas izskaidrojums ir ietverts Ziemassvētku vēstījumā. Viena lieta, ko es gribētu visiem novēlēt: padomāt – ja mēs katrs nākamgad ārpus saviem tuvākajiem palīdzēsim vienam cilvēkam vienu reizi un ja Latvijā to izdarīs miljons cilvēku, tās būs miljons palīdzību. Ja mēs to izdarīsim katru nedēļu – tie jau būs 52 miljoni palīdzību. Ja mēs to izdarīsim katru dienu – tas jau būs vairāk kā 300 miljoni, un es domāju, ka tur jau var Heopsa piramīdu pārnest no vienas puses un otru

Šis nav vienīgais gadījums, kad Latvijas Lepnuma balvu iegūst kāds no Vītolu fonda ziedotājiem. 2007.gadā šis tituls tika piešķirts Jurim un Ritai Petričekiem.  3 gadus vēlāk Rita Petričeka ir aizgājusi mūžība un viņas dzīvesbiedrs Juris nodibināja mūža stipendiju sievas piemiņai.

2008.gadā par Latvijas Lepnumu ir kļuvis Ādolfs Sīlis – ilggadējs Vītolu fonda ziedotājs.

2011.gadā šo titulu ir saņēmusi Olga Bāre – uzņēmēja no Talsiem, kura ilgus gadus ir ziedojusi Talsu novada fonda stipendijai.

Latvijas lepnuma ceremonijā tiek godināti cilvēki, kas dara vairāk, nekā kāds no viņiem to varētu prasīt vai sagaidīt, sarežģītā situācijā nepaliek malā, bet iet un dara, lai palīdzētu, piepildītu cerību vai sapni, izglābtu, atbalstītu. Tādējādi tikt pieteiktam šim titulam ir tikpat godpilni kā iegūt to.

2011.gadā šim titulam tika pieteikti Vītolu fonda ziedotāji Evarists Bērziņš, kas nodibināja mūža stipendiju savas sievas piemiņai un septīto gadu atbalsta talantīgus studentus, Pēteris Zvejnieks, kas atbalsta 56 topošos ķīmiķus un mediķus, Ināra Krūmiņa – Vītolu fonda tekstu redaktore un Vita Diķe – Vītolu fonda  valdes priekšsēdētāja.

 

 

 

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums